Najdi forum

mačke in voda

Doma imam dva mačka.Ves čas imata na voljo svežo vodo,ampak jo pije samo eden,medtem ko jo drugi nikoli ne pije,pije pa mleko.Oba mačka imata rada mleko,včasih sta ga dobila 1-krat na teden,sedaj pa ga bolj pogosto,ker se bojim da bo drugi maček dehidriral ker nič ne pije.Ali imate kakšen nasvet da bi drugi maček bolj pil vodo,sem že slišala za neke kapljice ki naj bi se dale v vodo.

ni potrebe da bi pil vodo če jo noče, le dajte mu mleko vsak dan na voljo, drugače bo revež dehidrirali8

Mačke ne smejo mleka!

nova
Uredništvo priporoča

Mačkam se ne daje mleka, ki ga pijemo mi, saj vsebuje preveč laktoze, ki je večina odraslih mačk ne prebavlja ali ne prebavlja v redu. Posledica je mehko blato ali celo driska. Če mu že hočete dati mleko, kupite tisto za mačke. V Leclercu se dobi najcenejšo. Lahko pa tudi poskusite to mleko zmešati z vodo, če jo bo potem raje pil.

Eh ne že spet o mleku. Vidite, da maček pije mleko in nima težav, torej lahko pije mleko. Mački kateri prenašajo mleko lahko pijejo mleko. Enostavno, mar ne?

tako je, kaj to komplicirate, pri nas vsi mački pijejo mleko in nimajo nobenih težav, če muc nima težav mu dajajte mleko za pit

Hvala za odgovore.Drugače pa oba mačka prebavljata mleko in je z njima vse v redu.

Nič ne kompliciramo, taka so pač dejstva. Kaj pije tele? Mleko. Kaj pije krava? Vodo. Človek je najbrž edina odrasla žival, ki še pije mleko. Da mačka ne pije nič drugega kot mleko, se mi zdi razvada. Mnoge odrasle živali mleka ne prebavljajo več v redu in mnogi ljudje ne vedo, da če ima mačke težave s prebavo oz. ima drisko, je najprej treba ukiniti prav mleko. Mojemu mačku mleko ne ustreza, čeprav ga ima rad, zato mu ga dam občasno samo kot priboljšek. Brez slabe vesti pa se lahko da mleko za mačke, po kateri gotovo ne bo driske. Tudi moji doma so ugotovili, da imajo boljšo prebavo, če pijejo manj mleka kot doslej. Mleko pač ni namenjeno odraslim.

Naša gospa muca tudi ne pije vode – iz svoje skodelice. Pije jo pa izpod pipe, iz kuhinjskega korita, iz kozarca na mizi, … Sem tudi jaz na začetku skrbela, kaj če premalo pije. Sedaj sene obremenjujem več – vodo ima v svoji skodelici, ampak vem, da najbrž ne bo pila iz nje, žejna pa tudi ne bo ostala. Če ne drugače, si bo odprla vrata kopalnice, ko bo kdo v njej, skočila na umivalnik in žalostno gledala. In žrtev bo seveda takoj odprla pipo za žejno revico ;-)))

Eden od mojih jo pije iz svoje skodelice. Druga jo pije raje povsod drugje kot iz skodelice, ki se ji zdi zelo fina za namakanje tačk noter. Zato imamo v kuhinjskem koritu drugo skodelico, ki je povsem njena, sicer pa je veliko bolje piti iz korita, če se trebi solata ali kaj podobnega. Ko sta veliko zunaj, pa nastavimo vodo tudi ven v banjico od sladoleda, tako ima svežo vodo vse, kar pride mimo.

Če se vas ne da prepričati, da mu ne bi dali mleka, ga vsaj zamenjajte za kozjega ali še bolje tistega, ki je namenjen mačkam.

saj vsi vemo, da se mačke bojijo vode. lahko da se je vstrašil dežja ko je padal ali ga je kdo polival z vodo oz. kopal … lahko samo domnevam da se zelo boji vode in je zato noče pati. lahko pa da vodo prezira ker mu je tako všeč mleko.
samo nekaj še kupleno mleko ni dobro za mačke boljše je čisto sveže na movženo mleko.

Neumnost, moja je pila mleko vsak dan, pa je dočakala polnih 17 let brez vseh zdravstvenih težav.

Saj se delaš norca a ne?
Takšne neumnosti pa še ne!!!!

A to se ti zdi pa v redu, da se mačka in solata skupaj namakata v koritu? FUUUUUUJ

Saj se delaš norca a ne?
Takšne neumnosti pa še ne!!!![/quote]

Smem vprašat, kaj se ti je pri tem zapisu zdelo tako neumnega? Vse, kar je zapisano, je res. Malo se pozanimaj naokoli, preden sam/a stresaš neumnosti na tem forumu.

A to se ti zdi pa v redu, da se mačka in solata skupaj namakata v koritu? FUUUUUUJ[/quote]

In kje sem zapisala, da se mačka namaka v koritu? Ne bi bilo tako slabo, če bi imela tako rada vodo, da bi kar prostovoljno zabredla v korito, polno vode, bi jo lahko vsaj kdaj pošteno skopala. Mačka samo pije iz korita, če je v njej voda. Tačke namaka v skodelo z vodo, ker si ji fajn zdi zadevo prevračat. In kaj če bi namočila taco v vodo s solato? Veš, koliko umazanije se prinese s solato z vrta, od polžev, uši, mrčesa, zemlje itd.? Zato se pa solato pošteno opere, preden se jo da na mizo. Ampak vi najbrž svojo kupite le v trgovini, že lepo oprano, in nasploh živite v sterilnem okolju.

gordita kot v špa. debela?

New Report

Close