Najdi forum

japonski špic

Ima kdo japonskega špica? Kakšne izkušnje imate z njim?
Kajti kupujem psa in se odločam med zlatim prinašalcem, japonskim špicom in samojedom…

Samojeda nikar, je eden izmen najbolj zahtevnih psov, trmast, samosvoj, zelo ljubosumen, ni primeren za majhne otroke, slišala sem tudi za primere ko je napadel otroke ker so lastniki večjo pozornost posvečali njim kot psu, njegova lepota ne odtehta njegovega karakterja.
Zlati prinašalec – dober prijatelj, zvest, dobro učljiv, lep, z eno besedo ZLAT
Glede japonskega špica pa nimam izkušenj, poglej na netu za informacije.

No, tole je pa malo preostra kritika samojeda. Mi smo ga imeli v obdobju, ko smo imeli tudi tri majhne otroke. Nikoli ni nikogar ugriznil, niti ni bil napadalen, ampak pravi scrkljanec. Je pa res, da ob nepravilni vzgoji (žal smo vzgojo pri nas malce zanemarili) ni preveč ubogljiv in ne uboga v trenutku, ampak te ob ukazu pogleda, če misliš resno :)) Potrebuje pa veliko gibanja.

nova
Uredništvo priporoča

Pes, ki ne zna lajati sploh ni pes………zlati bi bil kar v redu…..un špic …je pa škodabesede.

Japonski špic je po karakterju predvsem družabnik in ni pasma, ki bi bila podredljiva. So zelo prijazni in inteligentni, posledično tudi zelo radovedni, vendar so enakopravni člani družine. Nekako se ne pustijo klasificirat nižje. Nima vonja in tudi dlak ne pušča.

Zlati prinašalec je pa res cel zlat. Obožujem ta značaj. Jaz sem imela psičko, ki je bila sicer kombinacija zlatega prinašalca in koker španjelke, vendar je bila po videzu in po značaju zlata prinašalka. Eno leto je, kar je po 16-ih letih umrla, pa še zdaj jokam za njo. Zvesti, prijazni, učljivi, brihtni psi so. Potrebujejo pa veliko gibanja.

Če živiš v bloku, je odločitev bolj na špicu. Če pa imate hišo, pa jaz ne bi pomišljala.

Vendar je vaša izbira in vaša odgovornost. Vsak pes je družinski prijatelj, če se z njim ukvarjajo. In obratno, še tako vrhunski predstavnik posamezne pasme je lahko moteč, če se nihče ne ukvarja z njim.

l

…če te pes zdresira si v kurcu……tako, da ena takšna čiwawa.. ki ne zna lajat….bi bila najbolj primerna zate…

Zlati prinašalec, samec, je lahko precej dominanten in kot tak se v bistvu začetnikom ne priporoča!
Tisto o samojedih bi verjela – spet le, če ne poznaš značilnosti polarcev in ga utegneš popolnoma zajebat.
Japonski špic je precej manjši, morda boljša izbira za začetnike? Pri nas je bilo zadnje leglo 8. 6. 2012 v psarni Japonska (mče Jasam’s Wonderful Dream Boy, mama Rowleys Also Famous like Diva). Mladiči so rodovniški, čipirani, cepljeni in že vajeni sobne čistoče. Kontakt: Silvana Pavlin, Gsm: 041 635 646, E-mail: [email protected]

Zanima me kje kupiti japonskega spica???
Hvalaa

jaz mam japonskega špica
ti karampupala pa si ena budala
japonski špic je odličen družabnik, srčkan, poslušen (ne vedno), na sprehodih ti velik ljudi reče kok je srčkan tvoj pes
in še ena slicka moje psičke:
[img]https://plus.google.com/photos/photo/104388484604567381821/6241034727599839458[/img]

in še ta slika
[img]https://plus.google.com/photos/photo/104388484604567381821/6264562797411876562?authkey=CLWrw5jogKPwrQE[/img]

kje bi se pa dalo dobit še kakšnega japonskega špica?

kje bi lahko dobila japonskega špica??
prosim za odgovor:)

Dobila težko kje. Kupiš pa ga tako kot vsakega drugega psa pri vzreditelju.

kje pa je kakšen vzreditelj??

Bo pa malo treba poklicat najprej na KZS za vzreditelje, potem se pri njih pozanimat, če tu ni nič primernega, enako ponovit v tujini itd.
Ali misliš, da ti ga bo kdo našel in na dom dostavil?

Poznam stevilko vzrejnika priporočam Kontakt: Silvana Pavlin
Naslov: , 5000 Nova Gorica
Telefon: 041 635 646
e-pošta: [email protected]

Pozdravljeni!
Stara sem 12 let in z družino smo se odločili, da bi v dom povabili štirinožnega prijatelja.
Najprej smo nameravali posvojiti kakšnega iz zavetišča, pa smo pogosto prebrali, da imajo ti kužki pogosto lahko kakšne travme in da za prvega psa niso najbolj primerni.
Zato se zdaj odločamo za “nakup” kužka pri kakšnem vzreditelju. Všeč so nam pasmo kot so: japonski špic, šetlandski ovčar v izboru smo imeli tudi kavalirčke (po karakterju meni daleč najljubša pasma : ) ) in ši-cuje, pa za kavalirčke prebrali za ši-cuje pa izvedeli od skrbnikov, da imajo veliko zdravstvenih težav.
Zato vprašala, če kdo ve za kakšnega kvalitetnega in ŠE AKTIVNEGA vzreditelja šetlandskih ovčarjev ali japonskih špicev, lahko pa predlagate še kakšno majhno pasmo z malo zdravstvenimi težavami.
Kužka bi imeli kot družinskega člana in ga ne bi vodili na razstave in tekmovanja.

Že v naprej hvala za odgovore!

Za kakšne zdr. težave so vam pa pri Kavalirčkih in Shi-Tzujih povedali? Če boste vzeli kužka od vzreditelja, ki da veliko na zdr. preglede (tudi pri prednikih staršev bodočih kužkov), boste na istem, kot pri Japoncu in Shetlandcu.
“Čistokrvni brez rodovnika” pa med Shi-Tzuji in Kavalirčki res imajo ogromne težave. Pri Shi-Tzujih je znano, da pogosto zbolijo za boleznijo PRA, medtem ko se vsaj pri slovensko vzrejenih rodovniških Shi-Tzujih to bolezen v zadnjih 10-15 letih popolnoma izkoreninili. Ampak še enkrat, to so psi iz neznane reje, ki so samo podobni neki pasmi in dejansko niso predstavniki teh pasem, niti nimajo rodovnika.
Tudi japonski špic ima kar nekaj težav, če ni od vestnega vzreditelja. Zato bi vam priporočila, da najprej kontaktirate KZS (Kinološka zveza Slovenije), jih prosite za podatke o vzrediteljih želenih pasem, nato pa z vsemi vzreditelji navežete stike in jih tudi obiščete. Njih lahko poprosite tudi, da vam dajo še kakšen kontakt tujih vzrediteljev. Več kot vprašate, več boste vedeli. Naj vam vzreditelji sami povedo o zdr. težavah vsake pasme (ne bojte se vprašati). In vedite, da so tisti, ki odkrito govorijo o teh težavah, tudi dobri vzreditelji. Sploh pa če delajo poleg predpisanih testov tudi dodatne teste. Ko boste z vsemi govorili, se mnogo od njih naučili – šele takrat začnite delati ožji izbor za pasmo. Hkrati se boste pa lahko že tudi odločali, pri katerem vzreditelju boste na kužka počakali.
Prijatelji in lastniki, ki jih tako srečamo (sploh na ulici in pasjih parkih), nimajo nujno vedno pasemskih psov oz. dostikrat se govori o pasemskih psih, potem pa pomešajo ljudje prave pasemske pse z rodovniki (kjer lahko zdr. težave sledimo, ugotavljamo koliko so prisotne v sami pasmi, ter kateri vzreditelj jih vestno odpravlja) ter tako imenovane “čistokrvne”, ki so mešančki, nerodovniški … Pri teh slednjih ne moremo slediti dednih bolezni, ne moremo jih izločevati iz vzreje. Pri taki reji psov se uporablja tudi pse, ki sploh niso primerni za vzrejo, ker imajo značajske ali dedne napake. Nevestni rejci, ki pa parijo take pse, jih parijo pa tudi s sorodniki in s tem povečujejo bolezni. Zato pa je znano, da so maltežani tečni in imajo srčne težave, kokri imajo epilepsijo … V bistvu pa sploh niso maltežani in kokri (niso rodovniški psi), so pa ti stereotipi nastali zaradi “čistokrvnih” psov. Zboli pa tako lahko vsak kužek, sploh za starostnimi boleznimi.
Japonski špic recimo (rodovniški) se prav tako srečuje z napakami zobovja, agresijo in kožno boleznijo, ki povzroča odpadanje dlake (na koncu boste imeli kitajskega golega psa). Zato je pri vsaki pasmi potrebno preveriti rodovnike, vzreditelje, zdr. teste, razlago, zakaj so naredili točno to paritveno kombinacijo. Tako boste zmanjšali možnost za pojav dednih bolezni.

Pa še en nasvet, katerega talam okrog zadnje čase. Ko boste imeli mladička iz enega legla nagledanega in morda celo rezerviranega: pokličite na KZS, če je to leglo (ime psice in datum kotitve) pri njih prijavljeno (če mladiči dobijo rodovnike). Nekateri vzreditelji sami pokažejo dokumente, s katerimi so leglo prijavili … Nekateri ne. Se pa zadnje čase dogaja, da rodovnik pride šele po nekaj mesecih od prodaje mladiča, in nemalokrat so kupci že mislili, da so bili opeharjeni in da mladič ne bo imel rodovnika.

Jaz se zanimam za rodezijskega grebenarja že eno leto. Vmes sem se srečala z lastniki rodovniških psov, pa tudi s sodniki za vzrejna dovoljenja te pasme, da so mi povedali vse o psih (tudi o boleznih).

Na KZS boste našli edine merodajne podatke o vzrediteljih (to pomeni, da vzrejajo prave pasemske pse z rodovniki).

New Report

Close