Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina mislim kupiti king charles kavalirja. ali so ti psi primerni za stanovanje?

mislim kupiti king charles kavalirja. ali so ti psi primerni za stanovanje?

razmišljam o nakupu cavalirja, pa ne vem, ali je primeren za stanovanje.

Ja kje bi ga pa vi imeli? Zunaj v pesjaku? Mogoče na verigi??
Jasno, da je primeren za stanovanje!

Mogoče bodo pa imeli kavalirčka v pesjaku, bernca pa notri na postelji.

Za moje pojme so za zunaj samo res orjaški psi, npr bernski planšarji, bernardinci ipd. Ampak to poleti in v senci, pozimi garaža ali pa res fajn izolirana uta.

nova
Uredništvo priporoča

Ta pes je res samo za stanovanje. Mi ga imamo. Ko ga enkrat imaš, niti ne pomisliš, da bi ga dal ven. Če ga kupiš, se zavedaj, da je ta psiček izredno nežen in občutljiv. Če potrebuješ kakšen koli nasvet pa ti z veseljem odgovorim. Ni neumnih vprašanj, neumni so lahko samo odgovori 🙂

Zdravo Melisa!

Kako vesela sem, da sem naletela na nekoga, ki ima kavalirja. Res bi rada vse zvedela o tej pasmi. Sicer sem veliko prebrala o njej, vendar je največ vredno, če slišiš kaj od nekoga, ki tega kužka že ima. Mi smo dolgo imeli malega psa v stanovanju in je od starosti umrl. Kljub žalosti in bolečini, ko misliš, da ne boš imel nikoli več psa, ker je potem tako hudo, zadnje čase spet razmišljamo o drugem psu.
Melisa, predvsem me zanima kako je z odpadanjem d lake, ker prejšnjemu psu dlaka ni odpadala. Kako je z nega in boleznimi in če mi lahko koga priporočiš, kje ste ga vi kupili in prosim zaupajte mi kako se sučejo cene mladičev.

Hvala za odgovore in LP!

Zivjo,

kavalirčku dlaka malo odpada, vendar ni moteče, saj je svilnata in se ne zažira. Gre takoj stran. Kavalirška z rodovnikom dobiš sedaj že od 600 EUR dalje. So pa tudi dražji. Do 1.200. Za 600 EUR moraš imet res že srečo, da ga dobiš. Mi smo ga vzeli pri enem gospodu iz Vodic za več.

Imajo kar nekaj dednih bolezni. To vse piše na netu. Nega ni zahtevna. Česanje in striženje krempeljckov pa bo.

So pa to zelo pridni kužki. Z vzgojo ni problema, ubogajo, ne lajajo veliko in v bistvu razumemejo, kaj hočeš od njega.

Torej kavalirjev ne smeš peljati na sprehod? Jaz si tudi želim enega samo ne vem kako ravnati z njim

Kavalir je kot vsak kuža, sprehodi so nuja, tem psom paše igra v gozdovih, so igrivi psi.
Podvrženi so srčnim boleznim, paralizam, izpahu pogačice…
Zato je izbira KAKOVOSTNEGA vzreditelja NUJAk, tak vzreditelj vam bo na voljo do konca psičkovega življenja z nasveti, prav tako imajo psi srčke pb, kar pomeni brezhibno, starša in predniki, babice, prababice, pra,pra babica.
Zato je rodovnik in vesten vzreditelj nuja, sploh ko vidim na kliniki cavalirčke kupljene iz danes na jutri z odpovedjo srca.

Na kliniki sem spoznala odlično in ljubeznivo vzrediteljico:

Mojca Korošec
2000 Maribor, Slovenija
tel.:+ 386 (0)40 429 194
web: http://www.cavalier-summersline.si

Ostali vzreditelji

http://www.mojpes.net/modules/vzreja/index.php?storytopic=40

http://www.rotti-kingdom.com/cavalier.html

Srečno!

ediitA, VSAK pes potrebuje sprehode večkrat dnevno, ne glede na pasmo (razen seveda kakšnih bolnih psov in podobno). Kavalir ni pes, ki bo cele dneve poležaval na kavču in delal nič, ga bo treba voziti na sprehode in poleg tega tudi miselno zaposliti.

Nihče ne ve od začetka vsega. Začni z branjem mojpes.net, pesjanar.si in podobnih strani, raznih knjig itd., kontaktiraj dobre vzreditelje pasme (Mojca Korošec je bila omenjena, pa še jih je), psa seveda tudi kupi pri odgovornem vzreditelju, takoj ko ga dobiš pa pojdi v dobro pasjo šolo. Tako lahko uspe čisto vsakemu začetniku, samo potruditi se je treba in se zavedati, da je pes odgovornost. 🙂

Je pa kavalir pasma izredno podvržena zdravstvenim težavam in je potrebno kar znati brati rodovnike in raziskovati, da dobiš zdravega psa… :/

pozdravljena melisa777!

Ste mogoče še na temu forumu? Zanima me, ker sem tudi jaz kupila mojega kavalirja v Vodicah pri enem gospodu…

Haj! Tudi jaz imam kavalirčka iz Vodic:)

AnjaKosi – ste Mojca Korošec? Niste navedli zakaj ravno njo priporočate. Pravite samo, da je ljubezniva in odlična, nikjer pa ne utemeljite pomena odličnosti. Ali izhajate iz svojega občutka, ali izkušenj? Ravno za njo sem slišal, da nima preverjenih prednikov, niti ni na voljo za nasvete po oddaji mladičkov.

Mene pa zanima kaj vec od tega gospoda iz Vodic

Mene pa zanima kaj vec od tega gospoda iz Vodic
[/quote]

Poglej na mojpes.net in pesjanar.si, v oddelek za pasme pod želeno pasmo, tam znajo biti zbrane tudi kakšne informacije o tem vzreditelju. Če želiš stopiti z gospodom v kontakt, pa pokliči najprej Kinološko zvezo Slovenije, preveri pri njih, če še vzreja to pasmo in jih prosi za kontakt gospoda. Če še vzreja, boš kontakt tudi dobila.
Če gospod svojih podatkov nima več na KZS, pa se lahko o njem pozanimaš še v Klubu za pritlikave pasme (http://www.skpp.si/index.html), saj tudi če ne vzreja več, bodo tam še imeli podatke o njem oz. te znajo povezati z njim.


Velik pes je tudi kak pitbul in podobne pasme, pa za pesjak NISO primerni, ker nimajo podlanke. Prvi kriterij, ali je pes primeren za pesjak in izključno zunanje življenje je vrsta dlake (če ima podlanko).

Odsvetujem nakup psa pri vzrediteljici Mojci/Mojca Korošec, ki jo je predlagala AnjaKosi

New Report

Close