Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Klimakterij -menopavza izpadanje las

izpadanje las

Lep pozdrav!

Po ponovljeni hipertirozi po porodu sem pred 5 leti dobila radiojod in potem evtirox 100 (avtoimuni tiroiditis). Ves čas sem na isti dozi in do sedaj sem pri sebi od takrat zaznala te spremembe:
– nizek pritisk 100/59
– ves čas me zebe
– malce otekle roke – kar se čez dan sprosti
– bolj sem občutljiva (več stvari me prizadene),
– sposobnost koncentracije se mi je poslabšala
– dvakrat na leto vnete dlesni
– občasno bolečine v tebuhu
– rjave lise na obrazu – niso hudo opazne –
– stvari, pri katerih bi včasih zamahnila z roko, me sedaj vržejo s tira
– kratkoročni spomin mi malo šepa – grem nekaj iskat, pa pozabim, po kaj sem šla (nimam še dovolj let za to, da bi bilo to stvar starosti)
– večna lakota
– izpadanje las – že 9 mesecev – kar je tudi povod za moje pisanje
– grozen PMS – nespečnost, občutljivost.
Imam pa ves čas TSH, T3 in T4 v mejah normale, včasih se giblje od 0.7 do 3.
Vzrok izpadanja las naj bi bila ščitnica (pri vseh ščitničnih bolnikih se tako rešijo vse težave!), vendar ne morem najti vzroka – so mi lasje izpadali decembra, ko sem imela 3 in januarja, ko sem imela 0.7
T3 in T4 sta idealna.
Bila sem pri ginekologu, Uz je bil OK. Vzroki izpadanja las niso dermatološki.
Menstruacija je redna, netežavna – na 26-28 dni. Nisem utrujena, normalno se rekreiram in prehranjujem.
Železo in feritin sta ok.
Ker imam tako ginekologa kot osebnega zdravnika s koncesijo, mi nista dala pogledati drugih hormonov. Kaj menite, kako rešiti težave.
.
Hvala!

Želim lep dan.
M.

Pozdravljeni Marija28!
Zelo težko vam odgovorim takole na pamet. Nekaj stvari iz vašega “spiska” bi lahko nakazovalo tudi na prehodne motnje v delovanju spolnih hormonov: PMS, večna lakota, nekoliko povečano otekanje v času pred menstruacijo.
PMS znamo uspešno lajšati s hormoni. Za izpadanje las pa ne obljubim. Tisti, ki bo znal popraviti blažje in večje izpadanje las (npr. plešavost pri moških) bo veliko ljudi odrešil.
Lp.,Sabina Senčar.

Sabina Senčar, dr. med.

New Report

Close