Najdi forum

električna ovratnica

Ojla.

Moji domači bi radi za psičko (mali nemški špic) kupili to električno ovratnico (ko pes zbeži, da ga malo strese – upam, da veste kaj mislim.). Včasih, ko vidi mačka, ptiče, ..se zaneže in nič ne uboga. Šele potem enkrat pride, je pa zlo hitra in jo je težko ujeti. Stara je 1 leto.
Jaz sem sicer proti tej ovratnici.

Me pa zanima vaše mnenje?

Ne in ne!

In še enkrat ne. To je zame bolana metoda za vzgojo živali, ki je že mučenje. Raje se ukvarjajte z njem ali pa pojdite v pasjo šolo….drugače pa imejte psa na povodcu in pika.
A boš otroku tudi dala električno ovratnico, da ne bo z balkona padu….đizs.

nova
Uredništvo priporoča

Smo bili v pasji šoli in smo naredili malo ter osnovno šolo. Saj je na povodcu, samo včasih uide iz hiše. Ta Cezar na tv-ju, naj bi tudi uporablju. Problem je, ker imamo cesto blitu in lahko jo kaki avto zbije. Mene najbolje uboga, če pa mene ni, so pa težave.

Potreben je stalni nadzor nad psom in nikakor si ne smete dopustiti, da uide. Ko odpirate vrata, pazite, da ne zbeži……v skrajni sili pa lahko okoli hiše namontirate ograjo in bo varno…zunaj na sprehodih pa povodec.

Električna ovratnica je maltretiranje živali in ne metoda za vzgojo.

mislim, zakaj ne preberete vprašanja, predno klatite neumnosti in odgovarjate na nezastavljeno vprašanje.
Povedano je bilo, da so bili v pasji šoli (tej in oni), da je pes na povodcu, ampak se ZGODI da pes uide (ona ve da je boljše, če se to ne zgodi-da uide namreč-ampak se zgodi) tudi vam se zgodi kdaj kaj, kar ne želite 8pazite ko hodite po ledu, pa vseeno kdaj padete)….
torej od tu naprej pa odgovarjajte če imate kaj za povedat.
Električna ovratnica je dosti manj nevarna kot samozatezna veriga ovratnica, ampak….
električno ovratnico je potrebno znat uporabljat, če jo uporabimo prehitro, ali prepozno, je brez veze, potrebna je zelo natančna uporaba, tako da je ne more uporabljat vsak ki se na to ne spozna, torej za uporabo te ovratnice se je treba šolat, videt uporabo v praksi.

električna ovratnica se zelo vredu obnese. to ni nikakršno mučenje, žival ne trpi in nima posledic. recimo nekaj podobnega kot da bi ga pretepel s časopisom. imaš nekaj različnih modelov. če nimaš ograjenega zemljišča ti je najbolše da vgradiš nevidno ograjo. ta psu onemogoči da zapusti domače zemljišče, ob poiskusu da bi odšel iz koridorja ga na to opozori električna ovratnica. poiskusi ne bo ti žal. tvoj pes bo varen tudi takrat ko ga neboš imela na očeh.

Hvala za komentarje.

kakšen drug način ni?
recimo dresura

Kdo sem, kaj sem? Sem vesoljka in ne prihajam v miru.!!!!

kakšen drug način ni?
recimo dresura[/quote]

Sem bila v pasji šoli, mala in osnovnošola, vendar sem z njo delala samo jaz. Tam so nas naučili, da ko psička zbeži, jo pokličeš in če pride (in vedno pride) jo ne kregaš. Ampak problem je njo dobit v stanju ko zbeži, hitra je pa zelo.

Jaz imam pa povratno vprašanje.

Pravite, da se včasih zgodi. A potem nameravata imeti to električno ovratnico (za ketero ni res da ne boli, ker pač strese in je istočasno eden od razlogov, da se mi je C.M. hudo zameril. Naj kdo poskusi, pa naštima voltažo primerno človeku seveda, če je mnenja, da ne boli) skoi na njej, celo njeno življenje?

kaj pa, ko bo zmanjkalo baterij recimo? Ali pa, ko je enkrat ne bo imela na sebi, jo bo recimo spraskala, zgrizla (osoraženima stvarem se to hitro zgodi), pobegnila iz bane…?

Tudi ne razumem, kako se lahko kar zgodi. Če sta ne sprehodu inv este, da nima dobrega odpoklice je pač ne spuščajte s povodca in še bolj intenzivnodelajte na tem. Če gre pa za pobeg z domačega dvorišča potem je pa potrebno popraviti ograjo (in tudi vaditi odpoklic).

Električna ovratnica je neprimerna metoda in pri nas je uporaba celo prepovedana (ja kupi se jo pa še vedno lahko).

Težava je če vidi ptiča, mačka…drugače ne gre kar tako stran
Mislilo so, da bi pač eneparkrat ko zbeži, reagiral in da bi potem ona nehala bežat.
Mi imamo ograjo na vrtu, samo nimamo pa pred vhodnimi vrati, ker pred njimi je praking. In včasih če hočeš vzeti pošto in ona kaj vidi, sliši, gre.

Pomoje je res najbolje čimveč delati na odpoklicu.

Samo res, tisti, ki navija za to mučilno napravo, si jo naj natakne sam in uživa!

Psi niso neumni in hitro “skužijo” zadeve. Jo boste prakrat stresli, bo malo pridna, enkrat ji bo brez ovratnice uspelo uit, potem jo bo naslednjič streslo in bo točno vedela kdaj lahko pobegne in kdaj ne in bo takrat, ko ne bo ovratnice na njej, še toliko bolj uporabila domišlijo.

Podobno se “naučijo” recimo psi, na katerih se uporablja halti.

Električna ovratnica nikoli ni odgovor. Je neka “hitra dieta” za lenuhe, ki pa nima dolgotajnih učinkov, ali pa so ti tako dolgotrajni in uničujoči za karakter psa, ki ga zlomite in odide tudi tista iskrica v očeh z njim.

Za uporabo el. ovratnice morate biti pravočasni, hitri itd. In v tem primeru, ki ga navajate, je potem sploh ne potrebujete v bistvu, ker lahko v tem času ukrepate drugače.
Psa imejte pod kontrolo, pa pika. In ne, nič ni treba govorit, kako se zgodi, pa včasih zgodi, pa… Imate 1-ega psa, jaz jih imam 7, od tega nekaj begosumnih. Pa so pač na povodcih oz. izven ograjenega prostora niso spuščeni. Tako da se da.
p.s. Tudi, če primerjate to s tepežem s časopisom – a to je pa uspešna metoda za vzgojo po tanovem?

Dobro no, kaj me napadate.
Pač vem da to obstaja, nisem niti videla niti slišala, pa vprašam. Res ste nekateri nezreli, a morate tako svojo jezo sem gor trosit.
Imam 3 pse, samo z dvema ni takih težav – tudi odvisno je od pase.

Seveda je odvisno od pasme, samo to vemo, ko si pasmo izberemo, ne?
Glej, tako kot pri nas ne moremo zamižat in pozabit, da imamo mastine (torej je treba pazit, da se jim kdo ne zdi preveč nepovabljen in da nimajo možnosti tega samostojno ugotavljat), ne morem zamižat in pozabit, da ima moja borzojka močan lovski nagon. Pa da mi ciganka (mešanka) lovi kure ipd., torej mora bit pod strogim nadzorom, čeprav ni begosumna (sosedov kmet ima kure namreč). Pa da ta druga, zmešana iz vseh vetrov, ne prepozna nobene nevarnosti in če ne drugega, lahko kam zgrmi ali pa se preveč zanese na bodyguarda (beri: mastino) in naredi kakšno pizd*****.
Zato pa – ni važno, kako je z drugima dvema psoma, s tem boš očitno morala postopat drugače. Se pravi več nadzora in preprečevanje neželenih situacij.
Zraven boš pa z el. ovratnico morala 1000% bit, al pa brez nje.
Pa tega ne vzet kot napad.

Nezrela si ti, da sploh pomisliš ta takšno idejo. Preizkusi na sebi!

Nezrela si ti, da sploh pomisliš ta takšno idejo. Preizkusi na sebi![/quote]

Ali pa če bi prebrali moj post na začetku!!!

Kot sem napisala, da so mi moji domači omenili to ovratnico in da jo ima tudi Cezar (poslušalec psov). Jaz te ovrtanice niti videla nisem, niti nisem brala o njih, niti ne vem kako deluje..nič nič…Zato sem pa rekla, da bom tukaj vprašala, ker vidim, da marsikdo ima kar pojma o vzgoji ali pa o psih nasloh.
Opazila sem, da psička včasih hoče zbežat, vendar ko jaz zažvižgam, deluje. Samo ko pa moji domači karkol počnejo, pa jih presliši.
Sicer sem jaz domačim omenila, da ste tukaj proti (tudi razloge) pa se nekaj zmrdujejo.
Če jaz rečem ne, potem itak ne bodo kupili.
Je pa moja želja, da bi lahko imela to psičko tudi brez povodca. Saj jo imam lahko, dokler kaj ne vidi.
Dans je bila na povodcu in ko je bila kar daleč sem zažvižgala pa je prišla. Čez čas ko je pa ptiča vidla, pa me ni nič več slišala (je začela ful vleči). Verjamem, da se vse da, samo ne vem kako, oziroma koliko energije je potrebno v to vložiti.

New Report

Close