Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Plivit D3 in krči

Plivit D3 in krči

Spoštovani,

na prvi posvetovalnici smo dobili kapljice Plivit D3 (na dan dobi moja punčka eno kapljico). Opažam pa, da od kar ji dajem kapljice dobi nekaj ur po tem hude krče. Zanima me, ali je nujno, da ji dajem te kapljice, čeprav smo veliko zunaj na zraku in soncu-ne na direktnem. Obstajajo kakšne kapljice D3 drugega proizvajalca, ki ne povzročajo krčev? Hčerkica bo kmalu stara 6 tednov.

Že v naprej hvala za odgovor!

Nekateri otroci dobijo po vitaminu D krče, pogosteje pri tistem, kjer je dodatn še vitamin A. Plivit D3 dajemo 2 kapljici dnevno, kar ustreza priporočenim 400 enotam vitamina D3 kot protirahitični zaščiti.
Obstajajo še AD3 kapljice (7 dnevno), pohvalijo pa Oleovit D3 (daje se 1 kapljica).
Kljub sončenju je tvorba vitamina D3 v koži premajhna, da bi preprečevala nastanek rahitisa.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

tudi mojega sinka je hudo zvijalo po kapljicah in sem odkrila oleovit, ki se dobi v nekaterih privat lekarnah (al pa v avstriji) . pri nas v škofji loki se dobijo, tudi pošljejo na dom (lekarna arnika, škofja loka). po teh pri nas ni zvijalo nobenega, ne sina ne hčerkico.

Poudravljeni.
Mene pa zanima zakaj se dojecim mamicam ne predpisuje teh kapljic? Po mojem laicnem znanju je telo med dojenjem ze tako osiromaseno s tem vitaminom in s kalcijem, poleg tega pa bi ga otroci dobili sovolj z mlekom. Nekje vem da je nek razlog da temu ni tako, vendar me vseeno zanima razlog zakaj to ne gre tako.
Prosim za kratko razlago. Hvala

Seeda otrok z materinim mlekom ne bi dobil dovolj vitamina D, saj se ga izloči v mleko največ 10%, kar bi pomenilo, da bi vi morali jemati 20 kapljic Plivit D3 dnevno, kar je močno prekoračen odmerek.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close