Najdi forum

Neodgovorni lasniki

V enem naselju, kjer je polno novih hiš in so ljudje visoko situirani, imam sorodnike, s katerimi se vidimo nekajkrat na teden. Če so na dopustu, skrbim za njihovega mačka, ko sem jaz, pa oni za moje živali Prvi njihovi sosedje, preseljeni ne dolgo nazaj, imajo psa in mačko. Imajo pesjak, ki je velik toliko, da ima pes notri hiško in pa dva kvadratna metra prostora. Psa verjetno zjutraj peljejo na kratek sprehod, ampak potem je zaprt cele dneve v pesjaku, tud v največji vročini – na pesjak sije sonce, ker ni nobene sence, pes pa laja in si želi ven, medtem ko so oni na dvorišču. Sam je cel dan in nima družbe.

Zdaj so si nabavili še mačka, ki je menda prišel k njim. Muca je, ker je bila breja že prej kot pri enem letu in nekje ima verjetno mlade. Ta mačka je polna garij, da ima vidna brezdlačna mesta in je ne peljejo k veterinarju. Ne vem, če dobi hrano, ker je suha in zgleda prestradana in zato je začela hodit k našim po hrano, sili pa v hišo že od začetka. Mi smo ji hrano dali, ko je prišla, ker je videt, da pri sosedih dobi bolj malo, prosi in mijavka, ampak ji ne dajo. Ko so bili pa na počitnicah, pa je nihče ni prišel pogledat in nahranit. Ko sem prišla nahranit mačka, je ta njihova muca pojedla dve vrečki hrane naenkrat, pa je zelo mala in suha.

Dobili so ustno opozorilo – pa so rekli, da kaj pa naj naredijo… Pa mačka bi morala bit sterilizirana, kar očitno ni, bogi pa je tud kuža – zdaj je v bistvu že v stanju, ko se mu ne da niti lajat več.

Kaj lahko sploh narediš, če vdiš nekaj takega – zavetišč pri nas ni, to je sploh brezveze… ker sem se enkrat že trudila za ene mačke, pa je trajalo pol leta, da so reagirali do takrat sem sama dala veliko svojega denarja za veterinarja, zdaj pač to ni možno, pa tudi časa več nimam, da bi se še šla take akcije. Prijava tudi ne vem kaj bi rešila – taki %$&/# dajo kvečjemu potem živali še uspavat… dosežeš pa nič.

opozarjaj jih vsak dan, pismeno jim pošlji zakon o sterilizaciji ion kastraciji in seveda hrani njihovega mačka pa daj mu kakšno tableto proti glistam in ampulo proti garjam na svoje stroške, tako pač je, da pomagaš mucu.

Pri nas je bila podobna scena z enim mačkom, lastniki ga niso niti povohali. Mi smo klicali na društvo proti mučenju živali in smo peljali mačka k veterinarju na kastracijo na stroške društva, s tem da smo ga imeli še zaprtega v kleti par dni da smo mu dajali še druga zdravila, potem smo ga pa spustili ven. Najbrž ni vredno omenjat, da sosedi sploh niso opazili, da mačka 5 dni ni bilo domov.

Sporoči tem ljudem, da mačja hiša sterilizira mačke za 42 eur.

nova
Uredništvo priporoča

nujno prijava!!!!! pokličeš policijo in podaš prijavo.

dezurni veterinar mora biti v parih urah na licu mesta. nikar gledat stran.

Teh problemov bi bilo veliko manj če bi moral lastnik za vsako žival plačati letni davek v rangu 500 EUR. Razni brezvezniki zaradi tega živali sploh ne bi imeli in obstajala bi finančna sredstva za reševanje ekscesnih primerov in redno pucanje pasjega dreka po javnih površinah, ki so zdaj dobesedno posrane in podobno.

In kolikšen davek naj bi plačevali letno občani, da ne bi metali smeti na vse konce in kraje ???

Vsake smeti pač niso pasji drek, ki je kužen, smrdljiv, nagnusen, v travi se ga ne opazi takoj in ga mimogrede pohodiš. In pes za večino ljudi ni nujno potreben.
Ne menjaj teme. Odpri novo o odmetavanju smeti.

Ne hodi po travi, razen po lastniški zelenici … drugače ti pa privoščim, da pohodiš en dišeč, slasten človeški drek, ki ni kužen … povej koliko ljudi je zbolelo zaradi kužnega pasjega dreka

Neumnost. Povej to otrokom, ki tekajo po parkih po travi.
Kužni pasji drek? Izvoli linke:

http://www.doodycalls.com/resources_giardiasis.asp

http://www.doodycalls.com/resources_toxic_dog_waste.asp

http://www.dailymail.co.uk/health/article-1304091/Toddler-lose-eye-catching-infection-dog-mess-park.html

Pa še to: ne vem koliko človeških iztrebkov si že videla na ulici. Pasjih je vedno dovolj.

A da bi kar obdavčili tiste, ki imajo domače živali, kaj pa če bi država nehala plačevati otroške doklade, kdor ga je naf..kal ga naj pa še živi, zakaj moram jaz drugega pa.za plačevat to mi povej.

jaz pa predlagam davek na otroke 1000 evrov po glavi in seveda ukinitev vseh bonitet, doklad, malic IZ MOJEGA ŽEPA.

jaz pa predlagam davek na otroke 1000 evrov po glavi in seveda ukinitev vseh bonitet, doklad, malic IZ MOJEGA ŽEPA.[/quote]

Še nekdo, ki ne loči med ljudmi in živalmi. Ko boš v penziji bodo prispevke za tvoja izplačila verjetno plačevali psi in mačke. In zate delali hrano, obleko, elektriko (milijoni hrčkov verjetno).
Reality check?

zame ne bo nihče nič plačeval, jaz si vse plačujem sam in trgajo mi iz plače danes zato, da bom ta denar imel v penziji zagotovljen, kdo bo pa to vplačeval v blagajno pa mene nič ne briga, meni ne bo nihče nič šenkal jaz bom dobil tisto KAR SEDAJ PLAČUJEM ZASE.In dobro ločim med ljudmi in živalmi žival te ne bo nikoli razočarala človek pa vsak dan

Saj sem ti napisal, da potrebuješ reality check. Zdaj plačuješ za trenutne upokojence, čeprav morda verjameš v pravljico o tem, da plačuješ zase.
V tvoji starosti boš odvisen od ljudi, ki bodo plačevali zate tako kot zdaj ti plačuješ za druge. Ampak lahko se zanašaš tudi na pse in mačke.

1234@ – jaz sem že v penziji in zame verjetno plačuješ TI tralala

1234 lol tralala tudi jaz sem že v penziji in ti verjetno plačuješ zame

1234 kaj za vraga sodeluješ na tem forumu , ko si vidno sovražnica ( k ) živali ( verjetno tudi sam (a )sebe in ljudi nasploh ). Od tebe ni niti ene pametne , delaš zdraho tukaj , pravzaprav bom tvoje pisarije posredoval dalje.

Namreč , vsak ki te bere , dobi jasno sliko od tebe. V življenju ti mora bit pa res hudo in težko , a to je že stvar psihiatrije !

Svetilnik , odlični odgovori , te podpiram!

Iskrena hvala mark za podporo

Kdor misli drugače dela zdraho? Zanimiv koncept.
Seveda, za trenutne upokojence plačujemo trenutno zaposleni. To je menda jasno. Če trenutno zaposleni izginemo, bi bilo pokojnin konec. Otroci so torej vir preživetja bodočih upokojencev.
In ja, živali imam rad, ampak jih nimam, ker jih nimam srca zapirat v stanovanje in podobno.

New Report

Close