Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina Vse o pasmi psa SHIH TZU

Vse o pasmi psa SHIH TZU

Tukaj se pogovarjamo o kužkih pasma shih tzu.

meni so ful cukrčki

Lahko bi nalepila kakšno sliko, če ga imaš :))

nova
Uredništvo priporoča

Mi zdaj ful češemo češemo pa rabimo nek sprej za vozle, k je dolga dlaka.

O dlaki:

Dlako je potrebno vsak dan temeljito skrtačiti, saj ima shih tzu dvojno , jaz jih sama strižem in je najbolje na cik cak, tako tudi zraste nazaj, lepo. Potrebuješ krtačo brez bucik. Pravi šampon saj jih v navadni trgovini za živali ne dobiš.

Potrebuješ profesionalni šampon za dlako, ker je koža od shih tzuja zelo občutljiva, če jih temeljito ne izpereš , ima lahko vaš shih tzu prhlaj, napačni šampon pa povzroči lahko težave s kožo…. itd

Umivati jih je najbolje 1 krat na dva tedna, čeprav ima shih tzu drugačno dlako kot drugi kužki, pravijo, da jim ne škodi če jih umivaš večkrat, ker za to pasmo ni škodljivo. Za druge kužke pravijo, da ga umivamo enkrat mesečno, tako pravi tudi naš veterinar, za shih tzuja to ne velja.

1 krat na dva tedna je dovolj, tu imamo še ušesa, moramo dlako puliti iz ušes, veterinar nam bo spet rekel, da za ušesa voda ni dobra in, da jih ne umivamo toliko.

Pazimo na ušesa. Potem ga obrišemo in zavijemo v brisačko.

Tukaj lahko pove vsak svoje izkušnje, nam svetuje, mnenja in prosila bi, da bi bila tema samo o tej pasmi nič drugega, lepega obnašanja drug do drugega, osebne probleme se rešuje drugje, tukaj želim, da se samo pišete o tej pasmi.

Tema bi bila namenjena za pomoč, o pasmi, zabavo.
HVALA.

Težko sem tiho, ko berem tole o kopanju. Ni čudno, da imajo občutljivo kožo in prhljaj, če se jih non stop kopa. Le zakaj toliko šampona? Pes je pes in tudi ta pasma je samo pes. Res toliko smrdi, da ga je potrebno kopat dvakrat na mesec? Ponavadi se psi kopajo enkrat na leto ali po potrebi, če so res zelo umazani, drugače pa zadostuje voda, kadar so blatni po sprehodu.

Žal te moram popraviti, za shih- tzuje to ne velja imajo drugačno dlako kot ostali kužki imajo plašč, skoraj kot človeški lasje, shih tzuja škodi če ga ne umivaš, če ga umiješ enkrat na mesec potem imaš lahko probleme, koža je občutljiva, mora biti čista za rast dlake, čisto drugačen vonj ima kužek, ki biva zunaj kot pa shih tzu in ostali k živijo notri, to je pes z dolgo dlako in živi v stanovanju, če ga ne umivaš redno 1 krat na dva tedna, mu lahko ŠKODI, kot pravim, za SHIH TZUJA veljajo druga pravila.

Sem imela psa samojeda, to je pasma, pa je pes čisto bel, se valja v umazaniji in se dvakrat otrese in je takšen kot prej, če bi se naš shih tzu valjal v blatu kot ta pasma bi rabili tedne ali celo mesece, da bi spravili ven, shih tzuju raste dlaka, ko je čist, ko uporabimo šampon in balzam, da dlako naredi bolj elastično, nekateri uporabljajo linolin, pustijo dlako malo časa v vodi,

dlaka se vozla in vozla, če ne češemo, če nimamo balzama. Na pasjo dlako so ljudje alergični, kihajo
in jih je pes prepovedan, saj ga ne morejo imeti, za shih tzuja naj bi rekli, da ima drugačno dlako, vonj je čisto drugače, če ga ne UMIVAMO, psu škodi, se vname koža in podobne probleme…..

NE, NE, ljudje vozijo svoje kužke na razstave in jih skopajo 1x na teden ali večkrat. To velja za rodovniške kužke, za mešančke ne.

Tisti ljudje k kupijo shih tzuja in nimajo rodovnika, rodovnik je list papirja in vsi kužki za nazaj so parjeni in pregledani na vzrejnem pregledu, oči, kolke…..

Tisti k so brez rodovnika, so lahko toliko rodov parili z neko drugo pasmo in se pasma podere in so pravzaprav mešančki, ker podedujejo napake, naprimer daljši smrček k ga je imel pes toliko rodov nazaj …..

to so mešančki in o dlaki ne moremo govoriti za kužke brez rodovnika, za prave shih tzuje k imajo rodovnik pa jih navadni šampon škodi in škodilo bi mu tudi, da ga ne umivamo.

Če je blato, se bomo presneto trudili,da iz bele dlake izperemo, ni več tako snežna dlaka, že ko shih tzuja hranimo, mu rastejo brčice in ga hranimo naprimer, tekoča…. rjava….hrana, karkoli, brke namoči in so rjave, se moramo truditi, da gre z brisačko kaj dol…moramo še paziti na brke, da niso rjave, da ostanejo bele.

Se pa strinjam za druge kužke velja pa pravilo, da se ga ne umiva tako POGOSTO, enkrat na mesec, to pa ni za SHIH tzuja. :)) Sem na Ruski strani brala, da primerjajo dlako z krznom oziroma ovčjo, volno….
To je že dolgo časa….. am po zimi hitreje raste dlaka kot pa poleti.

Kužki k živijo zunaj in so kratkodlaki, jim dlaka ne raste in jih ni treba striči. Za njih velja drugo pravilo.

Ubogi shih tzuji, saj to potem sploh niso psi, saj se celo njihovo življenje vrti samo okoli kopanja in krtačenja. Moji psi niso nikoli imeli vonja, pa jih imam v stanovanju že 40 let. In beli so tudi po sprehodu, oprani samo z vodo. In so z rodovnikom. In …………. naj bo to res samo tvoja tema na tej strani.

Se popolnoma strinjam z resa.

Določeni res izgubljate stik z realnostjo – pes je pes in vedno bo pes (no sicer nisem več čisto prepričana. če bo res tole zadnje držalo, ker pse delate v navadne spačke in pohabljence, z vonjem po šamponih in balzamih, …). In pasja dlaka je pasja dlaka in ne vevemkake nabluze od krzna in bla, bla bla

Tudi jaz imam rodovniškega psa z dolgo-zelo dolgo dlako (tudi dvojno dlako; poddlako in krovno dlako), pa ga šamponiram samo 1x na 2-3 mesece, poleti še manj, ker se sam lepo opere v kakem izviru reke. Ja ima pa vonj in to po psu – res groza, saj spi z nami v postelji in res razmišljam, da ga začnem parfumirati 🙁 To je bilo malo sarkazma, ampak res ne vem, kam gre ta pasji svet, kaj vam je ljudje, da ste pozabili kaj pes sploh v osnovi je …

Res je bolje, da tole ostane samo tvoja tema …

Umiva se 1 krat na 2 tedna, to bodo potrdili v vseh vzrejnih registriranih psarnah.

Potem izgubijo stik z realnostjo tudi vzreditelji k imajo že več let registrirano psarno??
To vam lahko potrdijo, da je čista resnica, če se psa premalo umiva, mu škodi.

OMG, saj o tem govorim, da pse delate v navadne spačke in pokveke!!!!! Z vsemi priznanimi in nadvse brihtnimi vzreditelji vred!!!! Pes je pes in pika! In tako pogosto kopanje mu škodi, tako kot je 1+1=2

Stopi korak nazaj in pomisli z zdravo pametjo – kopanje 1x na 2 tedna?!?! Kam gre ta svet (pasji svet) … potem pa so štale s prhljajem, občutljivo kožo, prekomernik praskanjem in posledično hrastami, da ne govorimo o vsej kemiji ki jo masovno silite in mečete na psa! Zakaj, da ga počlovečite, da ga imate za objekt svojega izživljanja nad njegovo dlako, … Grrr bom nehala, ker mi lahko kaj uide, za kar mi bo kasneje žal

O shih tzujevi dlaki so napisali celo knjigo, morali bi si prebrati potem pisati. Večja možnost, da ima hraste, zato, ker ga ne umijemo…., ker ni čist imam veliko rajši čistega kužka kot umazanega, saj pravim za kužke k bivajo zunaj je drugačno pravilo.

Če ni čist kužek, potem pa imaš probleme.

[img]http://www4.slikomat.com/13/0503/j1w-DSCN18.jpg[/img]

Pogledaš lahko naše male, če ne bi skrbeli tako zanje in jih umivali enkrat na dva tedna, bile bi umazane
in bi imeli probleme z njimi, tako pa jih nimam in so čiste, so v stanovanju, čez dan jih spustim na vrt, pa so snežno bele.

če bi tako delala kot vi, žal ne, skrbimo za naše kužke in če jih enkrat na dva tedna umijemo in jim z balzamom zmehčamo dlako, se ne vozla dlaka, koža pa diha samo če je čista.

Če koža diha potem lepo raste tudi dlaka.

[img]http://www4.slikomat.com/13/0503/zz8-DSCN17.jpg[/img]

Kok so luškani,tejle kužeki.Kje bi se jih dalo kupiti?Morda pr vas Aboyanasanna? 😉

Ja mi bomo imeli mladičke verjetno čez 2, 3 leti, trenutno imam neke zdravstvene probleme, tako, da ne morem reči, shih tzuji imajo lahko mladičke po dopolnitvi 15 mesecih, ko opravijo vzrejno dovoljenje, ne vem še če bomo registrirali svojo psarno, če me pa kdo potrebuje pa sem na voljo.

ZA POMOČ! So pa stari zdaj 5 mesecev okoli….

emeil; [email protected]

Čez dan jih spustimo na vrt, da porabijo energijo.

New Report

Close