Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija šesta otroška ali kaj drugega?

šesta otroška ali kaj drugega?

Pozdravljeni,

pišem vam v zvezi s hčerkico, ki je stara eno leto in je imela vse znake 6. otroške bolezni:

Najprej 3 dni visoka vročina (čez dan okoli 38, zvečer in ponoči tudi do 40 stopinj) – takrat sva šli k pediatrinji in na podlagi krvne slike je rekla, da gre za virozo.

Nato je 4. dan vročina padla in se je pojavil izpuščaj – najprej okoli popka in za ušeski, nato po čelu, zatilju in trupu. Izpuščaj je tak kot majhni rdeči mozoljčki. Klicala sem dežurno pediatrinjo (včeraj) in potem, ko sem ji opisala stanje, je rekla, da gre za 6. otroško bolezen,

Zdaj ima hči že 3 dni te izpuščaje in danes sem opazila, da jo srbijo posebno tisti za ušeski in po čelu (se drsa z rokicami po čelu, menca učke, si drgne kožo za ušeski).
Poleg tega je zdaj že tri dni brez vročine vendar je vseeno stalno zaspana, jokava, razdražljiva.

V opisu 6. otroške bolezni je navedeno, da se otrok, ko mu vročina pade, počuti dobro. Zanjo definitivno tega ne morem trditi, saj veliko spi, joka, je nerazpoložena.

Zato me skrbi ali bi lahko šlo za kaj drugega in ne za 6. otroško?
Bi jo morala peljati ponovno pokazat (naša pediatrinja dela komaj v ponedeljek popoldan)?

Najlepša hvala vnaprej za odgovore,
lep pozdrav,
S.K.

Za 6. infekcijsko bolezen so značilni znaki izjemna tečnoba, nerazpoloženost, slabša ješčnost, nemirno spanje. tudi še po tem, ko se pojavi izpuščaj (torej ne le v obdobju visoke vročine). Ko se pojavi izpuščaj, otrok ni več kužen in je bolezen še prebolel, še več dni pa ima izpuščaj in opisano nerazpoloženje.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Hvala za tole pojasnilo, potem pa zgleda jih imamo vse znake 🙂

No, bala sem se samo, da se ji ni pojavilo zraven še dodatno kako vnetje ušesk zaradi te tečkavosti in drsanja po ušeskih…ali pa da gre za kaj drugega za kakšno alergijo pa da je zato tako tečna in nervozna.

Saj danes se je stanje že izboljšalo tako da zgleda da gre res za 6. otroško bolezen, tudi izpuščaji bledijo in ona postaja spet taka pridna deklica 🙂

Lahko samo še vprašam, kdaj grem lahko s hčerkico ven – na sprehod z vozičkom, pa z avtom naokoli (peljem starejšega sina v vrtec) in ostalo…? Zaradi nje same mislim, ker to da ni kužna več vem, samo zanjo da je ne bi izpostavila prehitro…

Lep pozdrav,
S. K.

nova
Uredništvo priporoča

Sem vam že odgovorila, da ko se pojavi izpuščaj, otrok ni več kužen in je dejansko zdrav. Tudi za sprehode.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Živjo!
Tudi naša 9 mesečna punčka preboleva 6. otroško bolezen. Danes je 4 dan z izpuščaji, ki že očividno bledijo. Zanima pa me ali je kopanje v tej fazi dovoljeno ali raje počakamo, da izpuščaji čisto izginejo?

lp, Maja

Ko se pri 6. inf. bolezni pojavijo izpuščaji, je otrok bolezen že prebolel in ni nobenih ovir, da se ne bi kopal.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozravljeni
Sin dve leti je imel vrocino en dan in pol 38.5 najvec in pri tem vnetje zgornjih dihal. Vceraj mu je vrocina padla. Danes zjutraj pa sem opazila malce izpuscajev po rokici in po vratu in veliko po ritki ter enega na nogici.
Je pa grozno razdrazljiv in slabo je spal ponoci. Ni cisto tipicen potek kot se opisuje pri 6 bolezni. Ali je mogoce to 6 bolezen? Ker nevem kaj bi bilo. Srbi ga ne nic vendar pa te izpuscaji na rokici izgledajo kot pri noricah.

Hvala vam za odgovor

Šesta inf.bolezen značilno poteka brez drugih znakov (prehladnih npr). Morda gre za katero drugo virusno bolezen, saj so virusi najpogostejši povzročitelji bolezni z izpuščaji in vročino. Če je imel fantek morda tudi mehko blato, je verjetna katera od enteroviroz.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Lep pozdrav. Prosim za pomoč.
Eno leto stara hčerkica je brez znakov prehlada ( izcedek in noska,…). Uhice so bile bp, grlo bp, pljučka bp. Dobila vrocino. Vrocina je trajala 3 dni in je bila ves čas visoka ( 39-40 stopinj). Takoj ko je sirup za zbijanje nehal delovati je vrocina ponovno bila takoj okol 39 stopinj. 4. Dan vrocine vec ni bilo pojavil pa se izpuscaj na boku in trebuscku ter kaselj. Naslednji torej 5 dan pa se je razsiril se na hrbet vrat.
Krvna slika je bila ok. Pediatrinja je ocenila da je slo za virozo. Ker sem v 22. Tednu nosecnosti me skrbi ali je slo glede na opisano za 5 ali 6 otroško bolezen? Hvala Vam
za odgovor

5. in 6. infekcijska bolezen se po znakih zelo razlikujeta.
Po vašem opisu je šlo za 6. infekcijsko bolezen.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Najlepša hcala za odgovor. V kolikšnem času bi naj pikice popopnoma zginile iz telesa pri 6. Infekcijski
? Danes je 2. Dan in so pikice še prisotne.

Kakšne 3 ali 4 dni, včasih tudio še kakšen dan dlje. Bolj so izrazite, ko je otroku vroče in po topli kopeli.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close