Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Domače živali in veterina Zgodbe – Zakaj ne kupovati “čistokrvnih” psov brez rodovnika

Zgodbe – Zakaj ne kupovati “čistokrvnih” psov brez rodovnika

Ker menim, da je še veliko preveč nerazgledanih ljudi, ki podpirajo kupovanje in celo razmnoževanje nerodovniških psov ter mačk, se mi je porodila ideja, da odprem temo, v katero bi se zapisovale zgodbe o “čistokrvnih” psih brez rodovnika (lahko tudi mačkah, če bo kak primer) in s tem ljudem dokazali, da ni vse tako kot si mislijo.

Zato, če poznate kakšno zgodbo (tudi fotodokumentirano), ki opisuje zdravstvene težave živali, slabo socializacijo, pogin živali itd., jo prosim delite z nami, da bo mogoče vsaj kdo uvidel, da je razmnoževanje nerodovniških živali neodgovorno!
Sej vem, da se je na tem forumu že veliko pisalo, ampak kot vemo, slika pove več kot 1000 besed.

Za začetek delim z vami pismo ene bralke na FB strani kluba Animalia, ki piše o poceni “čistokrvni” čivavi brez rodovnika, ki ima 2 vrste zobov (mlečni ji še niso odpali, ima pa že stalne) in je lastniki nočejo peljati k veterinarju.
Tukaj je odprta tema, kjer lahko preberete celotno zgodbo in morebitne komentarje bralcev.
http://www.facebook.com/note.php?created&&note_id=167319486647683&id=209783115837

Tako, da če poznate kakšno zgodbo, jo prosim delite z nami! Če imate slike, je še toliko boljše.
Seveda so dobrodošli še razni posnetki iz medijev itd. Kar najdete, vse je dobrodošlo!
LP

P.S.: Če podobna tema že obstaja, se opravičujem!

Točno to z zobki se je zgodilo moji čivavi. Seveda je bila nerodovniška. 🙁 Stalni zobje so ji rasli, mlečni pa niso in niso hoteli odpasti. Potem je šla na operacijo. Kjer se je veterinar malo zmotil in spulil nekaj mlečnih in nekaj rednih zobkov. Vsaj zgledalo je tako. Moja je bila enaka, kot ta na sliki. Ne vem pa če jo je to bolelo. Potem še je šla enkrat zaradi zob na operacijo v drugo ambulanto, kjer so lepo operirali, ampak probleme z zobmi je imela še dolgo.

Kaj pa če bi napisali tudi kakšno zgodbo (skupaj s slikami) težav pri rodovniških psih.

nova
Uredništvo priporoča

@Bajsi99: Verjemi, da je takih mnogo manj!

Posnetek o matoši, zavrtite na 15-16 minut.
http://tvslo.si/predvajaj/tednik/ava2.91972920/

O, pa so! Ti povem iz prve roke, ker imam takšnega doma. V predalu ima lepo spravljen rodovnik, ki je oh in sploh, sam pa ima kup zdravstvenih težav, da ne govorim, da je celo po videzu malo “sfailil” !

Glede zobkov pa še to. Še zdaleč ni res, da je imela čivava dvojne zobke zato, ker je brez rodovnika. Zelo dobro poznam psičko Z rodovnikom, ki ima prav tako dvojne zobke. Zgodba enaka. Mlečni ji niso izpadli, stalni pa so lepo zrastli zraven.

Nisem rekla, da niso, rekla se, da jih je manj. Preberi si še enkrat moj post.
očitno je to prirojena dedna napaka čivav, ki bi se morala po mojem mnenju odstranit, torej ne parit takih živali.

Ne, psička, ki jo jaz poznam in ima dvojne zobke, ni čivava ampak kitajski goli pes.

Sem malo pobrskala, pa se ta napaka očitno pojavlja pri veliko majhnih pasmah.

Svetujem vsem bodočim lastnikom psov in poznavalcem, da se nam pridružijo na facebooku na strani ” Zakaj rodovnik?” tam so vsi koristni napotki tveganja nerodovniškega psa, razni nasveti o nakupu, vzreji itd. VABLJENI!
zakaj rodovnik? KLIK

Zakaj bi kupovali pse? Povrnejo se naj samo stroški za nego, cepljenje, hrano itd…. Vse ostalo je čisti zaslužek, predvsem za rodovniške pse. KZ se ne bo odrekla svojemu tako prigaranemu denarju. Da bi hoteli pomagati zavrženim in mučenim živalim hehhehhehe le zakaj??

Ampak kaj, ko eni zopet nočejo razumeti problematike….

Torej imaš s štepanjem mešancev večje stroške? Ne štekam zgoraj napisanega sploh.

psi mejsane pasme so bolj zdravi kot cistokrvni psi, tudi zivijo dalj casa. razmnozevanje samo “cistih” pasem je zelja tistih ki zelijo zasluziti.

Bravo!
Prvi pametni post in še kako resničen. KZ se pa lahko sramuje, če sram pozna.

Razlogi, zakaj ne bi kupila psa brez rodovnika:
– šteparji imajo ponavadi pse v nemogočih razmerah
– eni jih celo kupujejo drugje, kjer jih dobijo poceni in pripeljejo k nam pa sploh ne poskrbijo za primeren transport
-jim je škoda dat denar za veterinarja
– ker so v nemogočih razmerah, brez ustrezne veterinarske oskrbe, je včeja verjetnost, da zbolijo
– gre se jom očitno samo za zaslužek
– ker se ne ve poreklo psov, pa tudi če so čistokrvni, se lahko prej zgodi, da so si v sorodu in podedujejo ravno tiste slabe gene, zato je večja možnost da zbolijo

Sploh pa čistokrvni brez rodovnika in mešanec ni isto. Verjamem, da so mešanci bolj zdravi, mama in ata si nista v sorodu. Mešanci ne nastanejo namerno, vsaj ponavadi ne, ampak velikokrat zaradi neodgovornosti lastnikov. Žal taki psi redko najdejo primerne lastnike, velikorat pristanejo v zavetiščih, revčki… Nimam nič proti, da nekdo vzame kakega iz zavetišča, če že ne želi plačat ne vem koliko za rodovniškega psa ( tudi zavetišče je sicer na nek način dober biznis, se mi pa zdi, da se večinoma zelo trudijo uresničit poslanstvo). V bistvu je najmanj zaslužka pri rodovniških psih, vem, ker jih imamo (starši v bistvu). To je samo hobi, na nek način.

Sama bom kupila rodovniškega psa, ko bo čas za to. Mogoče bom vzela kakega iz zavetišča, ker so mi pač revčki in niso krivi za svojo usodo, pa se mi bo trgalo srce… V obeh primerih šele takrat, ko bodo pogoji, čeprav imam veliko hišo, ampak hvala bogu znam toliko trezno razmislit, da pa časa tudi bolj malo. Kar večina ljudi ne premisli.

Zavetišče je dober biznis ???? Pa saj nisi normalna !!!! Omisli si ga torej !!!!

Pa glede tega, kako so mešanci bolj zdravi – pojdi v kakšno zavetišče polno mešancev, pa jih povprašaj, koliko pridejo stroški veterinarske oskrbe.
Ravno sedaj imajo v zavetišču Horjul eno psičko mešanko, podobno nemškemu ovčarju, mladičko, ki ima zelo hudo dispalzijo kolkov. Operacija zanjo bo sigurno stala med 1500-2000€.

Mešanci bolj zdravi? Guess not..

Tako je, če priznaš ali ne!
Dolga leta sem imela mešanko, zdrava vse življenje.
Zdaj imam vse kar hočeš: mešanko, psa z rodovnikom in rodovniškega psa, torej čistokrvnega brez rodovnika.

Prva, mešanka, zdrava kot dren,
drugi, čistokrven brez rodovnika imel kristalčke v urinu, a se je pozdravil,
tretji z rodovnik in zelo drago plačan, kronično vnetje ušes, pridružili so se še epileptični napadi.

Torej, ne bom trdila, da mešančki pa NIKOLI ne zbolijo, ampak dosti dosti manj. Pa če ti to priznaš ali ne, tako je!

Če bi se še enkrat odločala za psa, bi to bil vsekakor mešanček !

Najprej..čistokrvni brez rodovnika ne obstaja, ampak je to mešanec..

Kot drugo je pa treba malo znati brati rodovnike in ne kupiti psa pri prvemu vzreditelju..

New Report

Close