Najdi forum

HERNIJA DANKE PRI PSU

Moji psički so ugotovili hernijo na zadnjem delu danke (oslabljena mišica) trd kakec težko porine naprej, zato moram pazit na prehrano.
Je imel kdo takšne probleme s psom in kako ste reševali.
Hvala za vaše izkušnje v naprej !

kot kaže, je te vrste hernije zelo malo pri psih?

jaz vem samo za hernijo hrbtenice, za hernijo danke še nisem slišal.

nova
Uredništvo priporoča

Črevesno hernijo je treba čimprej operirati in sicer pazi, da to naredi izkušen veterinar, ker operacija ni tako enostavna. Problem je v tem, da bo ta razširitev črevesja vedno večja, psička posledično ne bo mogla sama iztrebljati, ker se bo blato nabiralo v tej, poenostavljeno rečeno “votlini”, v katero lahko v zadnjem stadiju zdrkne tudi mehur in pride do zapore urina. Svetujem torej čimprejšnjo operacijo.

lepa hvala za odgovor !
Kako pa taka operacija izgleda, kaj naredijo, koliko časa traja celjenje,kako je z iztreblanjem med zdravljenjem po operaciji…lahko prosim malo več napišeš-LEPO PROSIM???

Pokliči na Veterinarsko kliniko v Ljubljani ali kliniko v Topolščici, dr. Matko je strokovnjak in ti bodo vse razložili. Sama od sebe se črevesna hernija ne popravi in veliko lažja bo operacija za psičko dokler je vse še v začetni fazi. Moja psička je bila ko je zbolela že zelo stara, imela je slabo srce in operacija sploh ni več prišla v poštev, pomagali smo ji pri iztrebljanju dokler se je dalo, ko pa je prišlo do preščipnjenega mehurja pa ji niso mogli več pomagati.

Nasa psicka je imela tumor na crevesju. To operacijo dela samo en v Ljubljani in Matko. Zal je slednji ni hotel operirat, ker bi naj bilo nesmiselno ker se lahko v 2 tednih ali kasneje ponovi. Je bilo pa govora, da se ta tumor lahko skozi anus odstrani. V primeru moje psicke ne, ker je bila trda bulica. Druga varjanta je pa operacija pri kateri medenico razzaga, ker drugace ne pridejo zraven. Iskala sem na intetu kaj vec in ne najdem. Ima mogoce kdo tudi taksne izkusnje?

New Report

Close