Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Zadrževanje diha

Zadrževanje diha

Pozdravljeni,

Mojemu 5 mesečniku se je že kar nekajkrat pripretilo, da ob hudem joku ni prišel do sape. Tu na forumu sem dobila nasvet, da mu naj ob taki situacij pihnem v usta, ki pa vedno tudi ne deluje. Včeraj se je po nesreči rahlo udaril z igračko v glavico in je naprej glasno zajokal, potem pa zopet ni prišel do sape, pihnila sem mu trikrat, ga prijela v naročje, rahlo potresla, pa še vedno nič, bil je že čisto rdeč in nato je le nekako zajokal. Bila sem tako prestrašena, da sem se vsa tresla.
Ali mi lahko poveste zakaj pride do tega in kako lahko v taki situačiji še reagiram? Ja takšno zadrževanje diha nevarno in ali se lahko kdaj zgodi, da pa res nebi prišel do sape?

Zahvaljujem se vam za pomoč in nasvete.

Draga Maja,
vaš otrok ob joku postane ves rdeč in tako joka, da ne more vdahniti. Lahko bi rekli, da ima morda afektne napade, kot rečemo takim stvarem. razen tega, da mu ob tem pihnete močno v nos, nimate kaj storiti.
Otroka običajno pregleda nevrolog, ki pa tudi svetuje enako, torej nič. V bistvu je težava samo v tem, da to izgleda tako grozno, da se starši prestrašijo.

Vedno pridejo k sapi, k sreči.
Posvetujte se s svojim pediatrom, ki bo odločil, če vas bo napotil k nevrologu.

lp
Tanč

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

oj,

Tudi naša deklica je stara 5 mesecev in podobno je že ostala brez diha, v situacijah, ko se ustraši česa ali se razburi. Tudi mene je bilo ob tem tako strah, da ne znam povedat in sekunde, ko ni pišla do sape so zgledale obupno dolge. Nisem pa vedela, da moraš pihniti v nos. Fajn je, da vem, da nimamo samo mi takih problemov….Ajd lp

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni, stefanija,
pravzaprav to ni uradno navodilo, sama sem ugotovila, da ko jim pihneš v nos, zadihajo. Je pa nekaj podobnosti pri novorojenčkih, ki imajo dihalno stisko in imajo brkice s kisikom, ki jim stalno piha v nos pod malo večjim tlakom. In tako sem prišla na to idejo, ki velikokrat pomaga.
lp
Tanč

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni!

Tudi jaz potrebujem nasvet v zvezi z zadrževanjem diha otroka.

Imam 1,5 leta staro punčko, zdravo, nikoli nobenih zdravstvenih težav, normalno donošena, porod bp.
Je pa precej temperamentna, oziroma trmasta – po domače. In trma je tudi razlog za njen jok z zadrževanjem diha. Po malem se to dogaja že od starosti par mesecev naprej (v situacijah, ko ne doseže, kar želi), od enega leta starosti naprej so ti izpadi precej bolj izraziti, v zadnjem mesecu pa so postali zaskrbljujoči. Skoraj vsak dan se zgodi vsaj enkrat, da joka z zadrževanjem diha, v zadnjih treh tednih pa se je že 3x zgodilo, da je zaradi zadrževanja diha za hip izgubila zavest. Vedno v povezavi z neizpolnjevanjem njenih želja.

Preizkusili smo že veliko stvari, od pihanja v usta (ne pomaga več), dvigovanje rok (v smislu vdiha – ne pomaga), ignoriranja (dvakrat je padla ravno zaradi ignoriranja), trenutno je edino, kar zaleže, oblitje po obrazu z hladno vodo.

Zanima me, kako postopati. Skrbi me, ker se čas zadrževanja diha podaljšuje, barva obraza je v tem obdobju od modre do mrtvaško sive, to padanje pa seveda še dodatno povzroča skrbi.

Kaj storiti, na koga se obrniti?

Za odgovor se vam vnaprej lepo zahvaljujem in vas lepo pozdravljam,

Teja

Po opisu gre za afektne napade. Če z domačimi ukrepi temu niste kos, vas pediater napoti k pediatru nevrologu, da se izključijo še druga stanja, ki bi lahko povzročala takšne znake.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close