Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Visoka tel temperatura

Visoka tel temperatura

Spostovana zdr. Tanc!

Moj dojencek je star 4 mesece in 3 tedna. Vceraj zjutraj sem mu izmerila temp.in je imel 38,5..Potem sem mu cel dan znizevala z kopeli in s sveckami ampak on se vedno kuri oz. “vrocina”je se vedno tu. Sestra, ki dela v pediatricni ambulanti je rekla, da to lahko pocaka do jutri, ko bo njegova zdravnica nazaj z dopusta. Otrok poleg tega se kaslja in kiha, ima izcedek iz nosu in se mi zdi da je vcasih tudi bled. Kljub temu pa normalno doji. Predvidevam, da je od moza pobral ker je on tudi bolan. Zanima me ali to lahko pocaka do jutri ker se mi zdi da je izmucen zaradi nespanja ponoci in temp, po drugi strani niti nisem prepricana kaj je pravilno znizevanje temp in a mu delam prav ker kjerkoli da berem naletim na drugacna navodila, strah me je pa da mu ne naredim skodo. In sicer nekje pise:
– da je treba obleci otroka,
– na drugem portalu, da hladimo prostor in ga slecemo
– potem mlacne kopeli izvajanje ko je nad 38,5: tu se poraja vprasanje, a kljub temu da ima mrzle ude to pocnem(kar se mi ne zdi logicno) ali pa pocakam da se naraste(ker ne vem a sem prav informirana, da v primeru, ko otrok ima mrzle ude vrocina bo se rasla, ko so ti deli telesa topli takrat je dosegla maximum)?
Slacenje otroka in mlacne kopeli so torej takrat ko je nad 38,5 ne glede na temp.udov ali pac le takrat ko so udi topli? Otroka pokrijemo ko ima mrzle ude da se zagrejejo kljub vrocini ali ne? V tem dolgem besedilu je verjetno ogromno neumnih vprasnj ampak so me razlicni nasveti babic, amb.sester, infor.s portalov pripeljale do tega da sem morala vprasat in si razresit ali je moje mnenje pravilno tj. da se pokrije takrat ko so udi mrzli kljub vrocini, tusira in slaci ko so periferni deli telesa topli, kopeli v vodi ki ima isto temp kot trenutna temp telesa in se postopoma dolivanjem hladne vode znizuje na tam nekje 34, 35? Zanima me se kako se pravilno izvajajo obkladki? Se opravicujem za toliko vprasanj in tako dolgo besedilo, ki je napisano verjetno malo zmedeno ampak, ker dojencek isce svojo pozornost res ni bilo casa da bi karkoli popravljala, po drugi strani bi rada cimprej izvedela kaj je tisto kar je najbolj pravilno.

Hvala za vase odgovore.
Lp!

Kot opisujete ima otrok prehladno obolenje z vročino. Ob odsotnosti nujnih znakov (ugrezanje jamice pod vratom, ugrezanje medrebrnih prostorov, stokanja pri izdihu, torej težkega dihanja, odsotnosti bolečega joka, zavračanja hranjenja – razen tega dela, da otrok itak težko je, ker ima zamašen nos in polna usta, nima neiztisljivega vijoličnega izpuščaja), lahko vsak prehlad počaka 2-3 dni do pregleda. Seveda dojenčki obolijo za navadnim prehladom tudi z vročino, odrasli pa le izjemoma. Njegov obrambni sistem poskuša uničiti povzročitelje s tem splošnim obrambnim odgovorom – visoko vročino.
Vročino zbijamo, ko preseže 38,5°C.
Ko vročina raste, ima otrok ledeno mrzle roke in noge. Spomnite se, kako se počutite vi sami. Takrat vas zelo zebe in nobeno ohlajanje takrat ne pride upoštev. Otroka pokrijemo in ne ohlajamo mehansko.
Ko pa ima otrok vroče in potne dlani, stopala, je vročina dosegla svoj vrh, takrat pa otroka slečete in lahko tudi mehansko ohlajate z obkladki ali kopelmi.
Oglejte tudi prispevek pediatra na RTV SLO o vročini in ukrepih.
http://4d.rtvslo.si/arhiv/dobro-jutro/174521798
Poglejte zloženko
Moj otrok ima vročino http://www.zd-lj.si/zdlj/index.php?option=com_k2&view=item&id=636:moj-otrok-ima-vrocino&Itemid=1027

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Hvala za odgovor.
Lep pozdrav!

New Report

Close