Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina Kako navaditi muco na novega psa

Kako navaditi muco na novega psa

Spoštovani!

Pripenjam vprašanje, ki sem ga objavila že na enem od drugih forumov, pa ni bilo uporabnih odgovorov. Morda boste vi vedeli kaj več….

Dobili smo novega kužka – mladička.

Od prej imamo enega starega psa (13 let) in mačko, staro približno 7 let. Onadva se kar dobro razumeta, sicer pes včasih (vedno bolj poredko) mačko “zapodi”, ampak mu tudi ona vrne s kakšnim “klofutanjem”. Načeloma pa sta prijatelja – muca se mu celo ovije okrog tac, tako da mislim, da sta kar dobra frenda.

Problem je zdaj s tem novim kužkom. Čim ga mačka zagleda ali zavoha, potegne črto in jo pobriše z dvorišča. Seveda ji tamali kužek nič noče, malo bi jo povohal in mogoče se bi z njo malo poigral, ampak muca je čisto preplašena in se kar nasrši, če ga zagleda. Zdaj imamo kužka šele nekaj dni, ampak ves ta čas muca ni prišla jest, razen če smo jo šli iskat okrog vogala in jo prinesli na njeno stalno mesto (na oknu ali na lestvi), kjer je bila malo dvignjena od tal. Pa še to je moral biti tamali kužek zaprt, da ga ni videla in slišala, ves čas pa je bila zelo živčna in je pojedla bolj malo.

Zanima me – tisti, ki ste kdaj imeli podoben problem – kako ste to rešili. Mi bi radi, da se nam muca “vrne” na dvorišče in se spoprijatelji s kužkom. Je to sploh mogoče? (no, očitno je, če se je spoprijateljila s starim psom). Kakšne trike ali prijeme ste uporabljali?

Hvala in lp

Pozdravljeni!
Verjamem, da se je situacija do danes že izboljšala. Muca vsekakor rabi čas, da se privadi na novega psa. V tem času ji omogočite, da se lahko umakne pred njim, hrano naj ima na prostoru, kjer kuža ne more zdravn, npr. na višini. Kontakt med njima naj bo postopen in vedno bolj pogost, ne smete pa ju na silo poskušati združevati. Med mačko in psom se bo sčasoma razvila hierarhija, tudi kuža se mora socailizirati.
Lep pozdrav,

Vice Zaninović,dr.vet.med.

Spoštovani!
Imam problem na katerega pa odgovor nisem našla! Imamo doma mačke, pred 2 leti pa nam je poginil kuža. Odločili smo se da bi ga imeli spet vendar je problem ta da mačke se bojijo psov(samo ko jih zagledajo da gredo po cesti že postanejo cele okamenele) in zdaj vas vprašam kako naj jih navadim na psa(v zavetišče ali kaj podobnega pa jih ne želim dat). Psa še ni doma ampak kako naj jih navadim na psa če se pa tako bojijo?? Prosim pomagajte. Za vsak odgovor bom hvaležna!

POzdravljeni!
Opravičujem se zaradi poznega odgovora, bil sem namreč odsoten.
Večina mačk se hitro navadi na novega psa v gospodinjstvu. Pomembno je, da je kontakt postopen in da imajo mačke možnost umakniti se pred psom. Zato jih ne silite, da so skupaj, sčasoma se bodo navadili eden na drugega.
LP

Vice Zaninović,dr.vet.med.

Mi živimo na vasi mačke se prosto gibljejo po dvorišču. Tega se pa najbolj bojim, da bodo mačke gledale od sosedovih(samo kuža ne bi bil privezan)! Potem naj kuža zapremo ko bodo mačke prišle jest, samo če se psa bojijo potem niti domov jest ne bodo upale?! Kaj naj kaj pa če se več ne bodo vrnile?

Kot rečeno se večina mačk in psov ščasoma navadijo eden na drugega. Dokler jih hranite, je verjetnost, da se ne bodo vračale domov, majhna.
LP

Vice Zaninović,dr.vet.med.

ŽIVJO!
imela sem iste probleme. imam mačko, ki je zelo samosvoja in psičko, ki je zelo radovedna. Se vedno
se mačka kaj jezi na psa ampak je to bolj poredko. Navadila sem tako, da sem psa in mačko vsak dan
in ko je bila možnost božala po glavi in sta imela ona dva zelo blizu kontakt. mačka se bo usmerila na tebe in pozabila kaj je ukoli nje ter se bo pustila prevzeti psu pa se bo zgodilo isto. 🙂

New Report

Close