Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Infekcija dihal

Infekcija dihal

Pozdravljeni!

Moj dveletni sin ima kar naprej t.i. infekcijo dihal.
Kadarkoli zboli, to pomeni vrocina, nahod, kaselj, mu postavijo diagnozo infekcija dihal in pristane na hiconcilu (vcasih glede na lab. izvid, vcasih tudi brez).

Kaj je pravzaprav infekcija dihal? Od kod pride, kaj jo povzroci? Se vedno zdravi z antibiotikom?
Nikoli nismo dobili diagnoze bronhitis, bronhiolitis, pljucnica (no, saj hvala bogu, da ne!!!), zmeraj infekcija dihal, terapija- hiconcil.

No zdaj je od zadnje bolezni ze en mesec. Otrok ni nahoden, nosek lepo prehoden, nic vrocine, samo suho in drazece kaslja, zelo kaslja in posledicno tudi ne spi. Kaj lahko naredim pri taksnem kaslju (ne bi rada sla kar takoj po novo dozo antibiotika!)?
Zanima me tudi, ali so lahko pljucne bolezni kakorkoli povezane s plesnijo v stanovanju? Tole me ze mocno skrbi! Zivimo v bloku in razen dobro zraciti prostore, ni veliko v mojih moceh. Plesen se kar nabira in resno me skrbi za zdravje otrok.

Hvala za odgovore!

Lp, Maja

Infekcija dihal pomeni okužbo dihal. To je splošno izraz, ki ne opredeljuje, kje točno se to dogaja, kar pa niti ni pomembno, saj se že navaden prehlad dogaja v nosu, žrelu, zgornjih dihalih. Najpogosteje napišemo diagnozo akutna okužba zgornjih dihal, ki povzame celotno dogajanje. Povzročitelji pri otroku so v večini virusi in antibiotik je le izjemoma potreben. Če se virusna okužba dihal zaplete, npr. z vnetjem ušes, predpišemo antibiotik.
Kašelj blažimo z ukrepi: dvignjeno vzglavje, spanje v hladnejšem prostoru z zaprtimi radiatorji, dobro očiščen nos, vlažne inhalacije, tople obloge na prsni koš. Če se kašelj stopnjuje in postaja številčnejši, v napadih, vedno hujši, morate na pregled ne glede na to, da otrok nima vročine.
Plesen je lahko vzrok tako alergijskih kot siceršnjih okužb dihal, čeprav zelo redko. Vsekakor plesen ni primer dobrega okolja. Stnovanje lahko izolirate tudi notranje oz. uporabite premaze, ki delujejo proti plesni.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Bom kar tukaj vprasala, da ne odpiram nove teme.

Ali je pri streptokoki angini mozno oziroma obicajno, da otrok tozi se o bolecinah v usesu, ali je to bolece uho spet nekaj zase in cisto nepovezano s streptokokom? Bo ospen primerna terapija?

nova
Uredništvo priporoča

Zelo pogosto toži za bolečinami v ušesu. Pogosto pridejo starši zaradi bolečine v ušesu, pa se izkaže, da gre za angino. Če bi znal otrok točno povedati, bi pojasnil, da ga bolijo ušesa takrat, ko pogoltne slino. To je vedno pri angini.
Ospen je za streptokokne okužbe edina primerna terapija.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Sin ima vneto uho. Grlo je bolece in na otip zateceno, vendar pravi P, da zaenkrat ni potrebe po drugi terapiji. Testiral ga ni, kljub temu, da sem povedala, da smo bili cel vikend s puncko s streptokokno angino. Pravi se, da bi morebitne bakterije pobil tudi hiconcil.

To je res, amoksicilin (Hiconcil) bo delval tudi na streptokoka, seveda pa čisto streptokokno angino zdravimo z Ospenom.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close