Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Prehodna nevtropenija

Prehodna nevtropenija

Pozdravljeni,

Moja hči se je rodila pred dobrim mesecem v 35 0/7 tednu nosečnosti. Imela sem gestacijski diabetes. Porod se je končal s carskim rezom. Hči je bila na oddelku pediatrične klinike Ljubljana en teden zaradi dihalne stiske.
Ko je bila stara 20 dni smo imeli na kliniki ponovni pregled, kjer so ji odvzeli kri. Prosim za tolmačenje naslednjega izvida z dne 23.11.2017 oz za kakšno stopnjo nevtropenije gre:

CRP pod 8
levkociti 8,4
eritrociti 3,88
hemoglobin 143
hematokrit 0.395
MCV 102
MCH 36.9
MCHC 362
RDW 15.3
trombociti 258
MPV 10.8
RETIKULOCITI 36 ( 0.92%, IRF 9.1, RET – He 32.4)
nevtr. segmentirani 10%
eozinofilci 12%
bazofilci 0%
limfociti 64%
monociti 14%
AŠN 800/mm3
feritin 94
25-(OH) – vitamin D 51

Lepo prosim, če mi pojasnite glede na krvno sliko za kakšno stanje gre. Sem zaskrbljena.

Hči drugače pridno je in se je v manj kot mesecu dni zredila že za 1kg.

Že vnaprej hvala za odgovor.

Absolutno števila nevtropfilcev je 840, kar jo uvršča v zmerno nevtropenijo. Takega otroka sledimo, kontroliramo kri na nekaj dni in skrbno opazujemo (vročina, zavračanje hranjenja).

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni,

najprej se zahvaljujem za vaš odgovor. Preteklo je že nekaj časa. Hči bo kmalu stara 4 mesece.

V času, ko sem se obrnila na vas, sem kontaktirala tudi njenega pediatra. Po mailu sem mu poslala izvid. Njegov odg je bil, da glede na hemoglobin 143, odvzem krvi ni potreben. Kar se ni zgodilo še do danes; vmes smo že bili naročeni na pregled ( v januarju). Kot sem razumela iz pogovora s pediatrom, je njemu izredno pomembno stanje hemoglobina.

So ji pa odvzeli kri 20. decembra v Razvojni ambulanti in so rezultati naslednji. Zanima me predvsem glede absolutnega št nevtrofilcev, če se je stanje kaj popravilo.

levkociti 10.4
eritr 3.61
hemogl 120
ht 0.344
MCV 95.3
MCH 33.2
MCHC 349
trombo 443
MPV 9.8
RDW 15.9
retikulociti-a 40.8
retikulociti-r 1.13
hb-ekviv 31.1
neseg nevtrofilci /
seg. nevtrof 14
limfociti 66
monociti 11
lkci 8
bazo /
nezreli granulociti /
reaktivni limfociti 1
neseg nevtrofilci /
seg nevtrofilci-a 1.46
limfociti-a 6.86
monociti-a 1.14
reak limfociti-a 0.10
feritin 102.2

Vsega nisem pisala, ker pri določenih rezutatih ni nobenih vrednosti.

Po mojem izračunu bi naj bilo AŠN nekaj čez 1400. Ne vem, če sem si prav izračunala, zato prosim še za vaš izračun.

Hvala za odgovor.

nova
Uredništvo priporoča

Že po normalnem številu levkocitov lahko sklepamo, da nevtrofilije ni več. Absolutno število nevtrofilcev je po opisanem izvidu 1456, kar je popolnoma primerno.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Spoštovani,

Ponovno se obračam na vas. Danes sva z hčerko imeli prvo cepljenje. Po cepljenju so ji iz prsta odvzeli kri. Hči bo čez teden dni stara 4 mes. Velika je 60 cm in ima 5800g ( ob rojstvu 46 cm, 2550g). Hranjena je samo z AM. Prepis iz izvida:

wbc 7,21
ly 66,21
mo 8,56
ne 20,32
eo 4,81
ba 0,10
ly 4,77
mo 0,62
ne 1,47
eo 0,35
ba 0,01
rbc 3,63
hgb 110,2
hct 0,301
mcv 82,9
mch 30,4
mchc 366
rdw 12,2
rdw-sd 30,5
plt 416,3
mpv 7,65

Pediatra sem vpr po AŠN, ker v izvidu ni segmentiranih in nesegment. nevtrofilcev ločeno in si iz tega ne znam izračunati. Po njegovem bi naj bilo št 1830. Prosim še za vaš izračun.

Povišano ima tudi vrednost mchc 366. Kaj to pomeni?

Vpr bi še, če je kakšna razlika v vrednostih, če se kri vzame iz prsta ali venozno.

Lepo vas pozdravljam,

Mama.

Po izračunu na linku
https://www.mdcalc.com/absolute-neutrophil-count-anc
je nevtrofilcev 1459x10na9/L.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close