Najdi forum

Želim si psa, a …

ne maram pasjega vonja in polno njihovih dlak. Ali mogoče obstaja kakšna manjša pasma, da ji ne izpada dlaka tako močno in da ko pes pride nazaj iz sprehoda v stanovanje, da ne smrdi tako močno, sploh če je bil to sprehod v dežju.
Kaj predlagate?

Tipa si nabav pa ne bot tok tečna ane?

Jaz ti predvsem predlagam, da v svoj dom ne sprejemaš psa. Toplo priporočam, ker tudi če tvoj kužek ne bo imel res nikakršnega neprijetnega vonja in mu dlaka sploh ne bo izpadala, boš ti še vedno vonjala psa in ko boš zagledala eno njegovo dlako, boš bentila, da je stanovanje polno dlak.
Če se odločiš za žival, jo moraš imeti resnično rad in to kar tebe moti pri živali, lahko pričakuješ le od plišastega psa, pa še ti imajo običajno svoj vonj.
Tudi ti imaš svoj vonj, kajne in iluzorno bi bilo pričakovat, da ga kakšen psiček pa nima. In psi imajo določeno življenjsko dobo in do takrat, ko jim je namenjeno živeti, so z nami. To pa ni leto ali dve. Je veliko več.

nova
Uredništvo priporoča

Hvala za odgovore, žaljive ali ne. Kar sem napisala sem pač zelo zapretiravala, razumite kakor želite, ampak še vedno želim izvedeti, katera pasma je temu dejstvu najbližje.

Nobenega žaljivega odgovora nisi dobila. Povedali so ti le resnico. Nisi za psa! Pasem, ki ne spuščajo dlake je pa kar nekaj, se mi ne ljubi naštevati, ker je res bolje za psa, da ga nimaš.

Kupili bomo shi tzuja al pa maltežana.

O, to bo šele žur. Javi, ko ga boš oddajala, ker tole niti pod razno ne bo šlo.

hahahha kako ste vsi nezadovoljni s seboj. Samo kritizrat znate!!
Yo_ kaj pa predlaš?

Če jo motijo dlake, praktično nobenega. So psi, ki naj ne bi puščali dlake, a da je sploh ne bi, pa ne drži. Pa tudi dvomim, da se je nekdo, ki mu gredo dlake tako na živce, pripravljen dnevno ukvarjat prav z dlakami – kar je pri obeh zgoraj omenjenih pasmah nujno. Kar se vonja tiče spet – eni psi imajo močnejšega kot drugi, a če si občutljiva, boš vseeno zavonjala.

Imam kitajskega golega psa. Dlake ne pušča, ker je nima 🙂
Imam pa tudi kodra, ki dlake prav tako ne pušča.

Yo_ hvala za lepo razlago – res je, ti psi so tako definirani, a se vse to še vedno dogaja. APuščanje dlak in vonj, vendar minimalno.
samo jaz! – lep kuža
Torej, zdaj razumete, da sem stavke in želje zapretiravala, da bi čimbolj dobila psa, ki bi nam ustrezal. Pudelj je že en tak. napr, kaj še. Kakšne izkušnje imate?

In še nekaj, kar je zelo pomembno pri izbiri psa in o čemer razmisli:
– kakšen karakter psa ti ustreza
– kako aktiven pes
– kako zahteven pes za vzgojo
– kaj pričakuješ od psa
Kajti med pasmami so lahko velike razlike. Izbrati pa je treba psa, ki ti ustreza – še najmanj pomembno je ali pušča dlako ali ne.

Zdravo,

priporočam ti pasmo tibetanski španjel. Ta pes resnično nima vonja, tudi ko je moker (recimo sprehod v dežju), ne smrdi.
Glede dlake pa je tako: v določenih obdobjih je seveda nekaj več dlake okoli, ampak v primerjavi s kakšno drugo pasmo – še vedno malo.
Dlaka je nezahtevna za negovanje, kužki so zelo simpatični, zdravi, dolgo živijo…
Govorim iz lastnih izkušenj, ker imamo 2 kužka.

Perujski goli pes ali kitajski goli pes (samo ne powder puff varianto)

Perujski goli pes ni primeren za začetnike. In glede na to, da se poti, ima vonj oz. ga je treba vsak dan vsaj 1x tuširati. Pa tudi težko ga bo avtorica dobila – vsaj pravega.

Men je to tako neumno, kako eni komplicirajo glede psov, da jim izpada dlaka ipd… Ja itak, da jim, pač posesaš… Pri mojih kuncih je dlake na kupe, pa jo pač posesam in ker je tako tanka, leti povsod.

Sicer ti pa za Shih-tzuje povem, da jim odpada dlaka, tudi če jih češeš – imajo starši štiri, o dkaterih je ena malo krajše postižena, ko st abili še samo dve, je pa mama drugo česala dve uri dnevno… Zdaj si te dve uri verjetnoi razdelijo te tri in tudi tisto s postriženo dlako je treba česat. Ko mi je mama hotela dat enega nmladiča, sem ji sam rekla, ne hvala… Tako da pes, ki ga bom imela, bo kratkodlaki, ko bom imela čas zanj 🙁

Drugače smo pa imeli kodra in je ful pameten kuža, dlake mu pa res zelo malo odpadajo, po mojem skoraj ne… Postriže se ga lahko dokaj kratko, da nimaš toliko dela s česanjem, sam rabi striženje npr. na nekje dva meseca, mogoče celo pogosteje, kar je lahko kar strošek… razen če ga sama. Imamo pa še eno psico – grigfon petit brabanson, mala kratkodlaka pasma – zelo inteligentni in nezahtevni, dlaka sicer mu odpada, sam ne toliko,d a bi moral non stop sesat. oz da bi moral več kot običajno.

Ha ha ha, a veš, kako fino je šele pri kratkodlakih psih, ko se tiste dlake napičijo v vse, kar je možno. In jih je bistveno težje odstranit kot dolgo dlako.

Debata se je super razvila. Hvala vam.
Zdaj se nekaj za maltežana ogrevamo oziroma že rastejo in čakamo na pravi trenutek (starost psička). Imate mogoče izkušnje?
Kratkodlaki pes odpade.

Dolgodlakega psa je treba česati in upam, da to veš. Sicer pa mora tvoja ljubezen do živali presegati željo po čistoči in popolnosti, ker ti povem, da bodo težave z živalmi našle pot v tvojo domovanje (prežvečeni čevlji, pobruhana tla, pobiranje drekcev, stroški pri veterinarju itd…). Na popolno čistočo lahko kar pozabiš. Mene je moj pes pozdravil kompulzivne motnje in to pove veliko. Sicer pa jaz bi ti svetovala Coton de Teluarja, ki nima vonja, pa tudi sicer je lep, bel, mehek in prijazen kuža. Jaz imam psa pasme Lhasa apso ampak ima vonj, drugi sicer pravijo, da ga nima ampak ga ima, sploh po dežju. Sprva me je to motilo sedaj pa se počutim varneje, če ga voham. Saj se tudi vonja navadiš, če imaš žival dovolj rad.

Ja, tole z vonjem… Tudi za pudlje pravijo, da ga nimajo, ampak po kakšnem sprehodu v dežju ga kar fejst zavohaš. No, imam pa npr. borzojko, ki pa dejansko nima vonja. Samo je pa to seveda že večji pes. Pa ogromno dlake pušča.

New Report

Close