Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija ali je nujen antibiotik

ali je nujen antibiotik

Pozdravljeni,
skrbime me zaradi prevečkrat predpisanega antibiotika pri otroku, ali je ta nujen.
2,5 leti star otrok ima že pet dni rahlo povišano tt (36,8-37,8), grlo ima vneto z belimi oblogami. otrok na pogled funkcionira normalno, je in pije dovolj. občasno je malo utrujen. Nima izcedka iz nosu trikrat na dan mogoče rahlo zakašlja-
Krvna slika:
MPV: 6,7 (7,8-11,00)
CRP:19(0-5)
EOZINOFILCI 0,00 (0,1-0,6)
MONOCITI: 20,8 (3-6)
MONOCITI# 1,55 (0,1-1)
ostalo je vse ok.
Vrednosti v oklepaju so orientacijske.
Prosim povejte ali mu res morem dati antibiotik samo zato ker ima po grlu gnojne obloge, ali to dokazuje tudi kri? Bris ni bil narejen.

Zelo bi vam bila hvaležna za čimprejši odgovor ker po eni strani se bojim, če gre za angino da bi otroku škodovala če mu ne dam antibiotika.

Hvala. Lp

Če sklepam, da so drugi parametri krvne preiskave normalni, lahko sklepam, da angina ni streptokokna. Vendar tega zagotovo nemorem trditi. Pomembna je klinična slika, ki jo potrdi bris. V krvnem izvidu pa število levkocitov, število segmentiranih nevtrofilcev in število limfocitov, ter CRP.
Skkratka, na tak način ni mogoče potrjevati bakterijske okužbe.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni, ker sem pač vztrajala pri svojem, smo ugotovili, da ima otrok EBV-virus, potrdili so ga s krvnim testom.
Ker je med tem časom zbolel še drugi otrok(ista bolezen), sem se seveda srečala z dvemi zdravniki, ker so pač dopusti in vsak pove svoje. Če bereš po netu so tudi različne informacije zato se spet obračam na vas.
Zanima pa me ali, je pri tej bolezni potrebno otroka kaj posebej spremljati, naprimer z pregledi krvi, in po kolikšnem času gre lahko v vrtec?
hvala za vaš trud.

Lp

Torej preboleva infekcijsko mononukleozo. Običajno spremljamo jetrne teste, dokler ne začnejo upadati.
V vrtec gre lahko, ko se bolje počuti. Ker pa se v drugem tednu lahko poveča vranica, svetujemo, da je doma 2 tedna, zaradi možnosti tope poškodbe trebuha (razna prerivanja, nepričakovani udarci).

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close