Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Pediatrija Pediatrija Pomanjšan vid

Pomanjšan vid

Pozdravljeni!

Sin, star 7 let je trenutno bolan in danes je imel vročino okoli 38 ° ko je šel spat. Po eni uri se je zbudil iz morastih sanj in ko sva ponovno merila vročino mi je jokal, da sem čudna, pomanjšana.
To se mu je zgodilo že pred približno 2 letoma, ko je imel klopa, hkrati pa je tudi zbolel in imel vročino okoli 39° – 40°. Takrat je videl pomanjšano približno 1 teden, občasno (za nekaj minut, večkrat na dan). Napoteni smo bili na očesno kliniko (čez 3 mesece), kjer so pregledali očesno ozadje in so rekli, da je v redu.
Danes me je ob tem dogodku kar zmrazilo… Prosim za vaše mnenje. Hvala! B.

http://barbaraingasper.moj-album.com/

Ne vem, za kaj gre oz. ne poznam primera, da bi vročina vplivala na takšen način. Vsekakor svetujem ponovno kontrolo pri očesnem zdravniku in tam naj tudi pojasnijo, kako je to možno.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni. Nam se je zgodilo zelo podobno, pred 1 mesecem smo bili na smucanju, zvecer je fant 6 let star dobil visoko vrocino in imel more, ko se je zbudil je dejal da vidi dalec, pamanjsano…..po tem pa je se veckrat to omenil, najprej smo mislili da isce pozornost , danes pa spet pravi da se mu zgodi veckrat da za malo casa vidi dalec stvari, skratka mislim da ima res tezavo, takrat je ozdravel in vrocine nima , tudi klopa nikoli ni imel vsaj mislim da ne….vsaka informacija bi zelo prav prisla , hvala

Prava pot je obisk otrokovega zdravnika in napotitev k oftalmologu.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

Pozdravljeni,
rada bi samo delila svojo izkušnjo s pomanjšanim vidom. Meni se je to pogosto dogajalo kot otroku, nekje do 10 leta starosti. Niti nisem povedala takrat staršem. Me je pa kot otroka občasno bolela glava. Zdaj imam migrene (verjetno so se na nek način začele že v otroštvu) in sem potem kasneje zasledila, da je pomanjšan vid lahko tudi kot nekakšna migrenska avra, kateri sledi glavobol, ali pa tudi ne. Verjetno je pri meni takrat šlo za nekakšne avre.
Mogoče tudi pri vaših otrocih.

Se strinjam, pa vendar je potrebno ugotoviti ali je vzrok še kje drugje.

Lp (še vedno) Tanč; Pediater je odvetnik otroka. Vedno se vpraša: "Ali je to in to za otroka dobro?" ne glede na interese, mnenja, prepričanja drugih.Everything will be OK in the end. If it`s not OK, it´s not the end yet. In seveda: UPORABLJAJTE ISKALNIK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ISKALNIK JE ZAKON!!!

New Report

Close