Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija 10-mesecnik – skrb glede levkemije

10-mesecnik – skrb glede levkemije

Pozdravljeni,
Pisem vam, ker upam, da me lahko kako pomirite.
Zivimo v tujini, kjer se krvnih testov baje ne dela, razen ce je urgentno. Jaz mislim, da je, zdravniki pa da ne.
Skratka. 10-mesecna hci ze od rojstva pocasi pridobiva na tezi. Sedaj ima priblizno 8 kg. Sicer je bila do nedavnega zdrava, le po cepljenjih je bila huda vrocina (39), ki je trajala nekaj casa, prav tako po noricah.
Prejsnji teden je dobila spet visoko vrocino, 39 dva dni, ki je drugi dan ponoci nisem mogla zbiti. Sli sva na urgenco, kjer so rekli, da ima vnetje usesa in dobila je antibiotik. Nic se ni vlekla za uho. Takrat sem zdravnico opozorila na majhno ranico (3 mm) na roki, ki je tam ze dva dni brez spremembe. Ta ranica je danes (9 dni kasneje) se vedno tam in se ne zdravi. Je sicer suha.
Torej, v torek prejsnji teden ponoci dobi prvi antibiotik, vrocina je padla naslednji dan, cez dva dni je dobila izpuscaj, ampak bolj pod kozo, tak raven, po hrbtu, trupu in obrazu in glavi. Peljala sem jo nazaj, pregledali so ji uho, v enem je se vedno imela vnetje, mogoce ker bi bila alergija na penicilin so rekli, zamenjali antibiotik, ki ga zdaj prejema od petka (torej 3 cele dni). Ves ta cas odklanja hrano in se samo doji. Tudi sicer smo jo vedno morali preganjati za trdo hrano. Tudi ko sem jo dojila (imela sem/imam veliko mleka), je teza le pocasi narascala. Ce poje tri zlicke necesa, se ji spahuje v grlo. Je zelo utrujena in spi vec kot ponavadi. Sedaj se vlece za uho, ampak ne vem, ali zato ker je zaspana ali ker se kaj ne zdravi.
Izpuscaj je vceraj izginil, bila je malo bolj zivahna.
Kot ze receno, nihce ji noce pogledati krvi. Grinta od rane na roki je se vedno tam.
Tipam ji zleze zadaj na glavi, mislim, da ima obcutljive dlesni (ze vec casa – nekaj mesecev, ampak ji tudi rastejo zobje).
Google mi prav nic ne pomaga, ker zganjam paniko, hkrati pa zelo zelo skrbim, ker ne vem, kaj se z njo dogaja. Ali naj se usedem na letalo in pridem domov za teste? Lete imamo planirane cez 14 dni.
Hvala za odgovor in se opravicujem za tako dolg mail.
LP.

Po opisanih znakih je levkemija malo verjetna, sploh opis izpuščaja ne izgleda podoben modricam z oteklino pri levkemiji.
Seveda je možen samoplačniški pregled krvi doma ali v tujini.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Najlepsa vam hvala. Res res hvala.
Samoplacniski pregled zal tukaj ni mogoc, ker potrebujes napotnico zdravnika. Pridem na Metelkovo v Ljubljano, ce se stvari ne izboljsajo do velike noci.
Hvala vam. LP.

New Report

Close