Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija izpuščaj na hrbtu

izpuščaj na hrbtu

Pozdravljeni,

pri sinu že najmanj 10 dni opažam izpuščaj na hrbtu. Najprej nisem bila pozorna, ker sem mislila, da se je malo popraskal. Zdaj pa opazujem že več dni in ni videti, da bi se izpuščaj sušil. Pravi, da ga okrog izpuščaja ne boli, niti ga ne srbi. Ves ta čas, odkar ima izpuščaj je zdrav, nima vročine, niti ni prehlajen oz. smrkav – je pa bolj siten in svojeglav kot ponavadi ampak to je verjetno faza trme pri triletnikih:-)
Zanima me za mnenje, če naj ga peljem pokazt k njegovi zdravnici.

lp Tanja

Samo iz opisa ni mogoče sklepati za kakšen izpuščaj gre ter pojasniti vzroka in predlagati ukrepov. Če lahko, poslikajte in pošljite sliko.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

sliko sem pripela, pa očitno ni prišla zraven. Bom še enkrat

nova
Uredništvo priporoča

Če je prevelika in ne gre kot pripeta datoteka, jo pošljite po mailu.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Sem poslala.
Hvala.

Če ni odrgnina na robu plenice, je lahko vezikularen izpuščaj. Če je že prebolel norice, je lahko tudi zoster (pasavec). Izpuščaj se bo sam osušil in spontano izzvenel. Če se ne širi, ni potrebno k zdravniku.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Odrgnina ni niti ni od plenic, ker je jih nima več. Noric tudi še ni prebolel, čeprav v njegovi skupini v vrtcu razsajajo že par mesecev. Jih pa prav tako njegov oče ni imel. Razmišljala pa sem v tej smeri, da je lahko kakšna blaga oblika noric, če ima kaj po očetu in je morebiti odporen nanje.

Sicer pa, če gre za izpuščaj, ki ga ni treba it pokazat k zdravniku je čisto ok. Vsaj za enkrat se ne vidi, da bi se širil.

Hvala vam.

Ne, ni podobno noricam.
Opazujte in poačakajte, kako se bo širil ali bo sam izzvenel.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Lepo pozdravljeni,

pri hčerki (3 leta), sem včeraj opazila rahel rdeč izpuščaj na hrbtu, malo nad ritko. Danes je izpuščaj postal rahlo “hrastast”.

Hči pravi, da se ni udarila, je ne srbi ali boli. Noric še ni prebolela, Pleničke nosi ponoči.
Dober teden nazaj je zbolela za virozo (vročina in vneto grlo). V sredo, 14.6., je bila že zdrava.

Prilagam sliko. Morda veste za kaj bi lahko šlo? Je potrebno obiskati zdravnika?

Hvala za vaš čas in pomoč.

Lep večer želim.

Slika ni pripeta.
V pozno pomladanskem in poletnem času imajo otroci pogosto neznačilne izpuščaje, ki jih pripisujemo zunanji vročini, potenju, drgnjenju. Malo verjetno je, da bi bil tako lokaliziran izpuščaj povezan z virusno okužbo.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Lepo pozdravljeni,

najlepša hvala za odgovor. Sem poskusila znova dodati sliko pa napiše HTTP napaka, žal ne gre. :/

New Report

Close