Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Temno zeleno blato sestmesecnika

Temno zeleno blato sestmesecnika

Spostovani!
Obracam se na vas ker me skrbi barva dojenckovega blata. Mali je star 6 mesecev in 1 teden. Po napolnjenem 5em mesecu sem mu zacela uvajati gosto hrano. Do takrat je bil pa izkljucno dojen in je to trajalo do napolnjenega 6ega meseca( torej prejsnjega tedna). Iz osebnih razlogov sem dojenje prejsnji teden morala opustiti oz. zaceti opuscati tako, da sem kot nacin ustavljanja laktacije izbrala otrokovo sesanje prvega mlega, potem bi pa mali normalno dobil mleko iz flasice za popit. Po flasici pa pije mlecno formulo Nan sensitive. Torej, od torka priblizno sem zacela zaustavljati nastajanje mleka, v sredo zvecer je pa sel na veliko potrebo in je barva bila normalna. V cetrtek dopoldne je prvic poskusil psenicni zdrob z glutenom( Industrijski pripravljn izdelek bio) in je zvecer spet kakal, ampak tokrat je barva bila temno zelena. Naslednji dan se je isto ponovilo, zjutraj je jedel, zvecer pa barva ista, skoraj crna. Dodati moram, da mu doma sama kuham in pripravljam izkljucno bio izdelke, edino ta gres je industrijski. Zanima me, a je mozno da gre za alergijo, ceprav kakor sama vem, ni tipicen znak? Najlepsa hvala!

Lep dan in lep pozdrav!

Kronične bolezni (kot bi bila prehranska alergija, celiakija, intolerance) so kronične in tudi njihov začetek ni nenaden, akuten, pač pa se stanje počasi slabša in znaki se pojavljajo znotraj več dni/tednov.
Je pa barva blata zelo povezana z barvo hrane (po špinači ali drugi zeleni zelenjavi bo vedno zeleno, po rdeči pesi bo rdeče, po korenju tudi oranćno) in znak, da se primerno izločajo žolčna barvila, ki so nujna za primerno prebavo.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close