Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Klimakterij -menopavza Zvišan prolaktin

Zvišan prolaktin

Pozdravljeni,

stara sem 39 let in pred 3 leti sem drugič rodila. Nosečnost je potekala normalno. Pred 2 letoma mi je izostala menstruacija in od takrat je še nisem dobila.

Naredili so mi magnetno resonanco glave in našli majhno bulico, ki menda ni nevarna. Vrednost prolaktina je zdaj 40. Visoka sem 168 cm in težka 54 kg, jem tudi meso. Po oklevanju sem zdaj le začela z jemanjem hormonskih tablet, po katerih mi je slabo in imam vrtoglavico.

Prosila bi vas za kakšen nasvet in vas vprašala, ali bi lahko bioidentični hormoni pomagali…. zelo si želim se s čim manjšimi posledicami pozdraviti ….

Hvala vnaprej in lep pozdrav 🙂

Pozdravljeni!
Bulica, ki jo opisujete je majhen, benigen tumorček, ki proizvaja hormon prolaktin. Če ne bi vplival na menstruacijo, morda nikoli ne bi zvedeli zanj in bi živeli povsem brez večjih težav.
Zdravljenje takih tumorčkov je z zdravili ali kirurško. Ne poznam bioidentičnega hormona, ki bi pomagal pri zdravljenju prolaktinoma. Pri vas ni potrebno dodajati hormonov ampak nasprotno, ustavljamo prekomerno izločanje.
Vsako zdravljenje ima nekaj sopojavov, ki jih radi vzamemo v zakup, če vemo, da se bomo pozdravili.
Lp.,Sabina Senčar.

Sabina Senčar, dr. med.

New Report

Close