Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Bolečina v predelu popka

Bolečina v predelu popka

Pozzdravljeni,

Hčerka stara 10 let (130cm, 27kg) od včeraj toži, da jo boli v predelu popka (točno tako tudi pokaže na trebuščku, boli jo pod in nad popkom), ima pa tudi 2-3x na dan drisko, zato je tudi linex forte. Vročine nima, je pa slabše ješča, večino dneva preleži ob gledanju risanke, drugače pa je še kar zgovorna. Je to črevesna okužba? Drugače se ji ne spahuje, je ne napenja, vedno pa se ji bolečina pojavi zvecer, ko gre spat.
Skrbi me, ker se je ista bolečina pojavila v maju, začetku julija in sedaj ponovno avgusta ( zboli pa nihce drug v družini, tudi sedaj ni bila v stiku z nikomer, ki bi bil bolan). Bolečina ponavadi izveni v 4-6 dneh. Bi bilo potrebo iti na kakšne dodatne preiskave (je možno da bi te bolečine bile kakorkoli povezane z začetkom puberte -opazila sem prve sramne dlačice, prsa so ji začela rasti, tudi na nogah sem opazila temnejše dlačice).

Hvala za vaš odgovor.

Če je prisotna driska, bolečina pa se ni pomaknila in je skozi okoli popka (ni npr. desno spodaj), potem gre zelo verjetno za črevesno okužbo. Mine v nekaj dneh.
Glede na ciklično pojavljanje bolečin v trebuhu, je seveda možno, da gre za pubertetni razvoj. Obiščite zdravnico in se pomenite z njo.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close