Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija zamašeno uho, ušesno maslo in čiščenje

zamašeno uho, ušesno maslo in čiščenje

Pozdravljeni,
pišem vam, ker ima moja tri letna hčerka težave z ušesnim maslom. Že dalj časa ima zamašena ušesa, da se ji bobniči nič ne vidijo. Če ji jaz zravnam sluhovod vidim čepke, maslo. To zimo je imela trikrat vnetje srednjega ušesa in je dobila antibiotik, brez tega da bi ji videli bobniče. Pediatrinja je svetovala uporabo parafinskega olja, ki ga že nekaj mesecev vsak večer kapljamo v ušesa. Sedaj pa deklica nič ne sliši. Po moji oceni na eno uho kar slabo, na drugo pa skoraj nič.
Pediatrinja je dala napotnico za orl ( meteljkova) in rekla, da ni problema če kakšne tri tedne počakamo na vrsto. Ta teden imajo v ambulanti dopust, tako da se ne morem niti naročiti.

Moje vprašanje je če se res lahko pri taki zamašenosti, ko otrok tako zelo slabo sliši res čaka cca 1 mesec?
Deklico izguba sluha kar precej moti, pravi da jo desno uho srbi. Če stojim za njenim hrbtom in govorim me sploh ne sliši. Govoriti moram tako, da me gleda v obraz. Na igrišču in v vrtcu ima težave, ker ne sliši drugih otrok med igro.

Zahvaljujem se vam za odgovor in lep pozdrav.

Če ušesno maslo zapre sluhovod v celoti, otrok seveda na sliši, saj se zvok ne more prenašati do bobniča in nato preko slušnih koščic do slušnega živca. gre za prevodno naglušnost. Potreno je izprati sluhovode. Najprej dobro namočiti s parafinskih oljem (nalivati! ne kapljati v sluhovod olje večkrat dnevno 2-3 dni pred izpiranjem. Izpere lahko tudi pediater, če je dovolj ročno spreten.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close