Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Visoka telesna temperatura več kot en teden

Visoka telesna temperatura več kot en teden

Pozdravljeni,

hči je stara 12 let in v četrtek 5.4. je prišla iz šole s povišano telesno temperaturo 38°C.
Proti večeru je šla na 39°C. Začeli sva s Calpolom 250mg (5ml), čez 4 ure 10 ml in drugi dan mi je pediater napisal Brufen 40mg/ml (7ml), da sva na 4 ure kombinirali, ker je temperatura na 4 ure narasla vedno čez 39°C.
Calpol sem zamenjala za 1 Lekadol, ker ji po Calpolu 10ml temperatura ni padla.
To je trajalo nekaj dni, temperatura se je držala čez 39°C. Poleg temperature je grdo kašljala in zelo smrkala. Ob povišanju temperature je imela glavobole.
Pozorni sva bili na dovolj tekočine in redne obroke (apetita ni imela, je pa nekaj malega vseeno pojedla, ko je temperatura padla; pila je).
V torek 10.4. (5.dan) sem jo peljala k zdravniku, ker je bila temperatura še vedno čez 39°C, vendar sem ji Lekadol in Brufen dajala na slabih 8 ur.
Izvidi: eritrociti: 5.49, Hb: 165, Hematokrit: 0.466, MCHC: 354, Levkociti v meji normale: 4.93, CRP tudi: 5.
Zdravnik mi je razložil, da je vse ok, da je dehidrirana in da gre za virozo.
13.4. (8.dan) je bila temperatura pred obiskom še vedno 38.8°C (ni bila več čez 39°C, je pa res, da nisem čakala 39°C in sem ji prej dala Brufen (ta dan 2x/dan – pred obiskom zdravnika in zvečer, ker je imela pred spanjem ponovno 38.5°C).
Izvidi: Hb 153, CRP 15, levkociti nekoliko povišani (ostalega ni povedal), ostalo v redu, kaže na virozo.
Včeraj (9.dan) je čez dan počasi naraščala, zvečer je imela 38.5°C in se ji dala Brufen (1x/dan). Trenutno še spi, me pa motijo glavoboli, ki vem, da so pri povišani telesni temperaturi normalni, vendar njo nič manj ne boli in pa dolgo časa trajajoča povišana telesna temperatura.
Čez dan je živahna, poje manj, vendar poje in pije dovolj. Kakšno urco ali 2 prespi in toži občasno za glavobolom, tudi dopoldan, ko je temperatura nižja (37.5°C).
Včeraj in v torek, ko je bila pri zdravniku, mi je povedala, da je videla temno pred očmi in zvezdice, kar mi je bilo v torek razumljivo zaradi izčrpanja, včeraj pa me je vseeno zaskrbelo.
Zdravnik mi je rekel, da temperatura čez vikend mora pasti in moramo jutri ponovno na pregled, če ne pade.
Skrbi me, ker je bila včeraj še vedno čez 38°C (zvečer 38.5°C), zato sem ji tudi dala Brufen pred spanjem.
Obračam se na vas, ker me skrbi in vas prosim še za vaše mnenje.

Hvala za odgovor in lep pozdrav.

Brez pregleda ne morem podati mnenja. Na splošno pa lahko zapišem, da so visoke vročine, ki trajajo 7 ali 10 dni, pogost pojav pri nekaterih virusih (birus influence, virus parainfluence, adenovirusi) in so splošna oslabelost, slabša hidriranost, glavobol, bolečine po sklepih in mišicah del znakov okužbe.Pri komentarju krvne slike so pomembni levkociti, iz diferencialne krvne slike segmentiranci in limfociti ter CRP, eritrociti ali hemoglobin pa pri razjasnjevanju bakterijske ali virusne okužbe nimajo pomena. Po zapisanem deklica preboleva virusno okužbo, ali se je le-ta s čim zakomplicirala pa brez pregleda ni mogoče pojasniti.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close