Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Plazma keks

Plazma keks

Pozdravljeni,
vprašala bi, kdaj lahko dam otroku Plazma keks, ki vsebuje med, maslo in mleko. Dojenčica ima 7 mesecev in bi ji rada ponudila poleg dojenja še dodatni obrok adaptiranega mleka z mletimi keksi, ker samega ne mara. Ker je precej zaprta (sicer kaka skoraj vsak dan, ampak zelo trdo in še to le pri previjanju, ko ji dvignem nogice in jih tiščim proti trebuhu), ji ne upam dajat rižkota. Ali je med v predelani hrani tudi neprimeren za dojenčke (videla sem, da je dodan v kar nekaj vrste otroške hrane).

Lep pozdrav in hvala za odgovor!

Pozdravljeni, aladin,
med ne priporočamo do 1. leta, mislim pa, da je na tržišču tudi kar nekaj dobrih otroških keksov, ki ne vsebujejo meda, mleka in jajc.

lp
Tanč

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

verjetno pa se moramo izogibati tudi glutenu???
jaz naši 7 mes. še vedno dajem kašice po 4 mes. ker ostale vsebujejo gluten, tudi kruha ji ne mislim dati pred 1 letom
verjetno tudi vi podpirate ta način?

Živ, Kaja27,
če je v družini celiakija, potem svetujemo izogibanje žitaricam, ki vsebujejo gluten do prvega leta. Če pa v družini ni celiakije, potem lahko uvajamo tudi malo bolj zgodaj, vsaj do 6. meseca pa naj ne bi nikomur uvajali glutenskih živil (pšenica, ječmen, oves, rž,), lahko pa uživamo ajdo, ki je odlična žitarica (če ajdova moka ni kontaminirana s pšenično, kar je pogosto).

lp
Tanč

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Joj, me je kar zvilo, ko sem tole prebrala in sem letela gledat na deklaracijo, če je res med v njih. Očitno sem ga spregledala. :((((
Naša deklica veselo zmaže kakšen tak keks, strašno rada ga sama žveči. Stara je šest mesecev in pol. Ali to, da ni imela reakcije, pomeni, da nima alergije na med ali morda to, da je tega medu tako minimalno v keksih, da “nima kaj bit”? Ali naj se do nadaljnjega izogibamo teh keksov ali ni potrebno, če so že preizkušeni?
Katere kekse pa priporočate? No, če seveda smete napisat, da se ne smatra kot reklama – ene par izdelkov bi prav prišlo za orientacijo pri naslednjem nakupu.

No, medu pač ne priporočamo. Še posebej v družinah, kjer je kdorkoli alergičen na čebelje pike, npr.
Ampak, to je tako kot npr. pri kravjem mleku, jajcu, ipd. Nekateri ga uživajo bolj zgodaj, brez težav, nekateri imajo težave (posebej v “alergičnih družinah”).
lp
Tanč

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Ko je že govora o glutenu, bi še jaz pristavila svoj piskerček. Zadnjič sem v DM videla Milupino kašico s polnozrnato pšenico, pisalo pa je, da je brez glutena. Kolikor vem, pšenica ima gluten. Je možno, da se ta gluten nekako odstrani (kot npr. kofein iz kave) ali je to spet le zavajanje kupcev?

Helena

Pozdravljeni, HelenaK,
to je res hecno, ampak mislim, da se proizvajalec ne bi blamiral na tržišču, če to ne bi bilo res.
Če pa ima otrok celiakijo, bi se posvetovala z dietologinjo, ker obstaja prava lista mok in izdelkov, ki jih priporočajo ali odsvetujejo. Če pa samo preventivno delujete, bo verjetno to v redu.

lp
Tanč

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close