Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija koliko tekočine naj popije dojenček

koliko tekočine naj popije dojenček

Pozdravljeni!

NIkjer nisem našla odgovora na svoje vprašanje koliko tekočine (vode) naj popije 10 mesečni dojenček.Vem da se razlikuje,ampak verjetno je kakšno povprečje.Dajem mu namreč za piti vodo ko se zbudi,saj je drugače skoraj ne želi piti. Sicer lepo napreduje (79 cm in malo čez 10 kil).

In še eno vprašanje,koliko gramov okvirno je porcija mesa recimo 2 krat ali 3 krat tedensko za takšnega dojenčka poleg ostale zelenjave v obroku.Pri 6 mesecih mi je bilo rečeno da okoli 50 gramov.

Najlepša Vam hvala za odgovor že vnaprej!

Do 10 kg otrokove teže je dnevni vnos tekočin 100 ml na kilogram telesne teže. Potem za vsak kilogram teže nad 10 kg (do 13 kilogramov telesne tžee) 50 ml, nato še 20 ml na kilogram do teže 15 kf.

Mesa damo okvirno v velikosti otrokove dlani.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Spoštovani!

Moj 13-mesečnik ima že praktično od rojstva poln nosek (3letna sestrica hodi v vrtec, on še ne in je v domačem varstvu, hkrati pa tudi sama delam v jaslih in mu očitno tudi jaz nosim naše hišne “živalice” :(( ). Torej; dva tedna nazaj je zakuhal, kašljal, imel poln nosek. Vse skupaj se je vleklo 10 dni, potem tri dni ok (no, poln nos ostaja), potem spet kašelj in boleča glavica (joka in kaže z roko na glavico) in pa vročina samo okoli 37,2. Pediater zaključi, da je viroza.
Ješč je še kar, 1x dnevno pa tudi izbruha obrok (se mi zdi, da zaradi sluzi). Problem nastane pri pitju. Bil je samo dojen in je še vedno 2x dnevno, zavrača vse mogoče stekleničke, lončke, slamice… Če pije, pije samo vodo in samo iz kozarca, tega pa ni več kot 2dl dnevno (mali ima 9.700g). Jasno mi je, da naj bi spil okoli liter tekočin na dan (vključno s sadjem in juhami), ampak za nas je to znanstvena fantastika. Zdaj, ko je bolan je vse še toliko slabše. Za povrh vsega imamo pa še težave z lulčkom (kožice nikakor ne spravimo dol, niti do te mere, da bi se vsaj vrh glavice videl). Zadeva me začenja skrbeti, tole z nepitjem in kožico. Imate kakšen nasvet? Bila bi vam zelo hvaležna.
V sredo imava končno pregled na gastro (sum na eozinofilni ezofagitis) in me zanima, ali je sploh priporočljivo, da greva, glede na njegovo trenutno stanje? Res pa je, da sva na datum čakala zeeelo dolgo in si ne želim spet čakati tri mesece, ali več.

Hvala, Ana

Ni čudežnega nasveta. Ponujajte pač večkrat, tudi druge pijače (nesladkan kompot, čaj ipd). počasi bo že več popil. Dokler lula na 3-4 ure, ste lahko gotovi, da ima dovolj tekočin.
Kožice ne morete sami razrešiti. Seveda vsak večer poskusite razpreti, kolikor se da. Sicer počakamo do 3. leta, razen v primeru, da ima otrok bolečine pri lulanju in da urin izteka po kapljicah, to je urgentno stanje.
Na gastro z bolnim otrokom ne morete. Če ne bo povsem zdrav, odpovejte pregled.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Spoštovani!

Hvala za vaše mnenje. Naj povem, da otroku ponujam vse vrste tekočin (iz obupa sem mu ponudila tudi že zelo sladke), pa ne sprejme nič razen vode 🙁
Še vprašanje glede lulčka- zdaj me že dolgo časa ni polulal, tako da ne vem ali lula v curku ali ne. Na žalost ga pa tudi nagega ne upam imeti toliko časa, da bi to lahko ugotovila. Ali bi otrok bolečino ob lulanju kazal, na kaj naj bom pozorna?
Na tri, štiri ure se sicer polula, ampak zelo malo.

Hvala in lp, Ana

Če bi ga bolelo, ko bi lulal, bi to pokazal z jokom. Enkrat ga imejte odvitega, saj se dojenček hitro polula, ko mu je malce hladno.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni!
Malo bi obudila to temo. Imam 5 mesecev staro hčerko. Sedaj ima na dan dva obroka goste hrane. Opoldne zelenjavo, zvečer pa žitno kašico (že pripravljeno). Vse ostale obroke jo dojim. V oddaji Dobro jutro je pediatrinja govorila, da ko otrok preide na dva obroka goste hrane, mu je potrebno dodajati pijačo. Moja hčerka noče piti. Na čaja, ne vode, ne sladkanega čaja po flaški, cucklju, lončku, žlički… sploh ne. Ponujam ji vsak dan, večkrat na dan. Tudi obrokov goste hrane noče, če so preredki. Blato je sedaj precej trše, kot pred uvajanjem goste hrane.
Zanima me, kako naj pripravim hčerko do pitja?
lp

Z vztrajnim ponujanjem. Če date žličko tekočine npr. na pol ure, se tega kar nabere čez dan.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni,
Sin star 5 mesecev ima 5 obrokov adaptiranega mleka po 150 ml. Pred enim tednom smo zaceli uvajati gosto hrano.
Zanima me glede vode koliko jo lahko cez dan popije? Trenutno poleg mleka popije se cca 120 ml vode preko celega dneva. Ali je to prevec? Kaksne tezave lahko ima ce popije prevec vode?
Velik je 70 cm in tezek 8300g
Hvala za odgovor in lep pozdrav

Dojenček potrebuje dnevno 100 ml tekočine na kilogram telesne teže, upoštevamo dodatne tekočine, mleko, tekočo hrano. Dojenček ne bo pil, če ni žejen. Seveda se izogibamo sladkim sadnim sokovom. Hidracijo ocenjujuemo po številu polulanih planic, vlažnosti očesne in ustne sluznice.
120 ml dodatne tekočine je v redu.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close