Najdi forum

Taste of the Wild!

Mene pa zanima,če katera hrani svojega psa,izključno s temi briketi in kako se obnesejo. Sedaj mu dajem Fitnes trainer,pa imam občutek,da je pes neprestano lačen. V eni izmed trgovin so mi priporočali te brikete(TOTW),ker je baje vsebnost mesa veliko večja,kot pri teh briketih,ki jih sedaj dobiva. Vaša mnenja…

Najboljša hrana za psa je sveže in kuhano meso z raznimi dodatki zelenjave, jajčk itd., Odkar so na trgu briketi, je naraslo število alergij, rakavih obolenj in drugih tegob. Briketi so industrijska hrana in bi bila primerna samo za včasih (ko npr. nimamo drugega), nikakor pa ne hrana za vsak dan.

Ta hrana je vrhunska, saj je brez žitaric in je res ogromno mesa v njih. Če želiš res dobro svojemu psu, potem je ta hrana za moje pojme najboljše kar lahko kupiš na Slovenskem tržošču.

nova
Uredništvo priporoča

Res je!

Kar se tiče Taste of the wild, sem jaz tudi padla na “reklamo”. Kljub temu, da so moji psi navajeni menjavanja briketov in nikoli niso imeli niti najmanjših problemov, so bili pri tej hrani (sicer očitno okusni, ker so z velikim veseljem navalili nanjo) problemi s prebavo precejšnji (driska), tako da sem jo porabila tako, da sem jo v manjših količinah dodajala med ostalo hrano oz. med druge brikete.

Pred nekaj meseci je bila baje odpoklicana ena cela kvota zaradi vsebnosti neke bakterije, če se prav spomnim 🙁 Mogoče so moji psi nabasali ravno na to…, jaz pa takrat še nisem vedela…

Sem brala tole o odpoklicu in se kar malo zamislila. Kaj pa če zgrešiš podatek,da je nekaj odpoklicano in vseeno uporabljaš 🙁
No kar se prehrane tiče,pa je pes že zelo dolgo samo na briketih. Kot nova lastnica sem mu poskušala dodajat,tudi drugo hrano,pa sva imela težave,kot je bruhanje,driska. No,lahko se je tudi prenažrl,ker nimam pravega občutka. Pes bi sam jedel 🙂
In ker je tako zelo navajen briketov,bi mu rada dala take,ki bi ga bolj nasitile,da ne bi cel čas iskal,kje bo kaj dobil. Po drugi strani,pa nisem prepričana,da so krivi trenutni briketi,ampak samo dejstvo,da je mali požeruh 🙂 Bom poskusila naslednjič kupit te brikete,pa bom videla,kako bo stanje.

jojoba. kakšne brikete ste pa še imeli in menjavali? Možno, da je bilo uvajanje prehitro, če je imel drugače brikete z nižjo vsebnostjo mesa. Je pa res, da enim psom pač ne pašejo ti z višjim deležem mesa.

Visija5, tu si še lahko prebereš o TOTW, če še nisi: KLIK

Imeli smo še Royal Canin, pa Trainer različne okuse, pa še kaj…brikete kar menjavamo, čeprav jih v glavnem hranim z doma pripravljeno hrano. Možno je, da sem pokasirala tiste odpoklicane, pa sem kasneje za to izvedela..

Kaml nepr.,hvala za link. No sem se odločila,da bom kupila en manjši paket in začela mešat s sedanjimi briketi,pa bom videla,kako se bo obneslo.

Če brikete ves čas menjavate, potem se ne čudit, če ima pes težave. Brikete se menja postopno, s dodajanjem vsakič nekoliko večje količine novih in zmanjševanjem starih in niti slučajno enkrat ene drugič druge vrste.

@jaooooooooo

Ko sem imela prvega psa, briketi sploh še obstajali niso 😉 tako da pse hranim že zelooooo dolgo in vem, kaj delam in kaj pišem.
Lepo sem napisala, da jih v glavnem hranim z doma pripravljeno hrano, Dodajam še, da bazira na mesu, plus raznovrstni dodatki, od zelenjave do sadja, jogurtov, skut, sirov, v manjšem deležu riž ali polenta….kar je pač trenutno na zalogi. Brikete dajem občasno, ko je stiska s časom, ali na dopustu. Ne pretiravam, zamenjala sem jih že nešteto, pravzaprav vsakič kupim druge, ali pa vsaj drug okus…in še nikoli ni bilo nobenih prebavnih težav. Razen pri TOTW. Torej, ali sem skasirala okužene brikete, ali pa so konkretno tile za moje pse too much. Ne boš verjel(a), tudi konzerve jim dajem in tudi te menjavam 🙂
Verjamem pa, da tisti, ki hranite pse izključno z briketi, morate pri menjavi biti še kako pozorni.

No, pri vseh kolobocijah s hrano, ki jo dajem svojim psom, moram povedati še to, da so vsi moji psi v odlični zdravstveni kondiciji, eden se zdaj približuje 14. letu, druga jih bo vsak čas 9. Prejšnjega NO mix smo dali uspavati pri njegovih 16. letih, ker so mu odpovedale zadnje noge. Veterinarjev ne obiskujemo, razen za cepljenja, eno vnetje ušes, eno poškodbo kremplja in občasno( na par let) grem delat krvno sliko čisto zaradi sebe, da vidim, če jim kaj fali…

Je pa res, da so vsi moji psi doslej neznanega porekla, z neznano preteklostjo, bogsigavedi iz katerih genov zmešani, vsi posvojeni iz zavetišč ali pobrani iz jarkov, pa mogoče zato nimajo drisk ob menjavanju briketov :p

Če bo kdo opazil ta post… svoji psički pasme buldog sem pred enim tednom začela dajati hrano taste of wild, prej sem jo mešala z fitnes trainer dva tedna. In sicer nekje istočasno kot sem začela ji dajati samo taste of wild, je dobila psička rdečico po gobčku in po trebuhu (alergija). Ni mi jasno, kako bi lahko imela alergijo na taste of wild, če ne vsebuje sploh žitaric (npr. hrana ki jo je jedla prej pa je vsebovala žita). Ali naj iščem drugi vzrok alergije ali obstaja kakšna možnost, da je alergična na te brikete?


Lahko rečem samo: bravo! Takega psa imam tudi jaz – že v letih, povsem zdrav. Saj če se ljudje poročajo samo eni in isti med seboj, se tudi pričnejo zdravstvene težave. Zakaj mislite, se zadnje čase vse evropske kraljevske in plemiške družine odločajo za plebejske neveste/ženine? Zaradi ljubezni? Ja, seveda.

Mam labradorko, katera je očitno na stara leta postala občutljia na žitarice (in poceni hrano). Probal sem z Acano (18 kg) in je bilo blato zelo mehko, problemi s kožo in dlako pa so izginili. Sedaj imam že drugo pakiranje TOTW, ter je blato ravo pravo in kompaktno. Me je pa tud veterinarka opozorila da je pri svoji psici uporabljala Orien (isti proizvajalec kot Acana) in ga je opustila zaradi premehkega blata.

Našo smo zaradi alergije na žitarice, piščanca, purana….začeli hraniti podobno kot je “jojoba” napisala zgoraj in vse težave so izginile čez noč. Alergijo je dobila pri 6ih letih. Vse je za nekaj dobro in iz tega smo se naučili, da bodo briketi tudi pri vseh bodočih psih samo še za občasno nikakor pa ne za redno prehrano

New Report

Close