Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija povečani limfociti?

povečani limfociti?

Pozdravljeni!
Z 18 mesečnim sinom smo bili februarja na kontroli v Alegrološki ambulanti (diagnoza: prehodna hipogamaglobulinamija).
Izvid je naslednji:
CRP pod 8
Hemogram: L5,6; Ery 4,86; Hb 122; Htc o,369; MCV 76; Tr 212
DKS: neutro 19,9; ly 71,4; mono 6,1; eo 1,7;bazo 0,9
IgG 6,97; IgA 0,30; IgM 0,59

Komentar izvida je sledeč: Vrednosti imunoglobulinov so normalne, normalen je tudi CRP in hemogram.

Mene pa skrbi povečana vrednost limfocitov.
Hvala za odgovor.

Izvid je normalen, limfociti so v tem starostnem obdobju lahko v takih vrednostih in so popolnoma normalni.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni!

Pišem vam v imenu hčerke, stare 8 let. Prejšnji teden v četrtek so imeli redno cepljenje za tetanus, davico in oslovski kašelj. Od takrat je vedno malo tarnala, da jo boli glava in malce vrat. V ponedeljek smo opazili, da ima na vratu otečeno bezgavko, danes, pa so bile te bezgavke zelo povečane.
Pri zdravniku, so naju poslali v laboratorij (spodaj zapisani rezultati, samo tisti izven normalnih vrednosti) in na ultrazvok.
K-Levkociti – 15.80 (H)
K – Eritrociti – 4.83(H)
K – MCV – 76(L)
K – MCH – 24.9(L)
K – Limfociti – št. konc – 11.64 (H)
K – Monociti – št. konc – 1.20(H)
K – Bazof. – št. konc – 0.55(H)

Na dnu izvida je pisalo: Suspektno opozorilo analizatorja: atipični limfociti. PO vaši presoji naročite DKS mikroskop.

Na ultrazvoku je zdravnik ugotovil povečane vratne bezgavke (večina v dolžino tri cm, v preseku ne čez centimeter, razen ene, ki je merila 12mm). Opazil je tudi netipično strukturo ščitnice, ki po njegovih besedah pri odraslem pomenijo neko vnetje ščitnice.

Ker je otroška zdravnica že zaključevala, ko sva prišli z ultrazvoka, smo vse skupaj pregledali le na hitro. Sedaj me pa zanima, če vas lahko prosim, da mi vsaj malo razložite posamezne izvide, saj me je sedaj začelo resno skrbeti.
Kaj naj bi pomenili povišani rezultati pri krvni preiskavi?
Kaj pa povečana bezgavke (sploh tista, ki meri 12 mm)?
Bi bilo to lahko kakorkoli povezani s cepljenjem?

Zdravnica je sicer rekla, naj me ne skrbi, vendar saj veste, da mame vedno skrbi.

Za vaš odgovor se vam že vnaprej zahvaljujem.

Komentira se lahko le izvid v celoti. Pri nekaterih parametrih je pomembno razmerje, ne le tisto, kar je povišano.
Običajno je število limoficitov povišano pri virusnih okužbah, kar bi nakazovala tudi opomba atipičnih limfocitov, kamor se strojno vštejejo tudi t.i. virociti. Seveda pa je ob podatku blago povečanih vratnih bezgavk tudi verjetna infekcijska mononukleoza.
12 mm ni povečana bezagvka. Povečane štejemo bezgavke, ki so večje od 2×2 cm.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close