Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Povečana bezgavka za ušesom – otrok zdrav

Povečana bezgavka za ušesom – otrok zdrav

Spoštovani

Skrbi me, ker ima moja hči že kake pol leta povečane bezgavke za ušesi. Bolj na desni kot na levi. Te bezgavke so povečane tudi ko je popolnoma zdrava. Na desni je v premenu zatipati cca 1cm veliko. malo me skrbi, ker ni nič bolana bezgavka pa je tam če je bolana ali ne. Enkrat sem omenila pediatru in je pogledal. Toda takrat je bila bolana. Povedal mi je, da je to normalno, da imajo otroci povečane bezgavke. No…nekoliko sem skeptična ker tega ostali otroci, ki jih poznam nimajo. Otrok je sicer kar zdrav. Občasno sicer jamra,da je utrujena…zadnji mesec pa jo ponoči včasih bolijo kosti na nogah. Mogoče ker raste. Mene so tudi velikokrat, ko sem bila majhna. Sicer pa je zdrava. Kaj pa menite vi? Bi morala ponovno pediatru in pokazati bezgavke? Upam da je to res normalno.,,

Bezgavke, ki niso večje od 2×1 cm, samo opazujemo. Šele hitra rast, velikost nad 2×1 cm, nepovezanost z boleznijo (virusna, bakterijska), trda in neboleča bezgavka, nam vzbudi sum, da je lahko tudi kaj narobe.
Ker ne naštevate sumljivih znakov, bi kar sledili tistemu, kar je povedal otrokov pediater.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Spoštovani

Od tega kar ste omenili lahko potrdim le, da je bezgavka trda in neboleča…kot nekakšna bulica za ušesi je…pediater je nazadnje omenil, da to ni nič takšnega…toda naj omenim, da ta za ušesom ni tako premična kot npr. tista na vratu. Khm,skrbi me….je napisano nenavadno? Kaj naj?

Ker je bezgavka majhna in ne raste (vsaj v tem opazovanem obdobju), ni sumljiva. Opazujte.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Spoštovani!

Pri mojem skoraj 3 mesece starem sinku sem
za levim ušeskom, na kosti, opazila da ima malo
bulico. Na koži ni vidnih spremb, ko se je
dotaknem s prstom jo lahko premikam sem in tja.
Ni velika, je ne opaziš. Se jo da pa zatipati.
Za desnim ušeskom je nima. Zelo me je strah, da
gre za kaj resnega… Predvidevam, da gre za
bezgalko… Otrok je drugače zdrav in živahen. Malce
težav imamo le z krčki in napenjanjem.
Bi me moralo skrbeti?

Lep pozdrav.

Spoštovani!

Pri mojem skoraj 3 mesece starem sinku sem
za levim ušeskom, na kosti, opazila, da ima malo
bulico. Na koži ni vidnih spremb, ko se je
dotaknem s prstom jo lahko premikam sem in tja.
Ni velika, je ne opaziš. Se jo da pa zatipati.
Za desnim ušeskom je nima. Zelo me je strah, da
gre za kaj resnega… Predvidevam, da gre za
bezgavko… Otrok je drugače zdrav in živahen. Malce
težav imamo le z krčki in napenjanjem.
Bi me moralo skrbeti?

Lep pozdrav.

Gre za normalno tipno in normalno ležečo bezgavko, Sicer niste napisali velikosti, vendar za povečano štejemo, če je večja od 2×1 ali 2×2 cm. Opazujte rast in v primeru, da hitro raste (danes grah, čez nekaj dni lešnik, nato oreh, kar verjamem, da ne boste čakali:=), greste do otrokovega pediatra.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Spoštovani!

Najlepša hvala za Vaš hiter odgovor. Podobne
“bunkice” sem zatipala tudi drugje na lobanji,
v višini ušesk… Predvidevam, da gre za enako
zadevo?

S partnerjem sva izgubila otroka v 20. tednu
nosečnosti zaradi redke kromosomske napake
in od takrat me je noro strah vsake malenkosti
pri starejšem in mlajšem sinku… Pri teh “bunkicah”
sem pomislila na levkemijo in logično nisem
zatisnila očesa.

Lep pozdrav, super ste. 🙂

Poglejte, kje vse so normalno ležeče bezgavke:
[img]http://learnpediatrics.com/files/2011/11/11.jpg[/img]
Razumem vaš strah, vendar gre za normalno prisotnost struktur telesa in levkemijo pri otroku bi diagnosticirali zaradi drugih znakov, ne iz normalno ležečih in velikih bezgavk.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Spoštovani!

Bezgavke našega fantka niso večje od 1 cm,
so pa dobro tipne. Najbolj tista za levim ušeskom.
Za desnim se jo sploh ne čuti. Prav tako se dobro
čuti tiste zadaj na glavici.

Je možno, da bi bezgavka rahlo nabreknila
od ( mojega ) prepogostega preverjanja oz.
tipanja s prsti? Šla sem se malce pozanimat na
internet… Napaka. Ker sem sedaj totalno prestrašena.
Razni limfomi, levkemije… Itd. Vendar bi v tem
primeru bezgavke najbrž bile veliko večje?

Hvala za Vaš čas. In potrpljenje. 🙂

Če bi prebrali gornje odgovore, bi videli, kako so razložene povečane bezgavke. 1 cm velike bezgavke ne štejemo za značilno povečano, opazujemo pa ev. rast. Od normalnega tipanja se bezgavka ne poveča.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni,
sem prebrala vse poste na tej strani, tudi sliko normalno ležečih bezgavk sem si ogledala. Pa vseeno se obračam na vas. Pri 4,5 letnem fantu sem včeraj za ušesom (iz slike sklepam, da gre za bezgavko) zatipala bulico v velikosti graha. Je rahlo gibljiva, ni prav mehka pa tudi trda kot kost ne, boli ga pa menda nič. Kar sem prebrala, to ni najboljši znak, kajne? Vidno bolan (viroza, smrkelj ali kar koli drugega) ni. Ravno včeraj mi je moj oče rekel, da je živ kot živo srebro, torej izgleda zdrav. Je pa res, da so ga prejšnji teden opikale kake dve osi. Vendar nanje ni alergičen, tako da se mesto pika komaj kaj zazna.
Sedaj pa moje vprašanje: otroške zdravnice v našem ZD trenutno cel teden ni. Ali lahko počakam? Kakšni so pri otroku sicer simptomi za limfom, po katerih najprej posumite na to bolezen? Vem, da so take bulice lahko popolnoma neškodljive, lahko pa so tudi zelo pomemben znak. Nisem pa tip človeka, da bi kar zamahnila in rekla, bo že… Hvala in lep pozdrav

Gre za normalno veliko in normalno ležečo bezgavko. Trenutno ni znakov, ki bi nakazovali, da gre za kaj resnejšega. Le ob rasti bezgavke (več kot 2×2 cm), nepremakljivosti od kože in podlage ter trdoti in nebolečnosti (vendar ponavljam: velika, rastoča, trda, neboleča, nepremakljiva, zraščanje bezgavk v pakete) bi posumili, da gre za kaj hujšega.
Ukrepanje, razen opazovanja eventuelne rasti, ni potrebno.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni!
Naj dodam še jaz eno vprašanje… Po prebranem lahko sklepam, da je verjetno vse ok, vseeno pa prosim odgovor za “panično” mamico.
Moj dve in pol letnik je v začetku decembra prebolel virozo ( vneto žrelo, vendar ni bilo hudo, ni jemal nobenih zdravil). Takrat sem opatila na vratu tri grahke, ki jih ima še danes. V ponedeljek (14.12.) je imel enodnevno vročino, drugih znakov (razen zamašenega nosu, kar se nekako vleče že od prejšnje viroze ) pa ni bilo. Sem mu pa pretipala vrat in ugotovila, da ima v predelu, kjer se stikata čeljust in vrat, levo in desno, kar nekaj fižolčkov. Vse izboklinice so gladke in premikajoče, pravi pa,da ga ne boli. Me pa skrbi, ker je vseh bezgavk, če štejem prejšnje in na novo zatipane, kar nekaj! Je tudi to pričakovano v času viroz? Naj povem še to, da je septembra prvič začel obiskovati vrtec in je že kar nekajkrat bil bolan. Dosti več, kot pred vrtcem.
Zanima me samo, ali naj le opazujem, ali bi bilo dobro it pokazat zdravniku.
Hvala in lep pozdrav,
Polona

Topate normalno velike, normalno lokalizirane in normalno prisotne, tudi po številu, vratne bezgavke.
Na sliki so normalno ležeče bezgavke, tudi velikost bezgavk na sliki je primerljiva normalnemu stanju:
[img]https://edc2.healthtap.com/ht-staging/user_answer/avatars/507983/large/open-uri20121118-6935-1wjq1u2.jpeg?1386600603[/img]

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Ali ta slika velja tudi za odrasle?

hvala lp

Seveda, mesto organov je pri odraslih in otrocih enako.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Hvala.
Točno za lokacijo (s slike) za levim ušesom sem zatipal malo bulico (cca 4-5 mm), koža se premika preko, ni trda kot kost, pa če predolgo pritiskaš nanjo zaboli. Po 14ih dneh isto veliko…torej je to-to.

lpm

Spoštovani.

Zanima me, če so bezgavke tudi v prednjem delu grla, v višini kjer se stikata čeljust in vrat levo in desno . Na sliki ni dobro vidno. Tam sem zatipal tri bulice, velikosti koruznega zrna ali manj, pa me zanima kako je s tem?

Hvala za odgovor.

Tudi v vratnem predelu spredaj so pristone normalno ležeče bezgavke.
https://www.google.com/url?sa=i&rct=j&q=&esrc=s&source=images&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwjhhfT2wdHhAhXqwAIHHe08DTUQjRx6BAgBEAU&url=http%3A%2F%2Fwww.clinicalexams.co.uk%2Fpathology-of-the-cervical-lymph-nodes-lymphadenopathy%2F&psig=AOvVaw0XfX6oQ6T4BF2ruejcV84I&ust=1555397649970044

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close