Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Dolgotrajna buška na čelu

Dolgotrajna buška na čelu

Pozdravljeni,

naš sin, star 4 leta se je pred pol leta močno udaril v fotelj in pri tem mu je nastala zares velika buška sredi čela. Takrat smo ga takoj peljali na urgenco, saj se mu je pod kožo prikazala rdeča barva in so naredili RTG glave, ki ni pokazal nobenih razpok na lobanji. Po tem je buška postala počasi bolj modra in se je pričela manjšati (tudi preko oči, saj je imel pod očmi čisto črno/modro barvo), vendar je po tem še vedno manjša bučka ostala in je trda na otip. Osebna zdravnica je takrat rekla, da bo počasi izginilo, vendar se bojim, da temu ne bo tako, saj je stanje zadnjih pet mesecev enako in ne vem točno na koga se glede takšne težave obrniti?

Hvala za vaše mnenje in čas.

Lep pozdrav.

Takšne manjše poškodbe kosti se celijo z oteklino, ki lahko traja tudi več mesecev. Razumem zaskrbljenost, vendar bo minilo samo in glede na znake ni potrebno drugo ukrepanje.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Ni nujno, da bo buška sama od sebe izginila. Tudi sama sem kot otrok dobila buško na čelu, ki mi je ostala do danes, ko sem že odrasla. Seveda je ta v veliko manjšem obsegu, kot je bila na začetku, vendar se vidi in čuti “ostanek.”

New Report

Close