Najdi forum

alergija na pršice

Pozdravljeni!

Moj pes ima alergijo na pršice. Pes živi skupaj z nami v hiši, kjer imamo talno gretje.
Bom pa kar direktno vprašala. Ali bi situacijo kaj omilila, če bi pes živel zunaj v pesjaku?

Hvala za odgovor!

Pozdravljeni!
Če gre za alergijo na hišne pršice, bi teoretično pomagalo. Vendar pa se pršice razmnožujejo tudi v pesjaku, kjer je tudi pozimi, sploh pa poleti, kljub vsemu dovolj visoka temperatura in slabša higiena.
Dermatologi svetujejo tudi hranjenje z briketi, ki ste jih pred uporabo zmrznili, in s tem uničili pršice, ki so v hrani.
Ker je terapija alergij kompleksna, za natančnejše napotke svetujem konzultacijo z veterinarjem dermatologom. Pri nas se lahko obrnete na dr. Stariha Pipan Sabino, tel. št. klinike je 012005180.
Lep pozdrav!

Vice Zaninović,dr.vet.med.

Obujam temo. Tudi moja psica ima alergijo na hišno pršico, ampak ne zelo hudo. Načeloma se kar lepo kroti srbež, praskanje in grickanje, če se dosledno sesa, zrači, pere prevleke, zavese…Ne potrebuje nobenih zdravil, krem. Me pa zanima, če se ob tem priporoča tudi kako pogostejše kopanje s šamponom? V smislu, da če že pride v stik in do razdraženosti kože omili srbečico oz. pekoče? Do sedaj sem jo skopala samo po potrebi, kadar se povalja v dišavi, navadno ne več kot 1x-2x na leto, s šamponom od Bigroom, z rahlim vonjem po medu. Psica je drugače čista, mislim, nima močnega vonja, zelo blagega, izčesavam jo redno, ker je mix pasem, ki zelo puščajo dlako.

New Report

Close