Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Počena žilica v očesu dojenčka

Počena žilica v očesu dojenčka

Dober dan. Mene pa sicer nekaj zanima vceraj sem opazila pri 3 mesece staremu sinu v desni očki kot nek krvav madez danes se je ta madež razširil ali gre za popokane žilice v očesu? Omenila bi se da je bil cepljen pred dvema dnevoma in se je 2 dni po tem zelo napenjal prdal in kakal. Ali ga moram peljati k pediatru ali zgine to samo cez cas?
Hvala za odgovor in lep pozdrav

Malo verjetno je, da bi normalno napenjanje s prdenjem povzročilo tako hud pritisk (kot npr. med porodom, kjer to motnjo pogosto vidimo), da bi popokale žilice v očesu.
Morda si je oko dregnil z nohtom (to vidimo zelo pogosto pri dojenčkih), si ga mencal. Izpirajte nekajkrat dnevno s fiziološko, če bi se pojavil izcedek, pojdite k otrokovemu pediatru.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Hvala za odgovor. Ja to kr pogosto dela da si oko menca oz drgne z rokico. Posebaj ko je utrujen. Sem opazila da ze pocasi zginja samo od sebe. Ni se pojavil noben izcedek.

New Report

Close