Najdi forum

maček bruha

Imam 11 let staro mačko, pasme maine coon.
V soboto ponoči je začela bruhati, najprej sem mislila da bruha kepe dlak, vendar je zbruhala hrano. Je brikete.
To bruhanje se je ponovilo še 2 krat, po tistem ko je pojedla brikete.
Poklicala sem veterinarja, je rekel, naj mačko postim vsaj 24 ur. Včeraj ni dobila nič hrane, jasno da ni bruhala. Ko sem ji dala zvečer eno samo briketko, je pobruhala.
Drugače nisem opazila drugih sprememb, vidim da je lačna, ker hodi k posodi, da bi jedla, vodo tudi pije, lula normalno.
Ali je možno, da se ji kepe dlak valjajo po želodcu, ali da ima gliste….kaj bi bil še vzrok?
Malo me je strah, da ni kaka hujša bolezen. Maček je stanovanjski, ne hodi ven.
Naj probam še s tabletami proti glistam?
Ne vem kaj bo danes, če ji dam kako briketko, ali naj še kak dan počakam s hrano.
Pa še nekaj: kako spravite tableto v gobček, ker ko vidi, da ji hočem kej stlačit v gobček, zapre in ji ga ne morem odpreti.

Čakaj, a ne tretiraš mačke proti glistam preventivno?

Pa ne ji dajat brikete.Če ji paše jesti, po drugi strani pa zbruha vse brikete, ji ponudi kaj drugega. Očitno ji briketi ne ustrezajo. Moj maček je nor na jetrca, ki mu jih skuham ali pa dam surove. Brikrti, sploh tisti kupljeni v trgovini so en sam strup. Uboge živali, ki so prisiljeni jest to umetno hrano.

nova
Uredništvo priporoča

Živjo,

ne čakaj na odgovore tukaj, ampak pojdi k veterinarju. Mogoče če probaš še kake druge briketke (moja je recimo tudi bruhala po Whiskasu, z RC pa nimamo težav).
Ali pa mogoče kako piščančje meso od Shebe ali kupiš dve ali tri sardine pa jih skuhaš – to mi je danes svetoval veterinar.

Jaz sem danes Bello peljala na sterilizacijo in doživela šok – moja ljubica je imela endometriozo in če jo ne bi operirali danes, bi mi čez mesec, dva umrla.
Zdaj se revica zbuja, upam samo lahko, da se rakavo tkivo ni preveč razraslo 🙁 bomo videli.

Raje riskiraj kak obisk veterinarja več, kot pa premalo.
Držim pesti!

Lep pozdrav rabil bi nujni nasvet imam mucu staro približno staro 10 do 11 mesecev ne vem točno ker sva jo z punco vzela iz ceste!Bilo je vse vredu muca je zrasla normalno in jedla normalno igrala se je normalno.Pred 4 dnevi smo zaslišali zunaj da muca zelo naglas joka (kriči) ne vem kaj se je zgodilo ker nismo videli preko grmičevja vendar je muca v 3-4minutah pritekla direktno domov in pod kavč se skrila!
Sedaj je pa je že tri dni tako boga da ne vem kaj je narobe z njo kar poje izbruha vodo pije lulat hohi sam nima tudi toliko moči da bi zagrnila pesek ko gre lulat!!!!

Kako ji lahko pomagava ker nimava denarja za veterinarja in ne vema kaj narediti! Sicer se vidi da se počasa stanje zbolšuje vendar ni to kar bi moglo biti!!!

Lepo prosim za pomoč!

iz kje pa sta,kaj ji dajeta za piti, a je kje videti kakšna rana, je kaj krvavo.

Če je bila muca pred tem še čisto v redu, potem v enem dnevu ni mogla tako hudo zbolet. Sumim, da gre za zastrupitev. Dobro je, da muca veliko pije. Vsaj telefoniraj na kliniko in vprašaj za nasvet. Vprašaj veterinarja, če lahko daš muci majhen odmerek medicinskega oglja v primeru, da gre za zastrupitev. Veterinar te bo sigurno vprašal, če ima muca temperaturo. Muci zelo preprosto izmeriš temparaturo z navadnim termometrom. Seveda bi jo bilo najbolje odpeljat na veterino. Vem, grozno je če nimaš denarja za veterinarja. A si ne moreš kje izposodit? Iz katerega kraja si? Morda poznamo kakšnega veterinarja, ki bi bil cenejši.

Še to sem pozabila napisat, če ji boš meril temparaturo. Temperatura se meri rektalno, normalna temperatura pri mačkah je med 38 in 39 st. Pa pokliči veterinarja in ga prosi za nasvet! Za muce, ki bruhajo se dobi tudi rehidracijski prah, ki se zmeša z vodo, ampak kot sem že rekla nujno pokliči veterinarja, da ti bo svetoval.

kje ste mica2000, lahko tudi jaz prispevam nakaj za veterinarja, sporočite

Imamo muca starega 8 mesecev..
Ponoči je 3x bruhal slino – peno, in tudi danes je že bruhal 2x.
Je miren in se ne igrakot običajno.
Ne je , pije vodo in gre normalno na wc ( nima driske ).
BIl je cepljen v osmem tednu in tudi vsa nadaljna cepljenja smo opravili.
V začetku tega tedna smo mu dali ampulo proti zunanjim zajedalcem ( garje, klopi, bolhe )
Tudi tadbleto za razglistenje je dobil v začetku tega meseca.
Muc je večji del v hiši, gre pa tudi ven.
Ima kdo kakšno podobno izkušnjo?

je muc testiran na aids in levkozo?

Četudi je muc cepljen, je lahko staknil kakšno okužbo, tako,da bi bilo najbolje, da obiščeta veterinarja, ki ga bo pregledal in pričel z zdravljenjem, če bo to potrebno. Nikar ne čakajte, saj je to lahko usodno za muca. Srečno.

Lep pozdrav!

Moja muca Abbi je pred nekaj dnevi bruhala.. Prvic je izbruhala nekaj delckov kabla (polnilca).. Danes pa mi je izbruhala vsebino v kateri so bile male bele tanke crtice (kot tanki rezanci) le da so se se premikale.. Skrbi me kaj je to. Med ciscenjem macjega wcja sem opazila tudi da ima v blatu majhne bele crveke. Kaj bi bilo to? Jutri najbolje, da jo peljem k veterinarju.. Mogoce katera od vas ve kaj naj storim, da nebo vec grizljala polnilca?

HVALA ZE VNAPREJ ZA ODGOVORE �

Zivjo

tvoja macka ima gliste. Bele tanke migatajoce crtice so gliste. Pojdi k veterinarju in kupi tablete proti glistam zantel oz. Kaj podobnega. Lp

Moja muca ima enako težavo danes zjutraj je 5x bruhala nato še 5x.zelo je mirna, ne igra se(stara je 5 do 6 mescev) komaj gleda(polovica oči je nekam bleda) nevem kaj naj storim. 😭

Je bila muca cepljena in predhodno razglistena? 5x bruhati, jaz bi muco že peljala k veterinarju, dežurnemu. Mačka lahko dehidrira.

Moja muca bruha takoj po hranjenju (briketi )pa ne vedno,kdaj pa kdaj. Opazila sem tudi ,da se pretirano liži in praska okoli vratu.

Me zeli akrbi

New Report

Close