Najdi forum

Pozdravljeni!

Prosim vas za nasvet. Naša bokserka je kar naenkrat začela šepat na zadnjo desno nogo. Zgleda pa tako, da ko teče, kar naenkrat dvigne taco in jo nekaj časa drži v zraku in ji kar binglja. Čez nekaj trenutkov pa spet teče, kot da ni nič. Vidi se, da ni nič zlomljeno, ampak kot nenadna huda bolečina. Zdaj se mi zdi, da kakšen dan skoraj nič ne pošepa. Ampak me vseeno skrbi. Stara je 1 leto in zelo živahna. Kaj bi to lahko bilo?

Hvala za odgovor.

Pozdravljeni!
Najverjetneje ne gre za zlom. Vzrokov za občasno šepanje je pri eno leto starem psu je veliko.Zato je potrebno je opraviti ortopedski pregled in po potrebi rentgensko slikanje.
Pri nas se lahko naročite na recepciji klinike,tel.št.012005180.
Lep pozdrav,

Vice Zaninović,dr.vet.med.

Pozdravljeni!

Moja devtletna lassie pa hodi težko, se vidi, da ima težave z levim kolkom. Začuda pa lažje hodi hitreje in tudi teče zelo rada.
Ne zdi se mi, da jo kaj boli, ker ne verjamem, da bi drugače celo tekla.
Drugače je z njo v redu…kaj mi svetujete?
Našla sem tale članek in kupila ester c vitamin, ji ga dajem ter jo opazujem. Lahko rečem, da je zelo živahna, dlaka se je izjemno popravila… Kakšno je vaše mnenje?

http://kuzki.povejnaprej.net/clanki.html#pet

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,

Naša Gea (4,5let) že kar nekaj časa šepa na zadnjo taco (vsaj 1leto). Ves čas smo mislili da zaradi tega, ker na njej leži in ji zaspi (do pred pol leta) zato tudi nismo šli k veterinarju. Vendar smo pred kratkim opazili da temu ni tako. Ko oddrema svojo kitico in ustane (z naporom) je šepanje zelo opazno saj vsaj 15 do 20 min skorajda ne stopi na tačko (razen če je nujno potrebno) ko pa se razmiga je to šepanje manj opazno. Večkrat ji zmasiramo šepajočo tačko, kar ji je zelo po godu. Zanimajo me vedenjski vzorci psa kateri ima kostnega raka, potrgano kito ali probleme s kolkih (ali je možno da ima problem le z enim kolkom).

Hvala lepa
Tomaž

Pozdravljeni!
Kar je tukaj pomembno, je dejstvo, da pes že dalj časa šepa. Šepanje je znak bolečine, ki jo je potrebno z ortopedskim pregledom lokalizirati ter nato opraviti RTG slikanje, oziroma dodatne preiskave. Kot ste zapisali že sami, je lahko vzrokov za šepanje več. Nemogoče je samo na podlagi opisa in opazovanja psa ugotoviti pravega. Zato svetujem, da opravite omenjene postopke pri veterinarju ortopedu.
Lep pozdrav,

Vice Zaninović,dr.vet.med.

Moja psica je pa včeraj, v torek, na vsem lepem zašepala (jutranji sprehod je bil normalen) – ko sem jo hotela peljat ven lulat, sem opazila, da ne stopi do konca na zadnjo desno taco. Včeraj je bilo kar hudo, danes zjutraj pa se ji je že mudilo na sprehod in je šepanje po par minutah skoraj čisto izginilo. Šli sva na čisto kratek sprehod, čeprav bi ona kar hodila. Edino po stopnicah je potem spet šla opazno težje.
Stara je šest let, ovčarka (mešanka), vitka in v zelo dobri kondiciji (tečeva – po gozdu). V nedeljo sva odtekli skoraj dvakrat več kot običajno in sem pomislila na kakšno razboleto vez ali kar “muskelfiber”, ker ga imam tudi sama. Ko ji pretipam tačko in blazinice, ne reagira. Kdaj naj zaženem paniko – če bi eventuelno bil muskelfiber ali samo razboleti sklepi zaradi pretiravanja, po kolikih dneh bi se to moralo pomiriti?
Je pa sicer “pacientka” v vaši ambulanti.

Pozdravljeni!
Vnetje mišic ponavadi ni vzrok nenadnega šepanja, čeprav ni izključeno. Bolj pogosti vzroki so poškodbe ligamentov, degenerativna obolenja sklepov idr. Svetujem, da za nekaj dni predpišete mirovanje, v primeru, da se šepanje ponovi, pa psa peljete na ortopedski pregled.
Lep pozdrav,

Vice Zaninović,dr.vet.med.

Naš kunec pa ima težave z sprednjo tačko.Najprej skaka čisto normalno potem pa tačko nekoliko dvigne v zrak.Kaj naj storim, da mu bo bolje? Kateri vse so pa sploh lahko razlogi za šepanje? Pa, da ne bo pomote-peljala ga bom k veterinarju samo me res zanima, če je zato še kakšno pojasnilo.
Hvala za odgovor in lep pozdrav!

Pozdravljeni!
Vzrokov je lahko več- obolenja kosti, sklepov, mišic ali ligamentov, poškodbe na koži idr. Potrebno je lokalizirati bolečino, kar storimo z ortopedskim pregledom,in po potrebi opraviti RTG slikanje.
Lep pozdrav,

Vice Zaninović,dr.vet.med.

Kako z rentgenom lokaliziras poskodbo ligamenta. A ne pokaze rentgen samo skeleta? Hvala za odgovor.

Pozdravljeni!
Opišite znake, ki jih ima vaša žival ter diagnostične postopke, ki ste jih opravili.
LP,

Vice Zaninović,dr.vet.med.

Živjo. Imam zlato prinašalko, staro 7 let. Zadnji mesec ali dva sem začela opažati, da psica po večurnem ležanju, ko vstane šepa. Šepa samo dva koraka nato pa normalno hodi. Med sprehodi je tudi spuščena in teče, ter ne kaže znakov bolečine. Če se med sprehodom uleže nato vstane brez težav. Ali je možno se psica “zaleži” ali gre za kaj hujšega, kot je obraba kolkov.

Psica ima na na svoji hiški tudi dodaten prostor, da lahko leži, od tal je dvignjen pbr. 0.8 m. Na ta prostor mora skočiti. Ali bi bilo bolje da ji preprečimo skakanje na ta prostor glede na to da psica ni več tako mlada? Ali je to skakanje zelo obremenjujoče za kolke?

Pozdravljeni!
Šepanje je posledica bolečine, od kod izhaja, lahko ugotovimo z ortopedskim pregledom.Najverjetneje gre za obolenje enega od sklepov prizadete noge. Svetujem torej pregled in RTG slikanje pri veterinarju ortopedu. Do takrat naj psica miruje, preprečite ji skakanje na višje predmete.
LP

Vice Zaninović,dr.vet.med.

Pozdravljeni,

Imam 8,5 mesecev starega mopsa in pred 1 dnevom je brez razloga začel šepati na prednjo desno tačko. Ko se zbudi-vstane zelo šepa, nato preneha. Čez nekaj časa spet začne rahlo šepati. To se dogaja izmenično že 2 dni. Poškdoval se ni. Če tačko pretipam, iztegnem, skrčim… ga nič ne zaboli-oziroma ni znakov bolečine. Tudi nohti in blazinice so popolnoma zdrave.

Hvala za Pomoč in odgovor.

LP Metka.

Pozdravljeni!
Če se šepanje ne preneha samo od sebe , je potrebno z ortopedskim pregledom locirati bolečino in po potrebi opraviti RTG slikanje bolečega sklepa ali kosti.
Lep pozdrav,

Vice Zaninović,dr.vet.med.

Pozdravljeni!
Imamo 4 mesece starega kužka, ki pa je danes padel in si poškodoval zadnjo desno tačko. Sklepi so gibljivi, ampak sam ne more stegniti tačke in pri gležnju ima za oreh veliko oteklino, zato mu mesto hladimo. Ali se lahko iz tega sklepa, da gre za zvin tačke, ali je potrebno obiskati veterinarja in kolikšni bi približno bili stroški?
Hvala za odgovor in lepo pozdravljeni.

Lahko je zvin, lahko je kaj hujšega. Tukaj lepo piše, kaj narediti, ko pes šepa in kaj vse so možni vzroki za šepanje: Vaš link
Želim vam vso srečo!


Glede na to, da je jasno, da je pes padel (znan razlog za sepanje), vam po opisu priporocam obisk veterinarja, tudi ce je samo zvin. Ravno mesec nazaj je kolegica iz pasje sole imela zlom zadnje tacke pri psicki stari 6 mesecev. Psicka je samo sepala (ni bilo otekline), vendar se je na pregledu razjasnilo, da je tacka zlomljena. Operacija in vsa oskrba je stala 500 eu. Psicka je imela povito celotno tacko.

New Report

Close