Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina Kožna bolezen pri mački

Kožna bolezen pri mački

Pozdravljeni!

Imam težavo z mačkom, za katero moj veterinar ni znal najti rešitve (oz. je predpisal zdravljenje brez učinka).

Lansko leto spomladi se mu je na levem licu pojavila rana, ki je izgledala kot odrgnina (ker maček hodi ven, sem mislila da se je kje ranil). Ker se rana ni celila in ga je zelo srbela, sem ga odpeljala k veterinarju . Dali so mu injekcijo proti srbenju, antibiotik in kremo za celjenje ran L-Mesitran Soft z medom (tablet mu ne morem dajati ker se speni in jih izbruha). Namestili smo mu tudi zvonec, da se ni praskal.

Ker se rana ni celila, zadaj na glavi pa se mu je pojavila še ena, sem ga odpeljala nazaj. Veterinarka je zatrdila, da ni mikrosporija in mu dala še eno injekcijo antibiotika.

Rana se je širila, šele po približno 3 tednih pa se je začela celiti. Čez kakšne 3 mesece se mu je enako ponovilo na drugem licu in zadaj na vratu. Tokrat sem mu rane samo vsak dan očistila z jodom (Betadine) in proces celjenja je bil popolnoma enak kot prejšnjič, čeprav je bil brez zvonca in zdravil.

Enaka rana se je ponovila pred nekaj dnevi. Prilagam fotografije zadnje rane (vidi se, da se širi proti vratu).

Proces odpiranja rane: najprej se v dlaki pojavi zatrdlina, ki izgleda kot krasta in zlepljena dlaka, ko si spraska pa si vse skupaj izpuli in ostane odprta rana, ki se širi in se začne celiti šele po približno 10 dneh. Ne glede na to, ali mažem s kremo ali ne (z jodom vseeno mažem za vsak slučaj).

Ker ga ne bi rada znova peljala k veterinarju in tako kot prejšnjič zaman plačala nekaj 100 €, me zanima, ali se je morda kdo že srečal s takim primerom?

(maček je na urinary hrani in redno dobiva ampule proti zajedalcem, odkar ima rano ne hodi ven)

Najlepša hvala za odgovore in mnenja!

Fotografije
rana pred 5 dnevi: Slika1
rana danes: Slika2

imate zasebno sporočilo

Pojdite po mnenje še h kakemu drugemu veterinarju, ampak tokrat samo s slikami in brez mačka. Nasvet vam bodo dali brezplačno. Razen če je svetilnik že ugotovil za kaj gre.

definitivno zamenjat veterinarja. ker tale vas ima očitno namen pošteno obrat 🙁 iz katerega konca ste doma?

Pozdravljeni!

Imam mačka kratkodlakega exotica, strar bo 4 leta in je notranji.V decembru se mu je pojavila na levem delu obraza rana, ki je srbeča in jo spraska do krvi. Odpeljala sem ga veterinarju in mu je pogledal ušesa in so bila v redu, dal inekcijo proti srbežu, rano razkužil dal antibiotik in ovratnik. Dokler je imel ovratnik se je rana lepo celila, ko smo pa sneli se je spet začelo praskanje do krvi. Rana se mu je začela širiti tudi na drugo stran obraza. Ponovno smo ga odpeljali veterinarju in je rekel da je verjetno alergija na hrano. Hrano smo mu zamenjali ampak stanje se nič ne izboljša. Dobiva tudi ampule in tablete proti zajedalcem. Fotografije(rane) zgoraj ,ki jih je naložila Xstyle so enako, kot pri našem mačku.

Hvala za odgovore!

Sigurno pomaga, če mu namažete s smolo iz konoplje (ne z oljem).

Lahko bi bil atopični dermatitis – podobno kot pri ljudeh, le da se pri psi in mačkah praviloma kaže kot srbeče vnetje kože, pri ljudeh pa vnetje veznic in sluznic. Muc se seveda praska, ker ga neznosno srbi, s tem si povzroča krvave rane (pa še srbi ga zmeraj bolj). Brez veterinarja vsaj v začetni fazi ne bo šlo, menda predpišejo kortikosteroide in antihistaminike (nekateri se dobijo tudi brez recepta). V prehrano poskusi dodajati omega3 maščobne kisline, konopljino olje, ribje konzerve in podobno. Tudi ovratnik je v začetni fazi zelo uporaben, da preprečuje praskanje. Menda pomagajo tudi copatki, da muc s kremplji ne more do rane – potem niso tako nesrečni kot z zvoncem okoli vratu, pa še crkljanje je lažje 🙂 Je pa treba biti res potrpežljiv, okrevanje se pokaže šele čez par tednov.
Če gre res za alergijo, so alternativna zdravila marsikdaj zelo učinkovita, zato velja poskusiti tudi, kar je napisal CBD/thc Še ena taka varianta jemenda izstisniti limono in pomarančo iste teže in zmešati oba soka, s tem mazati 3x dnevno 3-4dni, nadaljevati pa z mazanjem s cinkovo pasto.

Moja muca ima isto, le da je večja rana in mogoče celo malenkost globja.. Je pa sprva nastala bulica, sem mislil, da je lojnica, nato v 2 dnevih prava gnojna bula, ki je izgledala kot tumor. Ker je v dveh dneh nisem peljal k veterinarju (čakam plačo, žal) se je bula predla. Odpadno kožo si je izpraskala in zdaj ima odprto rano.

Jutri pa gre živalca obvezno k veterinarju.

tudi jaz priporočam alternetivno smolo industrijske konoplje CBD.

New Report

Close