Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Pogled in nasmeh dojenčka

Pogled in nasmeh dojenčka

Pozdravljeni,

imam 3 mesece staro punčko, ki je bila sicer rojena 17 dni prej – sprožitev poroda zaradi primanjkovanja plodovnice v 37 tednu.

Že zelo zgodaj je vzpostavila očesni stik in se nama s partnerjem tudi zavestno nasmehnila. Predvsem ob igri na previjalni mizi ali na blazini.

Sedaj pa ko sem brala razvojne mejnike, naj bi dojenček vedno odgovoril z nasmehom, ko ga odgovoriš. Pri naši punčki je tako, da mora biti vedno nekaj novega da se nasmeji. Šala je smešna dan ali dva. Tudi pogleda ne vedno, včasih gleda vse okoli a ko pridobiš njeno pozornost se nasmehne, pogovarja tudi vriska že kar nekaj časa. Največkrat, ko je res spočita in ko se pokakala. Takrat je najbolj zadovoljna.

Zanima me ali bi morala vedno pogledati človeka, ko jo ogovori in se nasmehniti, saj ona tega ne počne vedno? Včasih je vse drugo bolj zanimivo kot pa mi, ki se ukvarjamo z njo.

Hvala za vaš odgovor

Po opisu gre za povsem primeren in normalen razvoj dojenčice. Ne odrasli ne otroci in tudi ne dojenčki se ne nasmejimo vedno, ko nas nekdo ogovori.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Najlepša hvala za vaš odgovor.

Lep pozdrav

Pozdravljeni,

še eno vprašanje za 3 mesece staro punčko.

Kako pa je s sledenjem predmetom? Pediatrinja je deklici pri prejšnjem obisku mahala z rdečim cofkom a deklica nikakor ni sledila. To mi je bilo res čudno, saj doma že dalj časa sledi predmetom – odvisno katerim, nekateri so bolj zanimivi kot drugi a vseeno jih opazuje že dalj časa. Seveda ko je zainteresirana. Vedno pa sledi črno-belim vzorcem. Bi pediatrinja to upoštevala, če ji pokažem ali se morajo držati teh rdečih cofkov?

In pa še glede sledenja zvoku. Prav tako so ji pri prejšnjem obisku (starost 10 tednov) zvonili na obeh straneh in se ni obrnila. Prav grozno je bilo videti neodziv na tako močan zvok. To poskušam tudi doma pa se ne obrača za zvokom. Mislim da sicer sliši zelo dobro, saj se ob nenadnem ropotu ustraši. Kako je s tem sledenjem zvoku, naj bi že zelo zgodaj sledili? Sem lahko mirna…

Hvala za vaš odgovor.

Ko kontroliramo vid je pomembno, da otrok s pogledom fiksira predmet in mu nato sledi. Rdeč cofek je le zato, ker večina dojenčkov prej opazi rdečo barvo. Če torej vaša dojenčica fiksira pogled, sledi kateremukoli predmetu katerekoli barve, je vid v redu.
Že desetletje v porodnišnici opravljajo na dan odpusta preizkus sluha s t.i. preiskavo TEOAE. Poglejte na odputnico in če piše, da je TEOAE odziven obojestransko, otrok sliši. Se zgodi, da ne reagira na zvonček ob pregledu, vendar vidimo, da reagira na druge zvoke. Zvonjenje je zaradi prej opravljene preiskave TEOAE manjšega pomena.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

TEOAE je bil ok na obe ušesi. Spomnim se samo, da so na desnegajo malo dalj časa merili vendar je bil ok.

Hvala za vaš odgovor in lep pozdrav.

New Report

Close