Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Izpuščaj za kolenom

Izpuščaj za kolenom

Pozdravljena!
Hčerka je stara 14 mesecev. Že od prejšnjega poletja ima za kolenom izpuščaj. Najprej sem mislila, da je posledica pika kakšne žuželke, vendar zadeva ne izgine. Pediatrinja pravi, da ne bi smelo biti nič nevarnega, meni pa kar ne da miru. Na dotik je trdno. Prilagam fotografijo.
Vam pride mogoče na misel kaj bi bilo?
[attachment=0]pika.jpg[/attachment]

Druga zadeva pa so nogice na O. Shodila pri 11 mesecih, trenutna teža 13 kg. Ob hoji so nogice močno na O, predvsem spodnji del med kolenom in gležnji. Najbolj vidna krivina tik nad čeveljčkom oz. gležnjem. Jemlje 4 kapljice vitamina D3 dnevno. Je mogoče to posledica visoke teže?

Hvala vam Tanč 🙂

Za kaj točno gre pri izpuščaju, ne morem pojasniti samo na osnovi slikce. Vendar večmesečna prisotnost zagotovo ni nekaj pričakovanega. S čim pa ste že mazali?
Nogice na O v tem starostnem obdobju niso nekaj bolezenskega, saj se os kolk-koleno-gleženj še oblikuje. Pediatrinja bo na sistematičnih pregledih ocenjevala tudi to os in če bo videla preveliko odstopanje, napotila k ortopedu.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Hvala za odgovor. Parkrat sem pomazala z Bepanthenom, vendar ostaja enako. Pediatrinja ne dela panike, pravi, da včasih traja veliko časa, da taka zadeva izgine, če je bil res kakšen pik. Pravi, da ji ne deluje sumljivo in da ni potrebno, da jo ponovno vozim na kontrolo. Res deluje kot pik, vendar po tolikem času bi pričakovala da bi že izginilo. Je izbočeno in trdo. Kaj nam svetujete?

nova
Uredništvo priporoča

Saj je res, da če se ne širi, ne slabša, ni panike. Ampak več mesecev za kakršenkoli pik, je predolgo.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close