Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija MOTNJE SPANJA PRI OTROKU

MOTNJE SPANJA PRI OTROKU

http://www.medis.si/fileadmin/medis/medis.si/news/2012/Knji%C5%BEica_Motnje_spanja_pri_otrocih.pdf

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Spoštovani,
imam težavo s spanjem našega skoraj 7 mesečnega fanta. Med uspavanjem in v spanju, se namreč velikokrat obrne na trebuh in takoj zatem zbudi, joka in dviguje glavico (pase kravice), da zaspi naprej ga je potrebno obrniti na hrbet. To se ponavlja že skoraj dva meseca. Večinoma spi na boku. Na zadnji posvetovalnici, sem problem omenila pediatru, ki pa ga pripisuje temu, da se otrok zbudi, ker išče mamico, zato ker je navajen, da sem zraven, ko ga uspavam in da nima povezave z obračanjem na trebuh.
Tu se jaz ne strinjam z njim, ker več kot očitno otrok hoče spati na trebuhu ampak ne upa? ne zna? ne razumem v čem je problem. Večino dneva je na tleh, na trebuščku, obrača se brez problema v obe smeri, puza, … kako mu lahko pomagam, oziroma ali mu lahko sploh pomagam?

Hvala in lep večer
Nina

Verjetno ni kaj pomagati, vzorec spanja oz. obračanje v spanju bo osvojil z rastjo. Če je potrebno samo to, da ga obrnete in spi dalje, potem je rešitev tu.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!
nova
Uredništvo priporoča

RAda bi pomagala tistim, ki jim moja iznajdba deluje. če ste odstranili vse stresorje (fizične, kemijske, emocionalne in še vedno ne spi, poskusite to:
Tamala je imela noro prvo leto, ne vem kako je preživela,ni spala podnevi ne ponoči, ena kislina cele dneve gor in jo je dušila in svašta. Do 12 meseca se je to skor porihtalo z nekaj detoxi in do 20 meseca se je črevesje zelo popravilo in to od 19 na 20ti mesec (zelenin sok surov brez dodatkov sadja mislim da je to naredil). Tako je končno začela po dnevi in ponoči malo bolj spat, ponoči še vedno zbujanje na 3 ure (prej cele noči na prsih kot da gre za preživetje). Potem/vzporedno sem skinila za en mesec kravje mleko, ampak čisto (tudi kekse, kruhe, vse kjer bi lahko bilo mleko), ker sem brala neke študije da casein, ampak samo ta ki je v mleku, da nekaterim naredi nekaj, in deluje. Mala se zbudi samo 1x ponoči. Probajte. Nič ne služim z tem in nimam provizije:).

Pozdravljeni, jaz se pa obračam na vas z vprašanjem ali je možno da ima 8-mesečna punčka sindrom nemirnih nogic? Namreč zvečer ko gre spat miži in zelo brca ter se malo “pritožuje”. Brca zelo močno in v intervalih. To traja približno 5 min, potem pa se to brcanje neha in spi mirno naprej. Pred dopoldanskim in popoldanskim počitkom tega ne počne. Kaj bi to lahko bilo? Hvala za odgovor in lep pozdrav

Običajno tega dojenčki nimajo. Posnemite in pokažite pediatrinji na naslednjem preventivnem pregledu pri 9. mesecih.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close