Najdi forum

Hormoni

Lepo pozdravljeni,

vec kot pol leta nazaj sem imela obcasno hude bolecine v desnem jajniku, ko sem sla pri ginekolgu vedno je govoril da ni nic tazga, da je mogoce slepic.. Ker sem hotla biti sigurna da je res vse v redu, sem sla pri drugi ginekologinji oz.po drugo mnenje.

Na pregled sem se oglasila v ginekoloski ordinaciji Stroklja. Zdravnica je ugovotila da imam cisto na desnega jajnika ki raste in je rekla da ga je nujno treba odstraniti. Poslala me na UKC z napotnico NUJNO, ampak ko so me sprejeli na UKC je zdravnica rekla da ah to ni nic tazga, dala ti bom hormonske tablete da jih pijes dva meseca.

Prepisala mi je LOGEST. Moje ginekologinja se ni strinjala stem in mi je predlaga da jih ne pijem, kajti so zelo mocne.

PIla sem jih dva meseca, in zdaj v petek imam kontrolo.

Zanima me kako skodljivi so logest, in kaj najrediti v tem primeru ce mi jih prepisejo spet. Jaz jih namrec ne bi pila, ker sem se zredila, bruhala, znojila…

Stara sem pa 21.

Hvala za vsak odgovor .

Pozdravljeni Leposonce!
Logest so kontracepcijske tabletke, ki so bile vam predpisane kot zdravilo. Predpisali so vam jih, da bi cista izginila. V tako kratkem času vam tabletke ne morejo narediti velike škode. Še zrediti se ne utegnete v tako kratkem času, pa tudi sicer ta vrsta zdravil dolgoročno ne vpliva na dvig telesne teže.
Upam, da je cista izginila.
Lp.,Sabina Senčar.

Sabina Senčar, dr. med.

Pozdravljeni,

doma sem si s pomočjo ovulacijskih testov ugotavljala čas ovulacije. Po testih sodeč do ovulacije ni prišlo, kar sem nekako pričakovala, saj ne nameravam zanositi (stara sem 20 let) ali karkoli ampak me je le zanimalo, če jo sploh imam, ker sem 5 let nazaj imela anoreksijo in posledično amenorejo in od takrat dalje se mi zdi, da imam hormonske motnje in se bojim, da ni v igri tudi kakšna neplodnost. Zdi se mi, po simptomih sodeč, da imam prenizek nivo progesterona, ker pa sem tudi bolj poraščena (okoli bradavic, zadnjica, notranjost stegen, itd) lahko to pomeni, da imam previsok nivo testosterona. To so le moje laične ugotovitve in skrbi. Odločila sem se, da grem samoplačniško pregledati nivo progesterona, estrogena in testosterona in me zanima v katerem obdobju bi bilo to primerno glede na ciklus? Naj dodam še, da imam menstruacije par mesecev redne nato pa spet neredne, npr. prejšnja menstruacija mi je zamujala 1 teden, krvavitev pa vedno traja 7 dni, prisotne pa so včasih večje včasih manjše bolečine.

New Report

Close