Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Padec s postelje in posledice

Padec s postelje in posledice

Obračam se na vas še z enim vprašanjem,

in sicer je prejšnji teden naš sinček (star 6,5) meseca ponoči “nekako” padel s postelje. Lahko da se je tudi počasi skotalil oz. zdrsnil z nogami nazaj dol in počasi na tla. Ne vem, ker me je zbudil njegov jok, lahko pa da je bilo to kasneje, kot je dejansko padel… saj je bil precej oddaljen od postelje… 🙁

Po padcu je močno jokal, kaj kmalu se je pomiril, nič ni bruhal ali pretirano bil zaspan, buške prav tako nobene nismo zasledili…

Danes pa ko sem ga dala na jogi blazino na tla v dnevno (večinoma je v njegovi sobi na družinski postelji, saj je na tleh mrzlo), pa je nepremično ležal, kar malo zakrčeno in strmel vame. Malo si je ogledoval okoli, kot bi si mislil (kje pa sem), potem pa sem se spomnila na padec. Naj povem še to, da je zgledalo kot bi ga stresel mraz, ko sem ga dala na tla. Stresel je zglavo in pogledal okoli z začudenimi učki. Na trenutek se mi zdelo, kot bi pozabil kje je… Res me je strah, da ni zadobil kakšno nevrološko motnjo zaradi padca, vendar pa kot sem rekla, po padcu ni bilo zaznati ničesar sumljivega. Normalen, vesel, razposajen dojenček je. Do danes, ko sem ga dala na tla. Ali ima lahko kako travmo od takrat? Pa mu je zato neprijetno na tleh, ker je pač trše? Ali pa ga mogoče kaj boli zadaj na glavici….

Prosim za odgovor…

Hvala in lepo pozdravljeni,

zaskrbljena mamica Sabina

Poškodba glave, tudi če ni takojšnje izgube zavesti, se sicer lahko izkaže tudi kasneje, ne pa po enem tednu in v taki obliki. Tudi kakšne travme ni pričakovati, saj otrok še nima dolgoročnega spomina in ne povezuje izkušenj na takšen način.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Se pravi, da ga samo premalo dajemo na odprt prostor, ker je vedno ali na postelji, ali v posteljici ali pa na igralnici, kjer je prostor omejen… Ko je bil še manjši, mu to ni delalo velikih težav,…je možno, da sedaj ko je starejši, drugače gleda na to in mu je prostor prevelik… Ker tudi potem popoldne, ko je prišel mož domov, je nepremično ležal, ko smo se skupaj vsedli na blazino… Na postelji se premetava, puza, obrača s hrbta na trebuh in obratno, išče igračke, jih tlači v usta, se igra… Tukaj se pa komaj na bok obrne, pa še to, ko mu ne rata, in z glavico “butne” v blazino, se vidi, da mu že ne paše… Nekako nesigurnega se počuti, se mi zdi… SE pravi je potrebno biti samo vztrajen in večkrat na blazino, pa bo premagal strah… Tako sem jaz zaključila, da drugega potem ne more biti… 🙂

Hvala in lep pozdrav,

Sabina

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni…

tudi meni je danes dopoldan, zaradi moje nepozornosti moja 4 mesečna punčka padla iz postelje (cca.50 cm) na laminat…padla je z glavico naprej (ležala je na trbuščku)…mene je šok. Začela je glasno jokati in po parih minutah sm jo pomirila. Čez dan je bila tako, kot vedno aktivna, vesela, nasmejana…skrbi me samo to, ker imam občutek da se ji je nadesni strani nad ušeskom (pri sencah) naredila buška. Ni pa nič razdražljiva, ko jo pobožam….je buška lahko nevarna?

Vnaprej hvala za odgovor,

nepozorna mamica 🙁

Oteklina, bolečina na dotik, po domače buška, sta pač najpogostejši posledici katerekoli udarnine, na kateremmkoli mestu. Seveda pa je lahko buška tudi znak resnejše poškodbe. Zato otroka opazujemo, v primeru slabše odzivnosti, upočasnjenosti, cvilečega joka, gremo k zdravniku takoj.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close