Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Trening

Trening

Spostovani,

v nedeljo sem zbolela, grlo, nahod, vrocina, kaselj…
Najprej je Dr. rekla da je virus, ker ni bilo boljse cez par dni, mi je dala antibiotike Betaklav.
Po dveh antibiotikih je bilo dosti boljse, sem skoraj ze zdrava, imam se malo zamasen nos in se nimam tistega pravega okusa. Vrocine nic vec, grlo je ok.
Pa me zanima, ce lahko pricnem z treningi kljub temu, da jemljem antibiotike? Moram jih namrec pojesti do konca.
Nekdo mi je dejal, da naj ne bi bilo dobro za srce, zato sem se odlocila, da vprasam vas.
Zelela bi le vedeti, ce je lahko kaj narobe, ce treniram kljub jemanju antibiotikov?
Najlepsa hvala za odgovor in cas.

Lepo vas pozdravljam.

Po bolezni ni potrebno hitenje z rednimi obremenitvami. Smo boljši, nismo pa še zdravi. Trening bo že počakal.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni,

najlepsa hvala za odgovor.
Imam pa se eno vprasanje.
Sicer sem danes vzela zadnji antibiotik, a se vseeno nisem zdrava.
Pocutim se brez energije, vcasih sem boljse, drug dan spet kot da me nekaj nahaja (obcutek kot tisti prvi dan, ko ves da bos zbolek 🙂 ).
Grlo me sicer ne boli vec, nimam vrocine, imam pa se vedno zamasen nos. Imam gost izcedek iz nosu rumenkaste barve. Sicer mi ne tece iz nosa, ampak ko se nabere in ko pihnem je izcedek obilen in gost ter rumenkast. Govorim se vedno cez nos, tudi diham lahko cez njega. A je se vedno zamasen (nosljat govor).
Tudi okusa nimam in pravega vonja. Vse mi tako zelo smrdi, se posebej cigaretni dim, kava, cebula in vse kar se pece.
Pa me sedaj ze malo skrbi, jer vse skupaj traja ze od prejsnje nedelje. Okus in vonj pa sem zgubila v torek in sem sedaj ze 6 dni brez tega. Grozen obcutek ko ne ves kaj jes in vse ima cuden vonj. Tako da me je ze kar malo strah da se ne bi povrnil.
Zdravnica mi je sicer dala se Sinupret, v kolikor ne bi bilo boljse s tem nosim, pa bi jemala ponovno antibiotik.
Ker sem prebolela ze ogromno angin, grip, prehladov, se do danes ne spomnim da bi kdaj bila tako dolgo brez vonja in okusa in da bi imela tako dolgo zamasen nos.
Pa me zanima kaj se lahko naredim da se mi to cimprej scisti in odpre?
Kaksen virus ali bakterija me je sedaj napadla, pa me res ze dolgo dolgo ni.
Mislite da se bo vonj povrnil in okus ko se nos ocisti?

Najlepsa hvala za vas odgovor in cas.
Lepo vas pozdravljam in vse dobro se naprej.

nova
Uredništvo priporoča

Pri težje potekajočih prehladnih obolenjih ni takšen razvoj nič nenavadnega. Težave lahko trajajo tudi 2 tedna, kašelj pa še nekaj tednov dlje. Nos izpirajte s fiziološko, lahko uporabite tudi Operil/Olynth/Maresyl ali kaj podobnega.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close