Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina mačja hiša-naj nekdo opozori

mačja hiša-naj nekdo opozori

tale tema se je razvila na sosednjem forumu, če kdo pozna heleno naj jo opozori, ker taka natolcevanja blatijo ime mačje hiše in ji škodujejo.

Helena je že obveščena…

Kako pa veš, da gre za natolcevanje in ne resnico???

nova
Uredništvo priporoča

Kako pa veš, da gre za natolcevanje in ne resnico???[/quote]

Ker očitno ve več o problematiki zapuščenih živali kot pa ti! Mimogrede, a se ti je tipka za % pokvarila?

Važno, da je helena obveščena in bo lahko sprožila še kakšnih 100 novih tožb…to bo dela za odvetnike

Posredujem: 22.07.2011 | Odgovor na očitke posvojiteljice mačka, ki je zaradi kršitev posvojitvene pogodbe ponovno pri skrbnici, ki sodeluje z Mačjo hišo

Ali bomo Mica ponovno prodali?

Zadeva je v bistvu zelo enostavna.

1. prostovoljci Mačje hiše pobiramo brezdomne mačke v različnih agregatnih stanjih v grmovju, na cesti in še kje, takšne, za katere noben ne želi poskrbeti, tudi zavetišča ne.
2. delamo na lastne stroške, za naše delovanje ni porabljen niti en evro javnega (državnega, občinskega,..) denarja. Preživljamo (plačujemo hrano in veterinarske stroške za muce)se iz donacij in lastnih dejavnosti, katerih celoten izkupiček je namenjen oskrbi muc naših skrbnikov, ki so vsi prostovoljci.
3. muce v skrbništvih imajo vedno zagotovljene dobre pogoje, ki so veliko nad zakonsko zahtevanimi, najboljšo hrano in veterinarsko oskrbo, če jo potrebujejo.
4. vse muce gredo v nove domove, cepljene, večina testiranih, sterilizirane/kastrirani in čipirane, posvojitelju nudimo tudi vso strokovno pomoč, če jo potrebuje.
5. pogoji ob posvojitvi so jasni, z vsakim posvojiteljem jih predelamo tako po telefonu, kot ponovno ob posvojitvi, torej vsak dobro ve, kaj podpisuje.
6. zakaj takšni pogoji, je prepričanim v nasprotno nesmiselno razlagat, tako kot je nesmiselno prepričanega prepričevat v karkoli. Pogoji so postavljeni na temeljih zakonov, stroke in naših prepričanj, še posebej pa na tem, da imamo muce radi in jim želimo le najboljše.
7. vsako leto s svojim delom v nove domove pospremimo preko 300 muc, še več kot toliko pa jih pomagamo sterilizirat/kastrirat, prav tako pomagamo do cenejšega posega socialno šibkim lastnikom muc.
8. kljub velikemu številu posvojiteljev imamo izredno malo sporov z njimi, enega ali dva na leto, včasih pa sploh nobenega. Z vsemi ostalimi imamo ponavadi redne stike in zelo dobre odnose.
9. posvojiteljica bo tožena zaradi laži v medijih, s katerimi nam povzroča škodo, ne zaradi kršenja, oz.kršitev pogodbe, kršitev z njene strani je bilo namreč več, ne samo spuščanje mačka na streho z namenom, da zabava sosede.
10. posvojiteljica je skrbnico sama spustila v stanovanje, ter tudi sama glasno vpila, naj ga vendar že odpelje.
11. ja, seveda, Mica bomo ponovno prodali za 40 eur.:) Torej bomo »zaslužili celih 80 eur, zanj pa smo samo za veterinarske stroške porabili kakšnih 200 eur. Ker je očitno tale mačkarski biznis donosen, vam predlagam, da se tudi sami zaćnete z njim ukvarjat, bomo imeli vsaj mi manj dela. Trenutno smo žal tako polni, da moramo vse majhne, bolne in poškodovane na cesti puščat, saj jih nimamo kam dat.

Lep pozdrav, Helena, Mačja hiša

p.s. očitki glede plačevanja odvetniških storitev so brezpredmetni, saj nam odvetniški pisarni, s katerima sodelujemo, svoje delo donirata, za kar smo jim zelo hvaležni.

Posredovano besedilo MH je v originalu objavljeno na:

bravo helena, stojimo za tabo, iztožite čimveč, da bo denar za uboge mucke.

Kako pa veš, da gre za natolcevanje in ne resnico???[/quote]

Ker očitno ve več o problematiki zapuščenih živali kot pa ti! Mimogrede, a se ti je tipka za % pokvarila?[/quote]

Daj, žužek, umiri živce. Če misliš, da je napad najboljša obramba se motiš!
Vprašal sem samo, kako se ve, da gre za natolcevanje in tvoj napad name, mi da misliti, da je v vsem skupaj kar nekaj resnice. nasprotnem primeru ti žužek, ne bi čutil potrebe po tako srboriti obrambi :-)))
Mimogrede, če nekdo grozi z odvetniki in tožbo, ker je maček za hip pokukal v beli svet, tako vsi vemo, koliko je ura, a ne žužek?

Mimogrede, sam sem vedno govoril, da je neumen tisti, ki podpisuje kakršnokoli pogodbo. Psa ali mačko lahko brez težav dobiš brez podpisa. Zakaj bi določenim osebkom dal možnost za zaslužek, neumnost!

Podpiraš tožbo? Zanimivo! Srčno upam, da bo tožba obojestanska!!!


Očitno so tvoji možgani tako prazni kot oklepaji. Malo spremljaj Mačjo hišo, preden govoriš o zaslužku. Najbrž je tebi in tebi podobnim težko verjet, da so že ljudje, ki jim je mar za živali in se jim posvečajo noč in dan z dušo in srcem. In to zastonj oziroma na lastne srtoške. V zameno dobijo “le” zadovoljne, hvaležne in preskrbljene živali, ampak votli buči je to itak utopično razlagat.

-)))))) si me pa nasmejala res. Kar tako nadaljujte! Čimbolj žalite in zmerjajte :-))))
Vedno bolj sem prepričan, da je posvojiteljica govorila resnico!

Prepričevat prepričanega nima smisla. Bi bilo pa fino, če bi se dejansko prej vsaj malo pozanimal o zadevi, preden ljudi, ki podpisujejo pogodbe zmerjaš z neumneži. Ampak verjamem, da si je lažje ustvarit mnenje na podlagi nepomembnega foruma kot malo mignit v tej smeri, še posebej, če gre “samo” za mačke, in se ob tem neznansko zabavati.

seveda da si prepričan, kdo neki bi se trudil prepričevati prepričane, da nisi ti janšev volilec.

Podpiraš tožbo? Zanimivo! Srčno upam, da bo tožba obojestanska!!![/quote]
zakaj pa si želiš, da bi lažnivi in slabi dobili tožbo, to me zanima, govorim za konkretni primer.na forumu je bilo namreč jasno objavljeno s strani prosttnih in pisočih da je posvojiteljica lagala , da je kričala da naj mačka že vzamejo in je kršila pogodbo, zakaj si torej ti želiš, da bi tak človek dobil tožbo.

Kako veš, da je posvojiteljica lažniva in slaba? Kako veš? Samo to me zanima! Ali pa mačji hiši verjameš na besedo? Zakaj že? Vidiš, jaz pač na besedo verjamem posvojiteljici. Če nimaš dokazov, ne moreš trditi, da je posvojiteljica lažniva in slaba! Le glej, da še tebe ne doleti kakšna tožba. Veš kaj, če bi bila tako slaba, v mačjo hišo sploh ne bi šla, še manj bi jim za mačka plačala, saj kar naprej trdite, da je mačk kot listja in trave. Zakaj bi torej po tvojem en tako slab človek šel, podpisal in plačal, da bi prišel do mačka? Mogoče zato, da bo cepljen, pregledan… bla bla bla, to je en sam larifari

Posvojnina znaša 40 evrov.

Cena tega, da mačka razbolhaš, razglistiš, mu odstraniš ušesne garje, ga cepiš, testiraš in kastriraš v lastni režiji pa je vsaj trikrat višja.

Tudi jaz ne vem, zakaj bi nekdo nekoga namenoma zavajal in podpisoval pogodbe s figo v žepu, ampak v praksi se to dogaja.

Osebno poznam npr. primere, ko se je posameznik tako vpičil v to, da hoče točno tega in tega mačka, da je na vsak način hotel priti do njega, pogojev za posvojitev pa ni bil pripravljen izpolniti (razlogi najrazličnejši, od tega da so se na smrt zaljubili v mačko na fotografiji do teh, ki jim je točno takšnega mačka povozilo pred tremi dnevi in ga skušajo nadomestiti, da otroci ne bi opazili, seveda pa bi ga sputili na isto cesto, kjer je končal prejšnji).

Pa tudi takšne, kjer ima nekdo doma že mačke (npr. eno, dve, tri), ki živijo zunaj, veterinarsko neoskrbljene in nesterilizirane / kastrirane, bi pa plačal posvojnino za mačka, ker mu je tako zelo všeč na pogled, zdrav in prijazen ipd., ne gre pa jim v računico, da bi bile tudi njihove mačke lepe, prijazne in zdrave, če bi vložili vanje kaj svojega časa in denarja.

Našteti primeri niso vezani na izvirno zgodbo, so samo ilustracija, kakšne nelogične zgodbe vse slišiš, ko dviguješ telefon za posvojitev mačk.


Bom še enkrat napisal in želim si , da boš tokrat razumela.Na forumu starševski čvek je bilo s strani pisočih večkrat poudarjeno to, kar sem navedel v zgornjem prispevku, iz tega torej izhaja to, kar sem napisal. Poleg tega mi je celotno zgodbo povedala oseba, ki je bila tisti dan v tej dotični hiši in zgodbe se povsem ujemajo, to imam črno na belem. Iz tega torej izhaja logičen sklep, da avtorica oz. posvojiteljica zavaja in da resnico govorijo v mačji hiši.Torej jaz lahko sklepam zgolj iz podatkov , katere sem dobil iz ene in druge strani, zdraven pa me res ni bilo, kot ne tebe ali kogarkoli drugega na forumu.Posvojiteljica je sama priznala , da je mačka imela spuščenega in se ni držala pogodbe ,ki jo je podpisala in ko so punce prišle k njej je odreagirala v smislu, poberte se in izginite, možnosti pogovora ni dala. Tako, da mi na kraj pameti na pade, da bi verjel posvojiteljici in niti najmanj se ne bojim kakšne tožbe za izrečeno, to naj ti bo jasno. Imam preveč prič, ki bodo to potrdile, posvojiteljica pa nima nobene v svojo prid.Zato te še enkrat sprašujem, zakaj bi ti rada videla da posvojiteljica zmaga na sodišču in dobi odškodnino, zakaj da bi tak človek, ki mu ni bilo kršeno ničesar, odškodino. Lahko ti povem še to, da bi lahko šla v mačjo hišo po mačka ravno zato, ker je socializiran, cepljen, pregledan , kastriran to so stroški vsaj 300 evrov in več, brez da šteješ delo deklet iz mačje hiše, tako da to ni noben larifari. Sploh če si brez službe in rednih dohodkov. In da razčistimo še to, to, da sem napisal, da je posvojiteljica lažniva in slaba nisem mislil na splošno, da je ona slab človek, lahko je prav vredu oseba, zadeve je treba razumeti v kontekstu in tako kot so bile napisane, govorim za konkretni primer v zvezi z posvojitvijo, kršitvijo pogodbe in izjavami po dogodku.Razumeš, si razumela, drugače te povabim na kavo in bova razčistila osebno.

Vedno govorim in zdaj še bolj, da se je treba na daleč izogibati vseh, ki ob posvojitvi živali zahtevajo kakršenkoli podpis !!
Na napakah se učimo! Upam, da se je kaj naučila tudi posvojiteljica in bo v bodoče raje vzela muco bližnjih sosedov.
Sicer pa sem povsem na strani posvojiteljice, ker…..eh, škoda besed 🙂



Zanimivo, kako ste vsi na strani posvojiteljice polni oprijemljivih argumentov. Mogoče je škoda besed, ker jih ni? Vsaj logičnih ne. Pogodbe so izključno za zaščito in dobrobit živali, ne ranjenega ega, s katerim posvojiteljica dela škodo mačkam, ki jih ima takoooo rada. Če bi ji bilo mar, bi še kaj prispevala, ne samo obtoževala. Vsi, ki imamo živali in dejansko skrbimo zanje, dobro vemo, koliko stane veterinarska oskrba in kvalitetna hrana, ne ostanki našega kosila ali podgane v kleti. Res je, na napakah se učimo, včasih tudi za ceno mačjih življenj. Ko špohtlaš lastno povoženo mačko iz ceste ali jo vidiš, kako v mukah zastrupljena umira, začneš prekleto drugače zagovarjat svobodo. Samo kaj, ko gredo nekateri kljub temu raje skozi zid in se držijo svojih larifari argumentov. Na škodo živali.

na strani posvojiteljice si ker, nimaš argumentov

New Report

Close