Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina Varstvo psa – medsebojna pomoč

Varstvo psa – medsebojna pomoč

Zanima me, če ima kdo željo po medsebojni pomoči pri varstvu psa v času dopusta. Mi bi potrebovali varstvo našega zlatega prinašalca v drugi polovici julija, vašega psa pa lahko varujemo v avgustu. Smo v hiši z ograjenim vrtom, kjer bi se kuža prosto gibal in bi skrbeli zanj kot za svojega, s sprehodi, crkljanjem in razvajanjem.Pogoj je le, da je kuža prijazen, ker imamo otroke.

Jaz bi samo na nekaj opozorila in sicer menim, da nepoznanega psa ni ravno najbolj pametno puščati brez nadzora na vrtu, pa tudi, če je ta ograjen… Pa brez nadzora z vašim psom tudi ne, pa čeprav sta oba “prijazna”.

Vesela bom odgovora tistih, ki se jim predlagana rešitev glede varstva psa med dopustom zdi dobra in bi se domenili za sodelovanje, ne potrebujem pa dobrohotnih nasvetov. Seveda bi se prej spoznali mi odrasli in psa med seboj, idealno bi bilo, če bi bila to samica, ker je naš kuža samec, oba bi uživala v pasji družbi. Pri nas je pes pod ustreznim nadzorom, saj so dnevni prostori obrnjeni na vrt in poleti naše življenje poteka praktično ves čas zunaj, kadar smo notri, pa naš kuža leži na terasi in nas opazuje. Če smo odsotni, ga damo v kletne prostore, kjer mu je prijetno hladno. Imamo tudi pesjak, vendar ga ne uporabljamo. Seveda bi upoštevali navade psa, ki bi k nam prišel v varstvo in se mu ustrezno prilagodili, le na kavču pri nas kuža ne bi mogel biti, sicer pa bi bil kot član družine in v skrbnih rokah. Ko je bil naš pes v varstvu pri uradni varuški psov, je bil tudi spuščen z njihovo psico v njihovem ograjenem vrtu, pa se nihče ni vprašal, kaj bi bilo s tem narobe. Sama sem imela pse od najstniških let dalje, tri pse sem izšolala in z njimi hodila na nastope in tekmovanja, tako da nikakor ne bi bil v začetniških rokah.

nova
Uredništvo priporoča

Joj, oprosti. V bistvu bi mogoče tudi jaz kdaj potrebovala krajše varstvo, samo glede na napisano, pa žal in resnično ne.

Yo, vsak naj si izbira po svojih željah. Tako imenovani pasji hoteli po visokih cenah zapirajo pse v bokse in jih brezosebno nekajkrat dnevno spustijo ven; pri nas pa je kuža član družine, z nami na izletih, pri kopanju, v hribih, šolan, ljubkovan in ljubljen, božan od odraslih in otrok… Če ni na kavču, ni s tem nič narobe; a vsak ima svoj okus in pravico do izbire. Lep pozdrav in pohvalno, da si vzameš čas in odgovoriš na kako temo.

Zanimiva ideja! Mi je všeč!
Nisi napisala iz katerega kraja si…
Nam bi vsekakor prišlo kdaj prav!

če v prihodnje potrebujete varstvo za vašega psa me lahko pokličete, sem iz okolice maribora.031 494 371

🙂

Ce je medsebojna pomoc se aktualna, okolica Ljubljane 031 711 715

Pozdravljena. Pozno sem nasla tole informacijo, pa vendarle. Zanima me, ce se obstaja moznost medsebojne pomoci za kuzke? Zelo resno rabim namrec pomoc za svojo psicko labradorko. Prosim sporocite. Hvala lepa.

To vprasanje se nanasa na ga. NanaG.

zanima me katera bi bila zainteresirana za medsebojno pomoč varstva med dopustom.
V kolikor je katera za takšno pomoč (jaz vzamem v varstvo vašega kužka, vi vzamete v varstvo mojega kužka med dopustom). Trenutno planiram svoj dopust konec avgusta, tako, da bi lahko vašega kužka vzela do tega datuma. Sama imam namreč psičko.
sporočite, v primeru, da je katera za medsebojno pomoč

Barbara16
jaz bi nudila medsebojno pomoč za varstvo kužka, v primeru, da še rabite

NanaG.

Se opravičujem, šele sedaj vidim vašo objavo. Moram vam omeniti, da v kolikor ste še vedno za takšno pomoč SEM ZA in SE STRINJAM Z VAMI. Vesela bom v kolikor si bomo v bodoče pri varovanju hišnih ljubljenčkov lahko pomagali.

Pa lepo pozdravljeni.

Sandra.

Jaz..Gospa Katja in gospa Barbara. Tudi jaz sem za tovrstno pomoč. V kolikor še potrebujete varstvo za kužke sem na razpolago.

Lep pozdrav,

Sandra.

New Report

Close