Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Ne lula v loku

Ne lula v loku

Zdravo,

doma imam 4 mesečnega fantka, mesec dni nazaj mi je bilo čudno, ker ne luka v loku, sem šla brat stvari na internet in zasledila ledvični refluks. Z malim sva se šla pokazat pediatrinji, ona mu je predpisla samo kremico za kožico na lulčku in kontrolo čez 14 dni. Takrat sva se šla spet pokazat in zdravnica je rekla, da je kožica ok, ampak mu nekam smrdijo pleničke zato smo dali pregledat urin. Vprašala sem tudi zakaj še vedno ne lula v loku pa je rekla, da zgleda ga ravno tam nekje kožica moti. V urinu je bila tisti dan prisotna kri, zato nas je napotila na ponoven odvzem urina v večji laboratorij, tam pa je bilo vse ok, sestra je rekla, da je bila kri v urinu najbrž samo zaradi grobega pregleda kožice ravno pred odvzemom urina. Fantek je drugače vesel, je, spi….Nas je pediatrinja obravnavala pravilno?…Še vedno me čudi, da ne lula v loku. Pa še nekaj, ker vam že ravno pišem….včasih ko je fantek zaspan mi deluje malo bled pa sem razmišljala da bi se en dan ustavila v laboratoriju in ga samoplačniško dala na pregled železa, je to ok? Mogoče lahko spotoma oddan tudi njegov urinček, čisto tako preventivno?

Hvala in lep pozdrav.

Nelulanje v loku pa res ni znak ledvičnega refluksa. Pač pa pri ozki kožici pogosto dobimo lažno pozitivne izvide urina na levkocite in kri. Znaki ledvičnega refluksa so ponavljajoča vnetja sečil v zgodnjem otroškem obdobju, znaki vnetja sečil pa visoka vročina, izrazita neješčnost, smrdeč urin. Vsako vročinsko stnaje pri dojenčku, pa brez očitnih znakov druge okužbe (smrkanje, kašelj), je vedno znak, da je poterbno pregledati urin.
Zaupanje v zdravnika je vedno izjemno pomembno, če želimo dobro sodelovati in skrbeti za otroka. Ne predstavljam si, da bi za vsak obisk potrebovali drugo mnenje.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close