Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Klimakterij -menopavza komentar izvida

komentar izvida

Pozdravljeni,
samoplačniško sem šla opraviti kontrolo hormonov, ker se že nekaj let borim z anksioznostjo. Glede na to, da sem stalno pod stresom, me zanima, če je iz hormonske slike mogoče sklepati, da je vzrok v neravnovesju hormonov. Lepo vas prosim za vaš komentar preden iščem pomoč naprej. Kri sem dala na 32. dan ciklusa, običajno so ciklusi na 35 dni. Ali je jemanje Cipralexa ovira, če bi se pokazalo, da bi lahko bilo zdravljenje s hormoni učinkovito? Stara sem 33 let.

Preiskave sem opravila v Adrialabu. Izvid je sledeč:
TSH 0,602 mIU/L
T4 prosti 15,59 pmol/L
T3 prosti 4,21 pmol/L
feritin 31,76 ug/l
estradiol 77,95 ng/L
tostesteron 0,253 ug/L
progesteron 1,89 ug/L
FSH 6,35 IU/L
LH 13,21 IU/L
prolaktin 5,80 ug/L
koritzol 316,4 nmol/L
DHEA-S 5,49 umol/L
vitamin D total 10 ug/L

Na izvidu je kot izstopajoč označen le vitamin D (low).

Zelo vam bom hvaležna za komentar.

Lep pozdrav.

Pozdravljeni Alenka 1981!
Cipralex ne ovira zdravljenja s hormoni, kadar je to potrebno. Za čas tik pred menstruacijo laboratorij ne kaže posebnih odstopanj.
Lp.,Sabina Senčar.

Sabina Senčar, dr. med.

Pozdravljeni,
vidim, da sem se zatipkala. Kri sem dala 23. dan ciklusa. Predvsem me zanima, če je iz rezultata mogoče sklepati, da je vzrok mojih anksioznosti v hormonih? Dhea, kortizol, progesteron, razmerja?
Hvala še enkrat in lep pozdrav.

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni Alenka1981!
Iz izvida kortizola, DHEA in progesterona ne morem sklepati, da je vzrok vaše anksioznosti v hormonih.
Lp.,Sabina Senčar.

Sabina Senčar, dr. med.

Lep pozdrva, zaradi težav z zanmositvijo sem med 20 in 22 dnem morala opraviti krvne preiskave. Prosim za interpretacijo izvidov. Hvala

New Report

Close