Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina Koliko stane nemški ovčar?

Koliko stane nemški ovčar?

Zanima me, koliko približno stane mladiček nemški ovčar s papirji.
Hvala.

Mi smo ga kupili v psarni v Semiču pred tremi leti. Zanj smo plačali 500 eurov. Danes je tak cukr, da ga ni deanrja, da bi ga dali od hiše.

Res? Ravno berem na enem pasjem forumu, kjer piše takole:
” ne izbiraj pasme samo po izlgedu in na Bolhi ali podobnih spletnih trgovinah, sploh pa ne “čistokrvnega brez rodovnika” (ki se mimogrede prodajajo tudi po 400, 500 €) – ti psi običajno živijo v krutih pogojih, kjer jih ohranjajo pri življenju le toliko, da se razmnožujejo”

Kako potem tukaj en pravi da so psi ki stanejo 400, 500€ brez dokumentov in jih hranijo le toliko da preživijo do prodaje?

nova
Uredništvo priporoča

To, kar si prebrala, ne velja za vse pasme. 🙂 Dvomim, da so kaj vec kot 500€ n.ovcarji.

zavestišče in reši eno življenje.
Jaz imam dve psički, mešanki…..ljubici!

Res ne razumem, kaj bi rada. V google vtipkaj psarna in Semič. Še najbolje bo, da si greš pogledaš. Da ne boš mešala z Bolho. Mi smo pasmo izbrali, ker gre za psa, če je ustrezno šolan in če se skrbi zanj, zelo prijazen pes. Hitro se uči. Potrebno pa je zanj skrbeti, drugače ti tudi papirji nič ne pomagajo.

Ne vem če lahko v zavetišču dobiš psa s papirji in to ravno nemškega ovčarja.
Pa tudi težko da bo mladiček. Psa hočemo imeti vzgojenega, starejšega psa pa težko kaj naučiš.

Ne vem če lahko v zavetišču dobiš psa s papirji in to ravno nemškega ovčarja.
Pa tudi težko da bo mladiček. Psa hočemo imeti vzgojenega, starejšega psa pa težko kaj naučiš.[/quote]
Policija odproda tiste, ki imajo kakšno napako, strah pred pokom, premalo napadalen itd je pa res, da imajo ceno okoli 1000e, so pa že zdresirani !!

V bistvu me je zanimala samo cena za psa, saj na nobeni spletni strani od psarn, nimajo objavljene vsak okvirne cene in me je zanimalo vsaj to, ali pes stane 500 ali 1500€

“Potrebno pa je zanj skrbeti, drugače ti tudi papirji nič ne pomagajo.”
Tega se zavedam, ampak vseeno so papirji glavna osnova pri psu.

Poskusi na kakem specializiranem pasjem oziroma živalskem forumu a la mojpes.net (ali com, ne vem na pamet), ker prav pri nemškem ovčarju je še posebej pomembno, kakšne prednike ima zaradi problemov s kolki. Tako da obvezno rodovniški in iz preverjene vzreje!!! Naj ti v tem primeru ne bo škoda dat kak evro več.
NO je drugače čudovita pasma!
Če se za psa odločate prvič, bi bilo mogoče bolje izbrati samičko.

Drugače imajo pa tudi v zavetiščih mladičke – počakaš na “sezono” in jih je na kupe, tudi variacij na nemške ovčarje ali celo kar nemške ovčarje (s papirji pa verjetno res ne bodo – oziroma papirje ima danes vsak pes, le rodovnika ne :). Če pa ste trdno odločeni, da je nemški ovčar pravšnji za vašo družino, pa vztrajajte pri svoji odločitvi, le previdni bodite in skušajte dobiti kak koristen napotek glede vzrediteljev. Jaz imam psa iz zavetišča, a vseeno ne gledam nanj kot na žival, “ki sem ji rešila življenje”. Pač sem šla po psa tja, ker je bil tak način izbora v mojem primeru čisto ustrezen (in ker so ravno imeli leglo mladih a la NO).

http://www.kinoloska-zveza.si/sl/rodovniska-legla/

Tu najdeš predvidena legla, poleg podatkov o vzrediteljih je telefonska številka,če jih pokličeš ti bojo povedali vsaj okvirno ceno.


Hvala.
A mogoče veš kakšna je razlika med navadnim NO in dolgodlakim NO?
Glede na to da bomo imeli psa zunaj, naj potem izberemo dolgodlakega?

Sicer mi je malo smešno, da na tem forumu sprašuješ za ceno psov….pa vseeno. Preden se odločite za tako pasmo psov in sploh če je to vaš prvi pes, vas prosim, da si o tej pasmi kaj preberete. So krasni psi, vendar za izkušene lastnike in za ljudi ki imajo veliko časa, ker rabijo gibanje. To ne pomeni pol ure na dan ampak vsaj dve uri. In če imate še šolo obvezne otroke s kup popoldanskim obveznostmi bo težka. Poleg tega pa rabijo tudi avtoriteto. Sama sem zrasla ob takemu psu, sama pa se ga nisem upala nabaviti ker je preveč zaščitniški do družinskih članov in si ne predstavljam, da pride k mojim otrokom kdo na obisk in da igrajo npr nogomet.
Skratka velik premislek ker odgovornosti in obveznosti je ravno toliko kot bi imeli še enega otroka.

Glede na to ,da bo samo zunaj,najbolje,da nobenega.Dolgodlaki bi sicer lazje prenesel mraz,ceprav ima tudi kratkodlaki poddlako,ki ga sciti,emocionalno pa je vseena figa.Seveda me bodo zdaj vsi,ki imajo pse v pesjakih sesuli,pa nic hudega.Vsak dan se jezim zaradi dlak,sesam dvakrat dnevno in imam veliko dela,da imamo cisto,a psa raje nimam,kot da ne bi imel vstopa v hiso.


Evo, absolutno podpišem. Zakaj imeti psa, če je zunaj??? V čem je fora? Tega nisem nikoli razumela in nikoli ne bom. Pes je krdelna žival in potrebuje bližino človeka! Ki pa je nima v zadostni meri, če ga trdosrčni lastniki zapirajo v boks ali še huje, na ketno. Tisto, da ima velik vrt okrog hiše, je pa navadna budalaština. Psa je treba redno voditi na sprehode, pa če ima okrog hiše pet hektarski vrt ali pa če biva na 20m2.

Saj se strinjam da je najbolje če je pes v hiši, samo potem bo še en kup blata in dlak v stanovanju.
Nevem, no.
Saj mogoče se bomo nazadnje res tako odločili da bo pes v hiši, ampak ne bo imel vstopa v vse sobe.
Kaj pa tisti ki imate psa, kako psa očistite ko pride ko pride s sprehoda ko je zunaj vse mokro? Kako očistite blato?
Ne predstavljam si kopanja psa po vsakem deževnem sprehodu…

Saj se odločiš, v katere prostore mu dovoliš, pa če gre lahko na kavč ipd. Po sprehodu psu pač zmočiš, umiješ tačke in jih do suhega obrišeš…

Psa obrišem in počaka v hodniku – blizu prižganega radiatorja in leži na brisači – da se malček posuši, nato gre na svoje ležišče.
Meni bi se srce trgalo, da bi bil pes sam zunaj.

Me veseli,da bo lahko z vami.To ne pomeni,da mora v spalnico,pa v shrambo…Nasi tavecji v zgornje prostore sami od sebe sploh ne hodijo,jim ni treba nic rect,sploh ne grejo,so na lezisci v dnevni sobi pod odprim stopniscem,nas vidijo in slisijo,gredo,ce pridejo obiski se v predsobo,pa jedilnico,v kuhinjo skoraj ne stopijo,razen civave,ki pa ima itak 1,5 kg in ni nobene umazanije od nje.Zoprno je npr tako vreme kot sedaj,veliko blata…Ker so kratkodlake jih po sprehodu samo zbrisem po celem telesu,tace pa obvezno umijem v lavorju,ce so pevec umazane pa v utilitiju v tus kabini,ki jo imamo samo za pse tusirat.Jaz sem prej kot ne obsedena s cistoco in verjemi,se da imet cisto in psa v hisi,sploh ce bo samo eden.Veliko veselja vam zelim in prijetno sobivanje.

Zakaj hočete psa, ki bo po cele dneve sam v pesjaku? Ali boste imeli vsak dan par ur časa, da se boste ukvarjali z ovčarjem? Pa veste da za otroke ta pes v principu ni?

New Report

Close