Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina Pomoč v zvezi s skobčevko

Pomoč v zvezi s skobčevko

Ker ne vem več kaj naj naredim, pišem tudi na forum.

Doma imamo tri skobčevke. Z eno izmed teh imamo že približno tri mesece težave. Kupili smo jo kot drugo po vrsti. Lepo se je ujela s prvo, potem smo pa kupili še eno. Z obema se dobro razume in je zelo navezana nanju. Težave pri njem so atipične za “sicer bolne skobčevke”. Začelo se je pred tremi meseci, ko so eno noč spali v moji sobi in sem ponoči ob dveh slišala kako pada hrana po tleh – takrat sem prvič videla, da bruha. Po glavi je imel tako čudno – nekaj zelenega, perje pa kot bi bilo mokro. Tudi okrog ust je bil nekoliko nenavaden. Ves čas se je stresal, oči je imel solzne in jih je pogosto drgnil ob palčko. Panično sem takoj zjutraj poklicala veterinarja, a mi niso znali pomagati. Rekli so, da so te ptice občtuljive in da se tu ne da kaj dosti pomagati. Razočarana sem papagajčka prestavila v drugo kletko, ki sem jo medtem namensko zanj kupila. Ostala dva sta bila kot prej, čisto normalna. Ta “bolnik” pa je bil tak še naprej. Potem sem brala na spletu številne članke in pomislila, da je morda res težava v kljunu, ki je bil nekoliko predolg. Odrezala sem ga in po tem je deloval bolje, postopoma si je opomogel. Nato pa se je podobna stvar vsaj trikrat ponovila. Kot da bi imel kakšno alergijo. Hrano smo zamenjali, vendar ne vidim nekega vpliva le-te. Zanimivo (in dobro!) je to, da nima driske, zelo živahen je, izjemno hiter (veliko bolj kot ostala dva), zelo hitro leti in nikoli ni na tleh kot so pogosto bolne papige.

Še predvčerajšnjim je bil dobro, včeraj pa se mu je spet poslabšalo. Zopet bruha, na glavi ima nekako mokro perje, okrog kljuna je čuden, občasno se stresa, ob tem pa ima še vedno apetit, normalno blato in še vedno je živahen.

Imate morda kakšne izkušnje, kaj bi to lahko bilo? Bi mu lahko kako pomagala? Čeprav se do sedaj ni še nič zgodilo z ostalima dvema in zato predvidevam, da stvar ni nalezljiva, sem ga preventivno prestavila v drugo kletko. Zdaj pa joka in kliče ostala dva, saj je močno navezan nanju.

Za odgovor in kakršno koli pomoč vam bom izjemno hvaležna (še bolj pa moj ptiček)!

Ambulanta za ptice, male sesalce in plazilce na Veterinarski fakulteti bo pravi naslov …
Telefon je 01/477 92 51, delovni cas pa med tednom 8-12 in 17-19, ob sobotah pa 9-12h.

------- www.kosovir.si

Čim prej pelji ptička k veterinarju, kamor ti je napisala maja01. Lahko se je papagajčku samo kaj zataknilo v golši, lahko gre za bakterijo ali kaj bolj resnega. Vsekakor se mu najbrž da pomagati, z zdravili etc., samo pelji ga pokazat. Samo od sebe gre po navadi le na slabše.

nova
Uredništvo priporoča

V ponedeljek sem bila tam in zmenili smo se, ker sem študentka in študiram v Ljubljani, sicer pa živim 100 km stran, da ga bom pripeljala v četrtek, ko bom imela konec predavanj. Slišala sem se tudi z gospodom Brunom Čebuljem, ki mi je skušal pomagati in povedal, da sumi na zakisano golšo ali trikomono.

Hvala za vaš odziv in pomoč. Čez vikend bom poročala kaj so rekli na veterinarski. Držite pesti, da bo s papagajčkom vse v redu …

Lp!

Včeraj sva bila s papagajčkom na Veterinarski v Ljubljani in analize blata so pokazale, da ima megabakteriozo :(((. Dobila sva antibiotik za to klasično 10-dnevno terapijo, vendar bolezni se ne da pozdraviti.

Veliko sem že prebrala o njej, pa me vseeno zanima, če ima kdo od vas morda kakšne izkušnje s to boleznijo? S tem papagajčkom sta bila v kletki še druga dva papagaja, ki sta sedaj ločena, vendar zelo me skrbi, da sta sedaj tudi ta dva zbolela :((.

Za vsak odgovor bom hvaležna.

LP

Kaj mi res ne zna nihče pomagati? Nima nihče izkušenj s to boleznijo?

S ptičkom sva zaključila to 10-dnevno terapijo, vendar mu ni pomagala. Med tem naj bi se bruhanje prenehalo, vendar antibiotiki dejansko nikakor niso učinkovali, kot da jih sploh ne bi dajala. Papagajček še vedno bruha, konstantno vsako noč, ali pa vsaj vsako drugo.

Terapijo sva prejšnjo nedeljo zaključila, a kot že rečeno – nič se ni spremenilo niti med njo niti sedaj, po zaključku. Čez dan je ptiček živahen, poje, je poln energije, veliko leti, je itd., zvečer pa nastane problem in bruha. Kar zatika se mu in hudo mi je, ko vidim, da trpi. Če bi bil tudi čez dan tako bogi, bi ga takoj odpeljala na uspavitev. Ker je pa čez dan tako živahen in razigran, sem zmedena in ne vem kaj naj naredim. Ne vem, koliko je to zanj mučno, koliko ob tem trpi, kaj je zanj bolje?

🙁 Obupana sem, saj mi je tako hudo, ko ga gledam, a ne vem več kako naj mu pomagam. Pisala sem tudi veterinarju in sedaj čakam na njegov odgovor, vseeno pa bi mi prav prišla še kakršna koli pomoč …

Hvala vsakomur, ki si bo vzel nekaj časa in mi kaj svetoval, zlasti, če ima sam kakšno izkušnjo s to boleznijo …

LP

Danes pa jaz iščem ČUDEŽ na netu. Moj papagaj je star 4 leta in je v soboto prvič bruhal. Postal je dremav, nasršen , spi na obeh nogicah in tudi je ne več kot je običajno. Danes sem ga peljala na veterinarsko fakulteto in glede na pregled njegovega blata, znakov, je diagnoza Megabakterioza:(
Dobila sva antibiotike za 7 dni in NATRIJEV BENZONAT-tega dajemo po recepturi v ptičkovo vodo 5 tednov. Strašno sem zaskrbljena, toliko živali sem že videla umreti, jih zdravila… Že da ti ljubljenček umre je huda izguba, žalost, da ga vidiš trpeti, umirati, je strašno:(

imam problem. Doma imam dve skobčevki in ena od njiju včasih podnevi kar počiva( je v položaju za spanje a ima oči odprte) prosim vas pomagajte. Odšli bomo tudi k veterinarju na pregled, a nevem če bom do takrat zdržala.
Hvala za vaše odgovore!

New Report

Close