Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Nizek holesterol

Nizek holesterol

Spoštovani,

zanima me vaše mnenje glede vrednosti holesterola pri šestletniku. Uspela sem najti veliko podatkov o povišanem holesterolu pri otrocih, ne pa o nizkih vrednostih.
Pri dveh kontrolah krvi v razmaku 5 mesecev so bile izmerjene vrednosti 2,9 in 2,8 mmol/L, zato ga je zdaj zdravnik napotil v endokrinološko ambulanto.
Analize so bile narejene na vzorcih, odvzetih na tešče. Sin je vse, je dober jedec in zdrav.
Ali so te vrednosti res tako prenizke in ali lahko iz takih vrednosti holesterola lahko izhajajo kakšne posledice?

Najlepša hvala za vaš čas!
Lep pozdrav!

Kakšne so pa vrednosti drugih parametrov lipidov (LDL holesterol, HDL holesterol, trigliceridi)?

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Spoštovani,

žal nimamo teh rezultatov. Naš pediater je naročil samo meritev celokupnega holesterola.

Lep pozdrav!

nova
Uredništvo priporoča

No, obipčajno nas nizek holesterol ne skrbi pretirano, če otrok uživa normalno, pestro hrano, z dobrimi maščobami. 30% vseh energentov pri otroku morajo biti dobre maščobe.
Jaz bi to preiskavo ponovila v celoti (holesterol, HDL holesterol, LDL holesterol in trigliceridi).

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close